Co potřebujete vědět o používání jedlé sody na vlasy

Vítám vás na našich webových stránkách, jsem ráda, že se se mnou chcete dozvědět o Co potřebujete vědět o používání jedlé sody na vlasy

.

Jaké jsou výhody používání sody bikarbony na vlasy?

Efektní soda bikarbonu na vlasy zpopularizovaná metodou no-poo má nahradit komerční šampony. Lidé uvádějí, že jedlá soda rozpuštěná ve vodě dokáže odstranit přebytečný maz a nahromadění, změkčit vlasy a obnovit lesk. Ale tato metoda není spolehlivá – někteří lidé hlásí vážné poškození vlasů v průběhu času.

Čtěte dále a zjistěte, co výzkum mluví o této léčbě a zda byste ji měli používat.

Neexistují žádné důkazy o tom, že soda bikarbona dokáže změkčit nebo navrátit vlasům lesk. Existuje více studií, které potvrzují, že jedlá soda může poškodit vlasy a způsobit podráždění pokožky.

Pokožka hlavy má v průměru pH 5,5 a vlasový kmen má pH 3,67. Udržování této rovnováhy pomáhá zdraví vlasů, ale soda bikarbonu má hodnotu pH 9.

Studie ukazují, že potraviny s vysokým pH mohou zvýšit:

  • poškození kutikuly
  • lámavé vlasy
  • zvlnit
  • podráždění

Vaše pokožka má také hodnotu pH kolem 5,5. Jedna studie zjistila, že alkalické mýdlo (pH 9,5) výrazně snižuje mastnotu pokožky a dráždí ochrannou vrstvu pokožky.

Důkazy podporující výhody sody bikarbony jsou většinou samozřejmostí. Na začátek vám může pomoci soda bikarbonu. Složky s vysokým pH jsou účinné při odstraňování nahromadění a vysoušení pokožky hlavy, ale dlouhodobé používání může také zbavit vlasy jejich přirozených olejů a způsobit podráždění pokožky hlavy.

Metoda bez výkalů doporučuje použít peeling sody bikarbony a následně opláchnout zředěným jablečným octem, aby se vyrovnala hladina pH pokožky hlavy.

Dobrou zprávou je, že péče o vlasy a kůži se od metody no-poo výrazně zlepšila. To, jak si vybíráte produkty péče o vlasy, od šamponů po spreje, by mělo záviset na:

  • poškození vlasů (chemická ošetření, fény, zvyky péče a vystavení se životnímu prostředí)
  • pevnost vlasů (odolnost proti lámání)
  • typ vlasů, jako jsou jemné, husté, silné, kudrnaté nebo rovné
  • typ pokožky hlavy

Použijte čistící šampon. Chcete-li odstranit zbytky produktu a mastnotu, použijte čistící šampon. Tyto šampony obsahují povrchově aktivní látky, jako je laurethsulfát sodný nebo laurylsulfát sodný k odstranění zbytků produktu. Studie ukazují, že tyto složky jsou účinné při odstraňování kožního mazu, což však může vést k poškození vlasů, zvláště pokud jsou již poškozené, suché nebo chemicky ošetřené. Vyhněte se dlouhodobému používání.

Použijte kokosový olej. Kokosový olej může proniknout do vlasového kmene a zabránit lámání vlasů. K dispozici je také před- a post-kondicionér. Používejte střídmě, abyste se vyhnuli mastnému vzhledu.

Investujte do dobré klimatizace. Kondicionér pomáhá vytvářet hladký vzhled bez krepovatění, o jakém sní mnozí lidé. Utěsňuje také kutikulu a činí vlasy jemnějšími. Hledejte kondicionéry se silikony, keratinem nebo oleji jako arganový či jojobový.

Jedlá soda jako šampon má při dlouhodobém používání více rizik než výhod. Zatímco někteří lidé tvrdí, že tuto přirozenou metodu milují, stejný počet lidí tvrdí, že jedlá soda jim poškodila vlasy. Celkově výzkum nepodporuje sodu bikarbonu jako náhradu šamponu.

Existuje mnoho dalších produktů a přísad, které lze použít pro zdraví vlasů. Můžete také zkusit užívat vitamíny pro celkové zdraví a pro silnější růst vlasů.

.

Napsat komentář