Co je ondatra? Využití v parfumerii ✔

Mnozí z nás rádi voní, jsme zapáleni pro jeho svět voňavkářství. No v tomto světě, pižmolátka dříve získaná ze žlázy tzv. létat jelen

Tento jelen je součástí druhu, který žije v chladných lesích Evropy a Asie. Časem samozřejmě chutná nacházející se v jiných živočiších a rostlinách byly pojmenovány stejným způsobem.

Foto: Fly vůl

Tato komponenta měla úspěšný při výrobě parfémů zejména ve starověkých civilizacích, i když je dnes hojně využívána. Díky svému obsahu nabízí intenzivní vůni a pomáhá opravit ostatní parfémy prostřednictvím vašeho mixu.

Díky pižmu si můžeme vychutnat parfémy se dlouhé trvání její parfému. Zde vám povíme více o této sloučenině.

Co je ondatra ak čemu slouží?

V průběhu historie se tato komponenta nepoužívala jen na výroba parfémůale je to jeden z mnoha šampony, mýdla, kadidla, krémy na ruce a byl dokonce přidán k mnoha medicínské produkty. Je to velmi užitečná surovina pro nespočet příležitostí, díky svému mimořádně příjemnému aroma.

Jeho využití je ponořeno i do vypracování čistící prostředkyčistící prostředky, rybářské návnady, výroba výbušninyosvěžovač vzduchu, kondicionér atp.

Pižmo nebo flakon parfému Musk

The pižmo jelen byl získán přes celou žlázu pižmoně, ale musel být proveden, když bylo zvíře mrtvé. Tato žláza se nachází v blízkosti samčího reprodukčního systému, který byl ponechán vyschnout na slunci a rozdrcen až do jemný prášek

Po staletí byla považována za nejlepší kvalitu z Tibet, který byl dovezen z Číny a dostal název Tong-king. Byl na druhém místě Nepála na třetím místě Sibiřkterý vyrobili Rusové ve Střední Asii.

The náklady produktu se lišily podle původu, takže to mělo velký vliv na ceny vyráběných parfémů.

Momentálně se pižmo nebo pižmo získává synteticky nebo prostřednictvím rostlin.

Foto: Musk

Použití v parfumerii

Od začátku měl používané různými kulturami Orientu provonět posvátná místa, na kterých se modlit a rozjímat. Již ve 4. století se proslavil jako symbol protikatolickýprodukt, který používaly pouze pohanské ženy.

Vždy měl negativní konotacevzhledem k tomu, že jeho původ je živočich, jemuž dokonce hrozí vyhynutí. V dokumentech jsou důkazy o tom, že jde o shnilou hmotu, i když ti, kteří tyto parfémy vlastnili, byli považováni za nečisté.

V těch dnech se věřilo, že stejně jako jiné složky, jako vanilka a santalové dřevo, má u žen sexuální revitalizační vlastnosti.

Jak již bylo zmíněno, když se použije ohrožené zvíře, může se extrahovat iz potkanů ​​nebo kachen, které mají velmi podobné látky. Zároveň se často používá velmi podobná náhrada, která se nachází v rostlinách jako např. Tráva Ducha svatého nebo Angelika.

Být produktem velmi drahý, se již nepoužívá jako lak na vlasy v parfémech, čímž vznikla syntetická varianta, kterou nazýváme bílé pižmo. Ta přírodní se v parfumerii používala od začátku až do 19. století, i když jak jsme již zmínili v předchozím odstavci, syntetické verze se začaly objevovat až ve 20. století.

nakonec pižmo Jedná se o složku extrahovanou ze zvířete, která má skvělé aroma, která dodává parfémům dlouhou výdrž a intenzitu.

Napsat komentář