Co má vaše rutina péče o pleť společného s blahobytem?– Tipy, jak pečovat o vlasy Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Na vstupu do nového roku je něco, co spouští sebereflexi a touhu být lepší. Pokud sdílíte tento impuls a zjistíte, že vás vede cestou péče o pleť, určitě nejste sami ani se mýlíte. Koneckonců, péče o pleť a blahobyt jsou dvě věci: ať už aplikujete retinol nebo SPF, každodenní rutina péče o pleť může poskytnout výhody nad rámec toho, co vidíte v zrcadle.

Péče o pleť je péče o sebe.

Nanesení napůl náhodného SPF ráno nebo odstranění make-upu večer se nemusí zdát jako velký moment „já“ – ale zaměřit se na svůj obličej na pár minut je samo o sobě cvičením péče o sebe.

„Mnoho lidí si myslí, že péče o sebe by měla být perličková koupel nebo hodinová masáž, ale ve skutečnosti je to všechno, co děláme, abychom byli k sobě dobří – abychom si ze dne udělali čas pro vás,“ říká Dr. Rachel Goldman, PhD. , licencovaný psycholog a odborný asistent psychiatrie na NYU School of Medicine. „[It] může to mít velký vliv na naše celkové zdraví a pohodu.“

Abyste věnovali pozornost těmto praktikám, nemusíte recitovat mantru nebo poslouchat meditaci. Ať už si vezmete pár vteřin navíc k vmasírování produktu do pokožky a poznáte příjemnou vůni, nebo se po dokončení jednoduše zhluboka nadechnete a vydechnete, praktikování rutiny péče o pleť vám může pomoci dostat se zpět do formy a sloužit jako metoda. soustředit se na další den nebo relaxovat po několika hektických hodinách. Přinejmenším vám tyto chvíle dávají příležitost soustředit se na sebe a mohou být vítaným obnovením, trávíte-li spoustu času uspokojováním potřeb svého šéfa, dětí nebo partnera.

Vaše rutina péče o pleť může zlepšit vaše duševní zdraví.

V současnosti je nízká úzkost pro mnohé normou. „Úzkost a stres jsou často způsobeny věcmi, které jsou mimo naši kontrolu,“ říká doktor Goldman. „Dobrým tipem v těchto situacích je zaměřit se na to, co máte pod kontrolou.“

I když možná nebudete moci mávnout hůlkou a ukončit pandemii, můžete se postarat o to, abyste hydratovali každý den. „Zavedení rutiny péče o pleť, jakož i zaměření se na jiné zdravotní chování pomůže někomu cítit se více pod kontrolou,“ říká Dr. Goldman.

Pokud vás znepokojuje stav světa, používání udržitelných produktů vyrobených značkami pod vedením menšin vám může způsobit, že se budete cítit ještě více propojení a proaktivnější.

Předpokládejme však, že aktuální vzhled vaší pokožky je to, co vás v noci nenutí spát – a není divu, vzhledem k době, kterou všichni trávíme na FaceTime a Zoomu. „Víme, že účinky kožních onemocnění jsou více než jen hluboké a jsou spojeny s významným psychosociálním dopadem,“ říká dermatolog Dr. Josh Zeichner, MD, docent a ředitel kosmetického a klinického výzkumu v nemocnici Mount Sinai. „Stavy jako akné jsou spojeny s pocity deprese, nízkého sebevědomí, slabého výkonu ve škole či v práci a mohou dokonce omezovat mezilidské vztahy.“

V takovém případě může investice do rutiny péče o pleť zaměřenou na výsledky určitě zvýšit vaši sebedůvěru a přispět k vaší celkové pohodě.

Totéž platí pro stárnoucí úzkost nebo rakovinu kůže, která může být pro mnohé hlavním problémem. Pravidelná preventivní péče o pleť vás může posadit na místo řidiče. Koneckonců, není žádným tajemstvím, že SPF může pomoci chránit vaši pokožku před poškozením sluncem a melanomem. „Nejlepší způsob léčby rakoviny kůže je v první řadě zabránit jejímu rozvoji,“ říká doktor Zeichner, který přirovnává ochranu pokožky ke zdraví pokožky a cvičení ke zdraví srdce.

Rutina péče o pleť může připravit půdu pro další zdravé postupy.

I když jsou zdravé návyky základem pohody, není snadné si je vytvořit.

Dobrou zprávou je: „Praktizování jakéhokoli druhu rutiny může přispět k naší celkové pohodě,“ říká Dr. Goldman.

Takže ačkoli běh tři míle denně nemusí být právě teď v čele, nanášení hydratačního krému každé ráno může být malým krokem, který přispěje k celkovému zdraví. Péče o pleť totiž není jen o estetice. „Když je narušena kožní bariéra, může to přispět k vysušení, podráždění a zánětu pokožky,“ říká doktor Zeichner. „Je důležité udržovat zdravou kožní bariéru, aby byla vaše pokožka chráněna před environmentálními vlivy a zároveň byla udržována hydratovaná.“

A kdo ví? Možná, že dodržování jednoduché rutiny péče o pleť vám dodá sebedůvěru, abyste učinili další krok v sebezlepšování – velký nebo malý.

6 dalších tipů, díky kterým se péče o pleť stane součástí vaší zdravotní rutiny

  1. Položte produkty péče o pleť vedle zubního kartáčku. Bez umytí zubů byste se neprobudili ani si neudeřili pytel, že? Uložení séra vpředu a ve středu pro použití po čištění zubů vám pomůže dodržovat pravidelné používání. „Je to neuvěřitelné [you want to practice] s něčím jiným, aby se to snáze zapamatovalo, je to forma seskupování, což je způsob uspořádání informací v paměti,“ vysvětluje Dr. Goldman.
  2. Nastavte si budík 15 minut před požadovaným spánkem a začněte s rutinou péče o pleť. Takto to není důvod uspěchat.
  3. Uložte SPF strategicky. Ať už umísťujete láhev z něj u dveří, v autě nebo v pouzdře na sluneční brýle, vizuální podněty vám mohou pomoci zapamatovat si jeho použití předtím, než vyjedete ven.
  4. Pořiďte si víceúčelové produkty. Nejlepší rutina péče o pleť je ta, kterou budete praktikovat nábožensky. Pokud vám nepomůže nanesení čisticího prostředku, toneru, séra, očního krému, hydratačního krému a SPF, vyzkoušejte produkt pro více použití. Zvýšená ochrana před sluncem s vitamínem C. nebo hydratační krém, který můžete natřít na jemnou oblast očí.
  5. Buď realistický. Pokud se v noci snažíte odstraňovat make-up, rutina péče o pleť v sedmi krocích pravděpodobně není ve vaší knize. „Abychom si vybudovali zdravé návyky, které zůstanou, musíme začít v malém, být realisté a začít tam, kde jsme dnes – ne tam, kde jste byli před několika lety nebo kde chcete být v budoucnosti,“ říká Dr. Goldman. . „Myslete na malou změnu, se kterou můžete začít už dnes, na malý krok, který vás přivede blíže k tomu, kde chcete být. Zvažte své cíle v oblasti péče o pleť a stanovte si jeden po druhém, jako například zdravý spánek bez řasenky. Když si to osvojíte, přejděte na jiné, například na nanesení očního krému po odstranění make-upu.
  6. Odstraňte překážky přilnavosti. Pokud je pro vás ochrana proti stárnutí důležitá, ale před ponořením se do noci se sotva dostanete k umyvadlu, abyste si umyli zuby, zkuste spát na v porovnání s hedvábným polštářem, který redukuje vrásky dělejte svou práci, dokud spíte daleko od svých starostí.

Napsat komentář