co to je a jakou kosmetikou se o to starat| Zdravápleť

05. červen Smíšená pleť: co to je ao jaké produkty se starat

Zveřejněno v 11:52 v kožené komunikaci

Opravdu nevíte, jaký máte typ pleti? Dnes se ponoříme do typu smíšené pleti a jak ji nejlépe ošetřovat.

Když jsme se před pár týdny bavili o tom, jaké kroky musíme dodržet, abychom si vybrali optimální krém proti vráskám podle potřeb naší pleti, první krok byl jasný: určíme si, jaký typ pleti máme. I v tomto blogu jsem nastínil poměrně kompletní návod, ve kterém jsem nastínil základní charakteristiky každého z nich: smíšená pleť, suchá pleť, mastná pleť, citlivá pleť… No a dnes si povíme něco o kombinovaná pleť.

Co je kombinovaná pleť?

Jak jsem vám řekl, tento typ pleti je a kombinace suché a mastné pleti jejichž zvláštnosti se projevují zejména na úrovni obličeje. Vyznačuje se známou oblastí „T“ (čelo, nos a brada) se sklonem k tuku. Tam jsou póry otevřené, se špínou a stopami po akné, takže vypadá leskle. V oblasti líc je však pokožka normální, dokonce i se sklonem k suchu.

Jak o ni pečovat?

S potřeby dvou typů pletiPéče o smíšenou pleť se může zdát složitá kvůli tomuto střetu zájmů. Ve skutečnosti ti, kdo si váží této pokožky, mají tendenci zanedbávat hydrataci. Je to chyba, protože smíšená pleť se může snadno dehydratovat (zejména v oblasti líc). Toto jsou základní rady, jak o něj pečovat.

– Použijte aktiva jako je Niacinamid, Kyselina salicylová nebo Retinol a kombinujte je. První dva lze aplikovat současně, ráno a večer. Namísto toho se retinol doporučuje v noci a opatrně. Ve skutečnosti je velmi důležité použít opalovací krém následující den.

– Noc, dvojité čištění. Nejprve pomocí oleje nebo kondicionéru k odstranění suchosti, znečištění, make-upu nebo opalovacího krému. Za druhé, s texturovaným čistícím gelem nebo pěnou.

– Udělat a týdenní exfoliace k obnovení jasu chemickými peelingy. Nepamatujete si, co je chemický peeling? Máte to tady.

– Opalovací krém vybírejte opatrně. Měl by být bez oleje a nekomedogenní, protože zabraňuje tvorbě přebytečného mazu a neucpává póry.

O jaké produkty byste se měli starat?

Posilovač na uklidnění ac

Posilovač séra pro zklidnění jehlou (7,95 EUR)

AC Calming Booster je sérum s esencí v jedné nádobě se 3 masážními kuličkami z nerezavějící oceli nahoře, které pomáhá efektivně aplikovat, roztírat a absorbovat sérum s masážním účinkem.

Revolution Skincare pleťový peeling pro smíšenou pleť

© REVOLUTION SKINCARE Peeling na obličej (11,94 EUR)

„Tento kombinovaný pleťový peeling obsahuje 5 % kyseliny fytové, AHA, která pomáhá udržovat rovnováhu pleti. Pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a může pomoci vyrovnat a rozjasnit tón pleti, čímž snižuje výskyt hyperpigmentace. Obsahuje také 1% kyseliny salicylové, BHA, která pomáhá podporovat exfoliaci pokožky a zároveň proniká do pórů pro čistší kůži.

Čistící gel na akné

© Acnemy Zitclean Facial Cleanser (11,95 USD)

Zitclean® je jemný gel s méně než 10% povrchově aktivních látek, které nedráždí kůži. Tuto formuli doplňují dvě špičkové složky: kyselina salicylová a azeloglycin (kyselina azelaová + glycin), které jemně exfoliují pokožku a kontrolují přebytečný kožní maz.

Opalovací krém od Eucerin

© Eucerin opalovací krém (12,99 EUR)

Nebudeme vás lhát: péče o smíšenou pleť je nejkomplikovanější. Samozřejmě, s těmito základními tipy a těmito produkty Zdravaplet neexistuje žádná chyba.

Napsat komentář