Co je Pycnogenol – Testovací kosmetika

The Pycnogenol je úryvek z kůra druhu Jedle (Pinus Pinaster) narozen na jihozápadním pobřeží Francie.

Analýzou této složky se zjistilo, že měla skvělé antioxidační vlastnosti což z něj udělalo jednu z nejsilnějších složek, která překonala vitamin C. Obě se však obvykle kombinují, aby bylo dosaženo účinnější léčby.

pidnogenol obsahuje prokyanidiny a organické kyseliny které spolu vytvářejí vlastní vzorec Pydnogenolu.

INCI: Extrakt z kůry Pinus Pinaster

K čemu se pycnogenol používá?

The plynutí času tvoří náš nejhojnější protein, snížený kolagen. Když se tak stane, pokožka začne vykazovat příznaky ochabnutí a mohou se objevit první vrásky.

Navíc, pokud k tomu přidáme stárnutí vnějších agentů což urychluje degradaci našeho kolagenu, jako je sluneční záření nebo znečištění, hladiny kolagenu jsou drasticky sníženy.

díky Pycnogenol získáváme ochrannou aktivitu na náš kolagenprotože jeho funkcí není vytvářet víc, ale posilovat to, co už máme.

I když v tomto příspěvku budu mluvit více o jeho kosmetickém využití, měli byste vědět, že jeho nejvyšší účinnost je přijímána. Na konci tohoto článku budu mluvit o tomto aspektu a doporučím vám doplněk s Pycnogenolem, který doporučuji.

Vlastnosti a výhody pycnogenolu

  • antioxidanty
  • Oběhový
  • zánětlivé

antioxidanty

Největší výhodou pycnogenolu je jeho antioxidační aktivita, která dokáže zpomalit poškození způsobené volnými radikály.

Je to tentýž účinek, který působí proti stárnutí pokožky vlivem slunečního záření a chrání pokožku, díky čemuž je méně hyperpigmentovaná, což vede k rovnoměrnější pleti. Z tohoto důvodu mnohé opalovací krémy obsahují pycnogenol pro zlepšení ochrany pokožky před UVA a UVB paprsky.

Oběhový

Ukázalo se také, že (zejména perorálním příjmem pycnogenolu) zlepšuje krevní oběh, lépe jej okysličuje a odstraňuje toxiny.

zánětlivé

Podporuje ochranu kolagenu a elastinu a tím zlepšuje regeneraci pokožky. Kromě toho snižuje záněty způsobené sluněním, jakož i záněty způsobené psoriázou či dermatitidou, a proto působí jako důležitý protizánětlivý prostředek.

perorální pidnogenol

Jak jsem slíbil na začátku příspěvku, budu mluvit o vlastnostech pydnogenolu při požití. Moc se tady v tématu nevyznám, ale například moje máma to bere jako nutrikosmetický doplněk a je spokojená.

Když se pycnogenol požije, výhody, které může vaše tělo získat, jsou:

  • Zlepšení kardiovaskulárního systému: Podporuje vazodilataci a pomáhá při křečových žilách. Tato sloučenina snižuje zánět, křeče nebo bolest, která někdy způsobuje špatný oběh.
  • Zlepšuje kvalitu sítnice: u lidí s mikrocirkulačními změnami sítnice.
  • Zlepšení svalového systému: Pro sportovce může užívání pycnogenolu zlepšit jejich výkon.
  • zlepšuje klouby: snížením zánětu a prevencí opotřebování kolagenu se stabilizují procesy degenerace kloubů.

Kontraindikace pycnogenolu

Pycnogenol obvykle nemá žádné vedlejší účinky. Hořká chuť této sloučeniny však může způsobit gastrointestinální obtíže, proto se doporučuje jíst ji během jídla. Tento problém lze překonat i užíváním pycnogenolu ve formě tablet namísto tekutiny.

Chcete-li vědět o kosmetice Pycnogenol, stačí se přihlásit k odběru Kosmetika na zkušebním zpravodaji a v příštích měsících obdržíte poštou všechny produkty, které doporučuji.

Další z nejsledovanějších příspěvků na blogu je ten, který jsem věnovala hydratačnímu krému lidl Přečtete si ho?

Napsat komentář