Co způsobuje bílé skvrny na tváři a jak se s nimi vypořádat?

Vítám vás na našich webových stránkách, jsem ráda, že se se mnou chcete dozvědět o Co způsobuje bílé skvrny na tváři a jak se s nimi vypořádat?

.

Je to důvod k obavám?

Často dochází ke změně barvy pleti, zejména na tváři. Někomu se z akné objeví červené fleky, jiným se mohou objevit tmavé skvrny. Ale jedno konkrétní zbarvení kůže vás může poškrábat na hlavě.

Můžete si všimnout bílé skvrny na tvářích nebo jiných částech obličeje. Někdy mohou tyto náplasti pokrývat velkou plochu a dokonce se šířit do jiných částí těla.

Množství stavů může vést k bílým skvrnám na tváři a obvykle nejsou důvodem k obavám. Tady je pohled na nejčastější příčiny a jak je opravit.

Milia se vyvíjí, když se keratin dostane pod kůži. Keratin je protein, který tvoří vnější vrstvu pokožky. To způsobuje, že se na kůži tvoří malé bílé cysty. Tento stav je nejčastější u dětí a dospělých, ale vyskytuje se také u novorozenců.

Když jsou bílé skvrny způsobeny zachyceným keratinem, nazývá se to primární milia. Tyto drobné bílé cysty se však mohou vytvořit i na kůži v důsledku spálení, poškození sluncem nebo otravy jedovatým břečťanem. Cysty se mohou vyvinout i po resurfacingu kůže nebo po použití lokálního steroidního krému.

Milia se může vyvinout na tvářích, nose, čele a kolem očí. Některým lidem se také tvoří cysty v ústech. Tyto hrboly obvykle nejsou bolestivé ani svědící a stav obvykle ustoupí bez léčby během několika týdnů.

Pokud se váš stav do několika měsíců nezlepší, lékař vám může předepsat lokální retinoidní krém nebo doporučit mikrodermabrazi nebo kyselý peeling k opravě poškozené pokožky. Váš lékař může také použít speciální nástroj k odstranění hrbolků.

Zjistěte více: Dětské akné nebo vyrážka? 5 druhů a jak je léčit »

Lichen white je typ ekzému, který způsobuje šupinaté, oválné skvrny odbarvené bílé kůže. Toto kožní onemocnění postihuje asi 5 procent dětí na celém světě, většinou ve věku od 3 do 16 let.

Přesná příčina tohoto stavu není známa. Toto se obvykle pozoruje na pozadí atopické dermatitidy. Může to být způsobeno slunečním zářením nebo kvasinkami, které způsobují hypopigmentaci.

Bílý lišejník často sám zmizí během několika měsíců, ačkoli zbarvení může přetrvávat až tři roky.

Pokud pociťujete příznaky, naneste hydratační krém na jakákoli suchá místa a použijte volně prodejný lokální steroid, jako je hydrokortizon, abyste snížili svědění nebo zarudnutí.

Vitiligo je kožní onemocnění způsobené ztrátou pigmentace. Tyto skvrny depigmentované kůže se mohou vytvořit kdekoli na těle. Obsahuje:

  • tvář
  • paže
  • Arms
  • nohy
  • nohy
  • pohlavní orgány

Tyto skvrny mohou být zpočátku malé a postupně se zvětšují, dokud bílé oblasti nepokrývají většinu těla. Běžné bílé skvrny se však nevyskytují ve všech případech.

Tento stav se může vyvinout v jakémkoli věku, ačkoli většina lidí nevykazuje příznaky až do věku 20 let. Vaše riziko vitiliga se zvyšuje, pokud se toto onemocnění vyskytlo v rodinné anamnéze.

Léčba závisí na závažnosti stavu. Váš lékař může doporučit lokální krémy, terapii ultrafialovým světlem nebo perorální léky, které pomohou obnovit barvu pokožky a zastavit šíření bílých skvrn.

Kožní štěpy jsou účinné i při odstraňování malých fleků bílé kůže. Za tímto účelem vám lékař odstraní kůži z jedné části těla a připevní ji k jiné části těla.

Pityriasis versicolor, také známý jako pityriasis versicolor, je kožní onemocnění způsobené přemnožením kvasinek. Kvasinky jsou běžným typem kožní houby, ale u některých lidí mohou způsobit vyrážku. Pityriasis versicolor skvrny se mohou jevit jako šupinaté nebo suché a mohou mít různou barvu.

U některých lidí s tímto stavem se vyvinou růžové, červené nebo hnědé skvrny, zatímco u jiných se objeví bílé skvrny. Máte-li světlou pokožku, bílé skvrny nemusí být viditelné, dokud se neopálíte.

Toto kožní onemocnění může postihnout lidi všech věkových kategorií, ale obvykle postihuje lidi, kteří žijí ve vlhkém podnebí, lidi s mastnou pokožkou nebo oslabeným imunitním systémem.

Jelikož vezikulární lišejník je způsoben přemnožením kvasinek, hlavní obrannou linií jsou antimykotika. Promluvte si se svým lékařem o volně prodejných nebo antimykotických lécích na předpis. Patří sem šampony, mýdla a krémy. Aplikujte podle návodu, dokud bílé skvrny nezmizí.

Váš lékař vám může také předepsat perorální antifungální léky, jako je flukonazol, aby zastavil a zabránil přemnožení kvasinek.

Bílé skvrny obvykle zmizí, když je houba pod kontrolou. Pokožka se může vrátit do normální barvy během týdnů nebo měsíců. Bez důsledná léčba lokálními léky, často se opakuje.

Zjistěte více: Je to psoriáza nebo pityriáza? »

versicolor a těhotenství

Vaše tělo prochází během těhotenství mnoha změnami včetně kožních změn. Kromě vzniku tmavých skvrn, strií a pupínků se u některých těhotných žen vyvine pityriasis versicolor. Zpravidla to není důvod k obavám. Barva pokožky se obvykle vrátí, když se hladiny hormonů vrátí k normálu.

Přečtěte si více: Druhý trimestr těhotenství: změny na kůži, vidění a dásních »

Pokud chcete, aby skvrny zmizely rychleji, poraďte se se svým lékařem o antifungálních lécích, které je bezpečné používat během těhotenství.

Idiopatická hypomelanóza střev nebo sluneční skvrny jsou bílé skvrny, které se tvoří na kůži v důsledku dlouhodobého vystavení UV záření. Počet a velikost bílých skvrn se liší, ale obvykle jsou kulaté, ploché a velké 2 až 5 milimetrů.

Tyto náplasti se mohou vytvořit na různých částech těla, včetně:

Tento stav je výraznější u lidí se světlou pokožkou a riziko slunečních skvrn se zvyšuje s věkem. U žen se skvrny často objevují v dřívějším věku než u mužů.

Protože tyto bílé skvrny jsou způsobeny vystavením UV záření, měli byste používat opalovací krém, abyste zabránili zhoršení slunečních skvrn. To může pomoci zabránit tvorbě nových.

Různá ošetření mohou snížit výskyt bílých skvrn a obnovit barvu. Možnosti zahrnují lokální steroidy ke snížení zánětu kůže a retinoidy ke stimulaci růstu buněk a hyperpigmentace.

Většina bílých skvrn na kůži není hlavním důvodem k obavám. Je však důležité navštívit lékaře nebo dermatologa pro diagnostiku, zvláště pokud se bílé skvrny šíří nebo nereagují na domácí léčbu po několika týdnech.

Můžete ignorovat bílou skvrnu, která nesvědí ani nebolí, ale stále sledujte svou pokožku. Při včasném zásahu vám lékař může doporučit produkty pro případné obnovení pigmentace.

.

Napsat komentář