Co jsou výplně rtů a stojí za to?– Tipy, jak pečovat o vlasy Doporučení A. Skarkova

Ať už hledáte omlazení tenkých rtů nebo jste vždy toužili po plnějším vzhledu, výplně rtů se staly velmi diskutovaným způsobem, jak dostat naplno rozvinutou nemoc. Vylepšení rtů dodá rtům objem, dotvoří nežádoucí linie a dokonce zvýrazní mašli amora. Ale co jsou to vlastně výplně rtů? Existuje jedna velikost pro všechny? Certifikovaný plastický chirurg Dr. John Diaz a kosmetický chirurg Peter Truong, MD, nám pomáhají pochopit výhody a rizika každého typu.

Dva typy výplní na rty

Podle Americké společnosti plastických chirurgů výplně rtů v tomto desetiletí rychle přebírají postupy zvětšování rtů. Výplně kolagenu a kyseliny hyaluronové (HA), které se podávají během několika minut, představují rychlé ošetření v ordinaci s dočasnými výsledky. Necítíte výsledek? Váš lékař může výplň odstranit, pokud nejste spokojeni.

Kolagenová výplň

Věděli jste, že kolagen se přirozeně nachází v kožní tkáni? Je nezbytný pro zpevnění a zpevnění pokožky. Jak stárneme, naše tělo produkuje méně. K obnovení ztraceného objemu proto dobře fungují kolagenové injekce. Doktor Diaz nám říká, že kožní test určí, jestli se u vás projeví reakce nebo ne. „Pokud se v místě vpichu nevyvine zarudnutí a svědění,“ říká, „můžete se vrátit do ordinace lékaře k ošetření do 30 minut nebo méně.“ Očekávejte, že zaplatíte 300 až 400 USD za výsledky, které trvají až tři měsíce.

Výplň s kyselinou hyaluronovou

Znáte pojem kyselina hyaluronová? Pravděpodobně jste to už viděli v mnoha našich oblíbených produktech péče o pleť. HA – nachází se ve značkových výplních rtů, jako jsou Juvederm, Belotero a Restylane – hydratuje rty a zároveň jim dodává objem a tvar. „Většina lékařů používá HA výplně, protože výsledky trvají déle než kolagen,“ říká doktor Truong. Typická léčba trvá šest až devět měsíců. Po rychlém 30minutovém sezení můžete opustit kancelář a řídit svůj den, i když zarudnutí a otok se mohou objevit asi týden. Průměrná cena je 644 dolarů.

Další možnosti vylepšení rtů

Zatímco guru sociálních sítí jsou posedlí rtěnkami, na trhu jsou i jiné možnosti. Hledáte něco trvalejšího? Implantáty rtů a přenos tuku jsou dvě metody vylepšení rtů pro ty, kteří chtějí dlouhotrvající výsledky. Nejste připraveni na výlet do ordinace pro naprostý vzhled? Místní ošetření pro dočasně smyslné rty může být vaším novým nejlepším přítelem.

Implantáty na rty

Jste připraveni jít all-in (a utratit v průměru 2 475 $)? Implantáty rtů – vyrobené z měkkého a pružného silikonu – mají různé průměry a délky, díky čemuž jsou výsledky rafinovanější než výplně rtů. Doktor Truong nám ale říká, že „výsledky se mohou lišit v závislosti na tom, jak implantáty vedou k pacientovi. V případě implantátů rtů i přenosu tuku se účinek zvýší nebo sníží se změnou tělesné hmotnosti. Vzácné nežádoucí účinky zahrnují odmítnutí nebo migraci implantátu, infekci nebo jizvení. Doktor Diaz dodává, že implantáty do rtů jsou velmi atraktivní, protože dokážou zajistit trvalé zlepšení rtů (na rozdíl od výplní, které se musí každé dva měsíce znovu injikovat).

Přenos tuku

Pokud nemáte zájem o injekční podávání výplně do rtů, přenos tuku může být pro vás. Zahrnuje odstranění tuku z oblasti těla a jeho vstříknutí do rtů. „Jelikož se tuk z těla odstraňuje, není šance na alergickou reakci,“ říká doktor Diaz. Nejlepší část? Tukové buňky se vloží do oblastí vpichu a měly by vydržet navždy. Je však možné, pokračuje doktor Diaz, že část tuku může být reabsorbována, v takovém případě jsou zapotřebí opakované injekce k dosažení požadovaného vzhledu. Kromě toho je cena horká, s průměrnou cenou 1 930 dolarů.

Místní léčby

Pokud lemování rtů rtěnkou nefunguje a rtěnky nejsou vaším úkolem, vezměte si do rukou nějaké krémy na rty pro jemnou změnu, bez jehel a vedlejších účinků. Lokální ošetření jsou nechirurgické způsoby, jak získat zdravě vypadající rty stimulací produkce kolagenu a kyseliny hyaluronové, aby se vytvořil plnější a jemnější vzhled. Ošetření obvykle přicházejí ve formě lesku na rty a balzámů na rty, které usnadňují vzhled!

Vylepšení rtů jsou stále populárnější, aby dokonale usedli. A přestože vám plné rty mohou dodat sebevědomí navíc, změna vzhledu pomocí kosmetických procedur není pro každého. Mnoho žen jednoduše přidá třpytky na rty, když chtějí sexy vzhled. Od dočasných výplní přes lokální léčbu až po staromódní přírodní léčbu, je to všechno o tom, díky čemuž se budete cítit nejlépe.

Napsat komentář