Co potřebuješ vědět– Zdravá kůže Napsala Andrea

Když sfoukneme další narozeninovou svíčku při každém otočení kolem slunce, mnohé aspekty našeho životního stylu se mění. Od přechodu z svobodného na manželský život, šetření peněz na víkendové pobyty a příprava na důchod – věk nutně vyžaduje transformaci. To samé platí pro vaši pleť: to, co jste potřebovali ve věku 20 let, není to, po čem touží vaše póry, když překročíte 30, 40, 50 a více. Kromě základů udržování zdravého lesku – od opalovacích krémů a hydratačních krémů až po séra a masky – mohou minimálně invazivní ošetření činit zázraky v preventivní péči. Výplně s kyselinou hyaluronovou jsou jednou z nejlepších možností pro celebrity a odborníky. Nejste si jisti, jestli jsou pro vás vhodné? Náš průvodce vám pomůže zjistit to.

Co dělá výplň kyseliny hyaluronové?

Pokud nemáte vzdělání v chemii, nebojte se. Kyselina hyaluronová (HA) je přírodní cukr, který se nachází v našem těle a ve vodě pojme až 1000 násobek své hmotnosti. Když jsme mladší, máme toho dost, díky čemuž je naše pleť živá a svěží. Ale časem to ztratíme. To je důvod, proč plastický chirurg FACS Dr. Douglas Senderoff MD říká, že tento specifický typ výplně slouží jako silný zvlhčovač. „Udržuje pokožku plnou a hydratovanou, působí jako složka, která váže vlhkost,“ poznamenává. Když dostanete toto ošetření, pocítíte méně linek a vrásek a vaše póry se budou cítit více posíleny.

Pro koho jsou výplně kyseliny hyaluronové určeny?

Dr. Papri Sarkar, certifikovaný dermatolog, říká, že tyto výplně jsou bezpečné a doporučené pro všechny věkové kategorie. Většina lidí je ale pravděpodobně začne zvažovat a pravidelně je užívat po 30. roce života. Vysvětluje, že existuje široká škála různých možností, které splňují specifické potřeby každého. „V závislosti na typu, který vám lékař vybral, dokáže léčit rty, nosoústní rýhy, čelist, tváře, slzné kanály, spánky, jizvy či povrchové vrásky a dokonce i záda rukou,“ vysvětluje. Jsou vhodné i pro muže či ženy, proto zvažte, zda za zážitek nepotáhnete partnera.

Jak probíhá proces?

Když jdete do dermatologie nebo k důvěryhodné, vyškolené profesionální kosmetičce, plastickému chirurgovi Z. Paulu Lorenci, MD, FACS říká, že můžete očekávat, že budete v ordinaci asi hodinu. Na začátek říká, že váš lékař před injekcí aplikuje lokální anestetikum na oblast a někdy se do oblasti rtů aplikuje blok, abyste se ujistili, že cítíte nějakou bolest. Potom vám budou vstříknuty výplně, což trvá jen několik minut.

Jak se připravujete na pořad?

I když vaše návštěva dermy nemusí být dlouhá, doktor Sarkar říká, že příprava na injekci by měla začít týden předem. Obvykle žádá pacienty, aby se vyhnuli antikoagulanciím, jako je Aleve nebo Ibuprofen, jakož i doplňkům, jako je rybí olej, ginkgo biloba, česnek a vitamin E. Během 24 hodin před plánováním také doporučuje vyhýbat se alkoholu. To zajišťuje, že budete mít co nejméně modřin nebo otoků a doufejme, že bodnutí nebude tak intenzivní.

Kolik to stojí?

V závislosti na tom, kde bydlíte, se cena bude podle dermatologů lišit. Dr. Lorenc, Dr. Sarkar a Dr. Senderoff odhadují mezi 600 a 1 200 USD a uvidíte zvýšení nebo snížení ceny v závislosti na plniv doporučeném vaším lékařem a počtu ampulí, které budete potřebovat. výsledky. Jak již bylo řečeno, doktor Lorenc říká, že léčba může trvat od 9 měsíců do 24 měsíců. A doktor Sarkar poznamenává, že většina lidí uvidí rozdíl – hned. „Nejlepší na HA plnivech je, že vidíte okamžité výsledky. Je to opravdu jako magie. Rty se vám před očima zvednou a váčky pod očima zmizí,“ vysvětluje. „Chcete-li malou změnu v nějaké oblasti, obvykle stačí jedno ošetření. Chcete-li větší změnu, někdy naplánování výplně na několik sezení vede k lepšímu a přirozenějšímu výsledku.“

Jaké jsou vedlejší účinky?

Protože tato léčba je méně intenzivní než jiné výplně na trhu, doktor Sarkar říká, že vedlejší účinky jsou obvykle minimální. Nejčastěji si všimnete zarudnutí nebo otok kolem dne 2. Potom, kolem dne 3-4, si můžete všimnout několik uzlin. „Je to neuvěřitelné. Pokud dojde k velkému otoku, doporučuji antihistaminikum,“ říká.

Jaká je nejlepší rada pro další péči?

Zatímco Dr. Senderoff říká, že injekční i lokální HA jsou skvělé pro obnovení objemu naší pokožky, pokud chcete, aby výsledky vydržely, je stejně důležité dodržovat inteligentní rutinu péče o pleť. Doporučuje denní opalovací krém spolu s nočním přípravkem, který obsahuje aktivní složky, jako je kyselina glykolová. Dr. Sarkar také navrhuje použití retinolu, neboť tento silný antioxidant dokáže léčit jemné vrásky, vytvářet kolagen a vyrovnávat tón pleti.

A co aktuální HA?

Pokud nejste připraveni vybrat si jehlu, možná budete chtít zvážit místní krém, který nabízí podobné výsledky. Řada HA5 od společnosti SkinMedica má mnoho nabídek, které obsahují tuto složku a tvrdí, že prodlužují, ne-li napodobují, tento výsledek – ale stojí to za to? Doktor Sarkar říká ano! Protože je to vynikající zvlhčovač, při pravidelném používání vyhladí vzhled vaší pokožky. Jak již bylo řečeno, nejde o náhradu, dodává: „Kyselina hyaluronová je obrovská molekula, která při lokální aplikaci neproniká dobře do kožní bariéry. Přestože silikony jako dimethicone – od SkinMedica HA5 – vyhladí pokožku, nezískáte plný objem a plnost, kterou poskytují HA výplně.

Napsat komentář