Co je pro dokonalou pleť důležitější: geny nebo péče o pleť?

V tomto článku vám povíme některé informace týkající se Co je pro dokonalou pleť důležitější: geny nebo péče o pleť?

.

Všichni víme, že je nevyhnutelné: naše pokožka stárne. Jednoho dne nebude tak hladká, baculatá a mokrá. Dobrá zpráva: výzkum ukazuje, že pokud jde o to, co vidíte v zrcadle o pět, deset, dvacet let, genetika nemusí hrát tak velkou roli, jak se dosud předpokládalo. To znamená, že můžete převzít kontrolu nad tím, jak vaše pokožka stárne. Tady je návod.

Faktor dobrých genů

Studie Olei a Harvard Medical School zjistila, že ze stovek zkoumaných žen ty, které vypadaly o 10 let mladší, měly v kožních buňkách specifické vzorce genové exprese.

Účastníci, kteří měli úžasnou pleť, měli také zdravé návyky.

V důsledku toho se Olai spojil s osobní genetickou společností 23andMe, aby analyzoval ještě více žen (ve skutečnosti 155 000), které také vypadaly nejméně o 10 let mladší. Již z úvodní klinické studie bylo jasné, že každý „výjimečný věk“ má jedinečný biologický otisk v kožních buňkách. Co bylo nejasné? Proč?

„Chtěli jsme vědět, jestli je to proto, že se narodili s genetickými profily, které znamenaly, že bez ohledu na to, co udělali, budou vypadat skvěle, nebo to byl jejich životní styl?“ vysvětluje Olay hlavní vědec Dr. Frauke Neuser.

Olay Regenerist Whip Neparfémovaný

Poděkování: Nira Lang

Zjistili, že tyto ženy sdílejí dva specifické genetické markery; ne každý však s těmito „věčně mladými“ fixy měl úžasnou pleť. K nalezení propojení každá žena odpověděla na podrobný dotazník, aby určila možnou souvislost mezi výrazně mladší vypadající pokožkou a životním stylem a environmentálními faktory.

Výsledky nebyly zcela neočekávané, říká Dr. Neuser. Účastníci, kteří měli mladší pleť, měli také podobné zdravé návyky, pokud jde o péči o pleť, postoje a přístup k wellness.

Jak ovládat osud své pokožky

„Výsledky studie ukázaly, že i když máte jeden ze dvou druhů genetických variací, díky kterým vypadá vaše pokožka mladší, vliv, který mají na stárnutí vaší pokožky, je ve skutečnosti dost malý ve srovnání s vaším životním stylem,“ říká Dr. Neuser. „To, co si nanesete na svoji pokožku, opravdu dělá rozdíl a bylo to opravdu vzrušující.“ (Milovníci krásy a jídla se radují: věda je na vaší straně!)

Geny vás mohou dostat jen tak daleko.

„Gény vás mohou dovést jen do určitého bodu,“ souhlasí Sejal Shah, dermatolog v New Yorku. „V určitém bodě může životní styl překročit kapacitu vašich genů.“

Závěr: nádherná pleť není jen vzdělání, ale také příroda. „Nemůžeme změnit naše rodiče, ale můžeme změnit náš režim péče o pleť,“ říká dermatolog z New Yorku Joshua Zeichner. „To, jak zacházíme s pokožkou, ovlivňuje její stárnutí stejně jako naše genetika.“

Rozjasňující oční krém Olay Eyes

Poděkování: Nira Lang

Příklad: Ženy ve studii, které používaly opalovací krém 90% času, měly o 78% vyšší pravděpodobnost, že budou mít mladší vypadající pokožku než ty, které opalovací krém nepoužívaly tak často.

Zeichner souhlasí s tím, že zlatým pravidlem číslo jedna pro úžasnou pleť – teď a navždy – je používat opalovací krém každý den. (Opakujeme: každý den, déšť nebo slunce, v kanceláři nebo na pláži pochopíte.) „Jediným největším faktorem, který způsobuje stárnutí pokožky, je vystavení se UV záření, protože způsobuje poškození kolagenu volnými radikály a vede k hyperpigmentaci,“ řekl. On mluví.

Zeichner navrhuje denně používat krém na obličej s opalovacím krémem, jako je Olay Total Effects Whip Fragrance-Free SPF25. „Dokonce i nízké úrovně ultrafialového záření z občasného vystavení během dne se hromadí během celého života,“ vysvětluje.

Olay Daily Facials 5-v-1 čistící ubrousky

Nyní sleva 14%.

1 kredit

Rozjasňující oční krém Olay Eyes
Hluboce hydratační oční gel Olay

Doktor Neuser potvrzuje, že přesně toto ukázala i studie. Většina žen, které uvedly, že používají SPF každý den nebo téměř každý den a jsou jen zřídka opálené, měla výrazně mladší vypadající pokožku než ty, které měly stejné genetické markery, ale nepoužívaly opalovací krém a opalovaly se pravidelně.

Pravidlo číslo dvě: Dopřejte si antioxidanty v produktech péče o pleť jako pojistku na opalovací krém a vaši pokožku. Protože, jak říká Zeichner, jakmile je vám 30 let, přirozená antioxidační obrana vaší pokožky začíná klesat.

Důležité je, co si nanesete na kůži.

„Antioxidanty pomáhají neutralizovat poškození z volného radikálů způsobených ultrafialovým zářením, které se navzdory našemu nejlepšímu úsilí s opalovacím krémem dostane na pokožku,“ vysvětluje. Hledejte ty, které prokázaly lepší ochranu, jako je niacinamid, derivát vitamínu B.

„Složky jako niacinamid mohou být užitečné při posilování základů pokožky a při zesvětlení skvrn – bylo také prokázáno, že má protizánětlivé vlastnosti,“ říká.

Další překvapivý objev: Struktura vaší pokožky – tedy pokožky obecně, jakož i přecitlivělých oblastí, jako je pokožka kolem očí, která je náchylnější k suchosti v důsledku nedostatku mazových žláz – výrazně ovlivňuje, jak vaše pokožka stárne.

Konečná hydratační esence Olay Mist s vitamínem C a bergamotem

Poděkování: Nira Lang

„Zjistili jsme, že suchá pokožka stárne jinak než hydratovaná,“ poznamenává Dr. Neuser. Ošetřete jemnou pokožku kolem očí osvědčenými hydratačními přípravky, jako je glycerin, který se nachází v Olay Eyes Deep Hydrating Eye Gel; Niacinamid zpevňující pokožku je kombinován s vitamíny C a E v Olay Eyes Brightening Eye Cream, aby pomohl redukovat tmavé kruhy.

Hledejte stejné složky v produktech, které používáte na obličej pro zvýšení vlhkosti zevnitř. Například Olay Mist Ultimate Hydration Essence s vitamínem C a bergamotem obsahuje glycerin a také přírodní extrakty v ultrajemné mlze, která okamžitě hydratuje pokožku.

Olay Ultimate Hydration Essence s vitamínem C a bergamotem
Olay Total Effects Whip Neparfémovaný obličej SPF 25
Olay Regenerist Whip Neparfémovaný

A nakonec na noc použijte krém na obličej, který dokáže víc než jen hydratovat. Zatímco spíte, vaše tělo, včetně pokožky, opravuje poškození. „Peptidy mohou pomoci stimulovat buňky k optimální produkci kolagenu,“ vysvětluje Zeichner. (Vyzkoušejte Olay Regenerist Whip bez vůně.)

„Opalovací krém je jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete pro svůj obličej udělat, ale není to jediný kousek skládačky, pokud jde o to, abyste měli a udržovali skvělou pleť,“ potvrzuje Shah. „Třeba také správně odstraňovat make-up, denně používat hydratační krém a antioxidanty a pravidelně si dělat peeling.“ Vyzkoušejte jemné, hydratační čistící prostředky jako Olay Daily Facials 5-v-1 čistící utěrky, které také jemně odlupují pomocí měkké, ale žebrované látky.

Olay Daily Facials 5-v-1 čistící ubrousky

Nyní sleva 14%.

Poděkování: Nira Lang

Vedle hvězdné každodenní péče o pleť měli „Výjimeční senioři“ ještě jednoho společného jmenovatele: přístup k životu v péči o mysl, tělo a tělo. Mnozí uvedli, že často cvičí, denně užívají multivitamíny, snaží se dostat dostatek spánku (osm a více hodin každou noc) a hodnotí svůj pohled na život jako pozitivní.

Pozitivní přístup = úžasná pleť

„Ženy, které tvrdily, že mají pozitivní pohled na život a stárnutí, měly o 30 procent vyšší pravděpodobnost, že budou mezi ženami s pletí, která vypadala o 10 let mladší,“ poznamenává Dr. Neuser.

„Existují také studie o zdraví a stárnutí, které ukazují, že lidé, kteří se lépe vyrovnávají se stresem, optimisté, lidé, kteří mají přístup, stárnou lépe,“ dodává. „Pokud máte dobré vyrovnávací mechanismy, budete stárnout lépe, a to se odráží i na vaší tváři a pokožce.“

Nira Langová

Shah říká, že to neustále vidí v reálném životě se svými klienty. „Víme, že emoce výrazně ovlivňují to, co se děje s vaší pokožkou. Víme, že pokud jste ve stavu stresu, smutku nebo deprese, negativně to ovlivní vaši pokožku,“ vysvětluje.

„Vždycky se svých pacientů ptám: Co se děje? a „Jaký je život, práce nebo škola?“ Samozřejmě, pokud mají něco stresujícího, můžeme jim pomoci s péčí o pleť a životním plánem.“ Vidíte, je to tak jednoduché: používejte úžasnou péči o pleť každý den, ciťte se dobře a ano, věda dokazuje, že i vy budete vypadat dobře.

Nicole Catanese je redaktorka pro krásu a zdraví.

.

Napsat komentář