Co se děje s vaší tváří, když jste ve stresu– Pečujte o vlasy a pokožku Andrea S. doporučuje:

Pokud jste se nenarodili včera, pravděpodobně jste vy – a vaše pokožka – zažili lepší dny. Ale na rozdíl od bezprostředních následků, které může mít, řekněme, sobotní noční výlet na vaší tváři až do rána, účinky dlouhodobého stresu mohou být často zuřivé, pomalu se zamotávají do bariéry vaší pokožky, dokud není rozrušená, podrážděná a nechá vás čelit jednomu. z těchto čtyř problémů:

vyrážka

Není to nutně o hojném množství těstovin, vína a pečiva, které máme tendenci konzumovat, když jsme vzrušení (to vše, je mi líto, může spustit zánět, který ucpává póry ve vašem systému), ale také velmi systémový „Když jsou vaše emoce vysoké, hladiny kortizolu stoupají a spouštějí mazové žlázy, aby produkovaly více oleje,“ říká Mona Gohara, MD, dermatologka a docentka dermatologie na Yale School of Medicine. „Tento olej pak vyživuje bakterie způsobující akné ve vaší pokožce, což vede k, ano, akné.“

I když nemůžete magicky změnit způsob, jakým funguje váš systém, můžete pomoci snížit hladinu kortizolu pomocí rychlé meditace nebo tréninku. A pokud víte, že jste na pár dní na pokraji stresu, zkuste doplnit svou rutinu péče o pleť jemnými aktivními složkami, jako je přidání pleťové masky na bázi síry nebo přechod na čistící prostředek s kyselinou salicylovou, který vám pomůže. póry jsou čisté, když kožní maz roste.

Výběr tváře

Náhlá potřeba zaútočit na váš obličej bezprostředně po (nebo, ehm, během) pláče? To není úplně na vás. „Mezi mozkem a tělem je velké propojení a myslím si, že výběr může být projevem úzkosti,“ říká doktor Gohara. „Dává to vašemu mozku falešný pocit kontroly nad tím, co vás stresuje, ale ve skutečnosti toto omezení pochází z úzkosti.“ Výzkum také ukazuje, že stres může zesílit nervový signál, který spouští svědění pokožky, takže i nízký, ale chronický stres může způsobit, že budete svůj obličej tlačit do zrcadla a budete vypadat otekle.

Pokud zjistíte, že jste posedlí otokem – nebo, buďme realisté, vyberete si tucet skvrn, dokud se nezapálí – Dr. Gohara navrhuje nalepit si nějaké náplasti na pupínky, jako například COSRX Acne Pimple Master, abyste udrželi oblast čistou a prsty by měly být nenadělají více škody. „I když to bude trvat 12 náplastí, aby byla vaše pokožka v bezpečí, tak to bude,“ říká. A poté odložte zrcadla s lupou do zásuvky, dokud váš stresový záchvat nezmizí.

Suchost

„V dobách jeskynního muže, kdy vás pronásledoval lev, byl váš adrenalin součástí vašeho instinktu přežití,“ říká doktor Gohara. „Zvýšila hladinu kortizolu a poslala krev do životně důležitých orgánů, abyste mohli utéct.“ Tehdy velmi užitečné, ale teď? Ty vrozené hormony vám jen popletou tvář. „Vaše pokožka není životně důležitým orgánem během boje nebo letu, takže vrchol kortizolu může vést k dehydrataci a narušené kožní bariéře,“ říká.

Nemůžete zázračně zastavit své emoce, ale můžete se ujistit, že během stresových záchvatů aplikujete více hydratačního krému než obvykle, jako je Neocutis Hyalis + Intensive Moisturizer každé ráno a večer, po kterém následuje komplex obnovy bariéry EltaMD.

Zarudnutí

„Když vaše srdce rychle pumpuje kvůli stresu, vaše krevní cévy jsou pravděpodobnější plné a vaše kapiláry jsou rozšířeny, což může způsobit okamžité zarudnutí a rosaceu,“ říká doktor Gohara. Protože kortizol je náhodou prozánětlivý, růst hormonů může také způsobit otoky, ekzémy a podráždění. „Můžete snížit zánět a zarudnutí pomocí lokálních a perorálních léků, ale nemůžete nutně omezit tyto krevní cévy něčím bez lékařského předpisu,“ říká.

To však neznamená, že jste uvízlí s dlouhotrvajícím zarudnutím, jen proto, že vaše emoce jsou na maximu. „Existují určité důkazy, že niacinamid může časem pomoci uklidnit zánět a zarudnutí,“ říká doktor Gohara a dodává, že pomoci může i Centella asiatica, uklidňující rostlina, která opravuje škody. Její rada? Zkuste do své rutiny přidat niacinamidové sérum, jako je PCA Skin Vitamin B3 Brightening Serum, poté hydratujte krémem bohatým na asijskou centellu, jako je COSRX Balancium Comfort Ceramide Cream.

Napsat komentář