Co potřebuješ vědět– Tipy pro zářivé vlasy a pleť Co doporučuje Andrea?

Když spouštěče, jako jsou kořeněná jídla, příliš mnoho slunečního záření nebo příliš mnoho větru, způsobují rosaceu, můžete obdržet stavy podobné akné, jako je zarudnutí, zánět a otok. Ve skutečnosti jsou vyrážky podobné akné podtypy samotné rosacey, které se liší od jiných podtypů, jako jsou viditelné krevní cévy a zhrublá kůže. Vědět, co spouští tuto rosaceu, je nezbytnou součástí vítězství v boji, a přestože alkohol má vliv, inteligentní konzumace vám pomáhá předcházet vyrážkám dříve, než se objeví.

Spojení s alkoholem

Zatímco jednotlivé spouštěče se liší, většina lidí s rosaceou uvádí, že užívání alkoholu způsobuje záchvaty. Více než polovina tvrdí, že k vyvolání reakce stačí jediné vypití a může se objevit i při smíchání alkoholu s jinými látkami. Jak již bylo řečeno, dokonce i ti, kdo nepijí, trpí rosaceou, která postihuje jednoho z 20 Američanů. To samozřejmě obratně vyvrací starý mýtus, že hlavní příčinou tohoto stavu je nadměrná konzumace alkoholu.

Skinny on Drinks

Nejlepším řešením pro prevenci vyrážek souvisejících s alkoholem je blíže se podívat na to, které nápoje vás nejvíce ovlivňují. Obecně však na ty s rosaceou zvykne mít největší vliv červené víno, potom bílé víno a pivo. Likér, na druhé straně, postihuje nejmenší počet pacientů s rosaceou. Pokud si nejste jisti, co na vás ovlivňuje nejvíc, rozhodnout se pro koktejl je statisticky bezpečnější sázka než otevření láhve Merlotu, ale v každém případě střídmost určitě pomáhá.

Tipy na popíjení

Myslete na vodu jako na svého spojence v boji proti této růžce a požádejte svého spojence o pomoc v baru. Pokud se rozhodnete pít, rozhodněte se raději pro nápoje na skalách než pro čisté nápoje a ke každému nápoji vypijte sklenici vody. Old H20 ředí alkohol a zabraňuje změnám pH, zatímco nealkoholické nápoje snižují riziko zarudnutí pokožky. Jedna z nejjednodušších věcí, které můžete udělat, abyste se zbavili rosacey, je pít pomalu; Pomalé odsávání snižuje kumulativní spotřebu alkoholu v průběhu času. Při obohacování nápoje o jídlo si dávejte pozor na běžné jedlé spouštěče, a to kořeněná jídla. Namísto toho si vyberte zelenou listovou zeleninu a potraviny s vysokým obsahem zdravých tuků (například losos nebo tuňák), aby byla vaše pokožka čistá.

Když zasáhne rosacea

Když se seznámíte s osobními spouštěči, víte, jak se pohybovat v nápojovém lístku a krmit svůj nápoj jako profesionál, to vše vám pomůže zbavit se zarudnutí. Někdy se záchvaty rosacey objeví i přes vaše úsilí. , používejte lokální krémy, které obsahují čas -testované složky, jako je volně prodejný metronidazolový gel, krémy se sírou nebo sulfacetamidem, nebo produkty s kyselinou azelaovou, formou vitamínu C.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář