Co je obličejový upír? Kromě toho dalších 7 často kladených otázek– Každodenní péče o vaši pokožku a vlasy Co doporučuje Andrea?

Upírská tvář, také známá jako microneedling s PRP (přečtěte si celou definici), je nejnovějším trendem v omlazování pleti. Kosmetická procedura, která zahrnuje odběr krve z paže, oddělení krevních destiček a jejich vstříknutí do obličeje, se stala populární, když to udělala Kim Kardashian v epizodě Kourtney a Kim berou Miami.

Pokud jste jako my, možná vás zajímá, jak to funguje, jaké jsou výhody a jestli je tento postup něco, co byste měli zahrnout do své rutiny. ředitel neinvazivní estetiky v Gothame Plastická chirurgie.

1. Co je to obličejový upír (nebo Microneedling s PRP) a jak funguje?

Upírka se provádí mikrojehličkováním. Profesionálové používají mikrojehličkové zařízení „k bezpečnému a přesnému vytváření kontrolovaných mikropoměrů pokožky,“ říká Plum. Plazma bohatá na krevní destičky (PRP) se pak vstřikuje do pokožky, aby „spustila produkci nového kolagenu a elastinu, narušila stávající zjizvenou tkáň a aby pokožka vypadala a působila hladší, jasnější, pevnější a mladší“, vysvětluje Plum.

2. Co je tradiční mikrojehličkování?

Mikroneedling (bez PRP) se provádí pomocí značkových nástrojů, jako jsou Dermapen a MicroPen, je minimálně invazivní ošetření, které zahrnuje propichování pokožky jemnými jehlami na podporu produkce kolagenu. Mikrojehličkování není výlučně na tvář. Zákrok lze provést na „všechny oblasti obličeje, krku, dekoltu a rukou,“ vysvětluje Plum.

3. Jaký je rozdíl mezi tradičním mikrojehličkováním a upírským obličejem? Je jeden lepší než druhý?

Zkrátka obě pleťové masky zlepšují texturu pleti a pomáhají redukovat nežádoucí vrásky. Doba hojení je hlavním rozdílem mezi těmito dvěma způsoby léčby. Při tradičním mikrojehličkování můžete očekávat „pět až sedm dní zarudnutí nebo výpadku,“ říká Plum.

Microneedling s PRP, nebo upírská tvář, zkracuje prostoje na 24 hodin. jak? Pomocí plazmy bohaté na krevní destičky „v podstatě léčí mikro-poměry pokožky tak, jak jsou způsobeny,“ vysvětluje Plum. „Bohaté růstové faktory a léčivé vlastnosti PRP stimulují větší tvorbu kolagenu a stimulují přirozený proces hojení pokožky.“ Zdůrazňuje, že PRP mikrojehličkování je lepší než tradiční mikrojehličkování, protože můžete dosáhnout lepších výsledků s menším počtem ošetření.

4. Víme, že Kim K. zpopularizovala léčbu, ale dostávali lidé před její show upíří tvář?

„Lidé používají ošetření mikrojehličkami již mnoho let,“ říká Plum. Profesionálové však „nedávno objevili větší výhody kombinace microneedlingu s PRP“.

5. Jaké jsou některé z nejpozoruhodnějších obličejových výhod upírů?

„Toto ošetření se primárně používá k řešení textury pokožky a stimulaci tvorby kolagenu,“ vysvětluje Plum, „což je důležité, protože po 25. roce přestáváme produkovat náš přirozený kolagen.“ Dodává, že upírská tvář je také vynikajícím lékem na „jizvy po akné nebo chirurgických zákrocích, protože roztrhává zjizvení tkáně jizvy a stimuluje hlubší hojení.“

6. Komu byste to doporučili?

„Procedura je bezpečná pro všechny typy pleti,“ říká Plum, „ale nedoporučoval bych to nikomu, kdo má problémy s odběrem krve.“ Dokonalým kandidátem by byl někdo, „který chce zlepšit celkový vzhled své pokožky a řešit hlubší tvorbu kolagenu“.

7. Co lze očekávat při prvním ošetření?

Před tváří upíra se pořídí fotografie, aby se zajistilo, že existuje přesná dokumentace výsledků a pokroku. Pak je „pacient znecitlivěn na 30-45 minut krémem, který jde na kůži,“ vysvětluje Plum. „Když pacient znecitliví, dostaneme asi 11 ml krve, která se pak rotuje v centrifuze, aby se oddělila PRP od červených krvinek.“ Jakmile je pokožka správně připravena, začíná se mikrojehličkováním.

Celá procedura trvá asi hodinu a půl. „Neomývejte si PRP z obličeje až do následujícího rána,“ vysvětluje Plum, protože „umožňuje PRP pokračovat v hojení pokožky.“ Zdravé záře si všimnete už po prvních dnech, ale „kompletní výsledky trvají asi 4-6 týdnů po úplné remodelaci kolagenu,“ říká Plum.

8. Máte nějaká doporučení po péči, než se pokožka hojí?

Po opláchnutí PRP 12-24 hodin po proceduře Plum doporučuje pacientům použít jemný čistící prostředek a následně použít širokospektrální hydratační krém SPF k ochraně pokožky. Doporučuje „používat hyaluronové sérum k udržení hydratace pokožky po dobu následujících dvou až pěti dnů po ošetření“ a poznamenává, že pacienti se mohou vrátit k běžné rutině péče o pleť týden po zákroku.

Napsat komentář