Co je mikrodermabraze a dalších 6 často kladených otázek– Tipy, jak pečovat o pleť Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Mikrodermabraze je kosmetické ošetření, které zahrnuje fyzickou exfoliaci pokožky, aby se zlepšil její tón a textura. Pokud jste jako my, možná máte nějaké dotazy o tom, jak funguje, k čemu se používá a jak co nejlépe pečovat o pokožku po ošetření. Mluvili jsme s Brooke Files, licencovanou kosmetičkou, která se specializuje na opravu pokožky, aby nám pomohla odpovědět na některé z nejčastěji kladených otázek o mikrodermabrazi.

1. Co je mikrodermabraze a proč byste ji někomu doporučili?

„Mikrodermabraze je postup, který odstraňuje horní vrstvy kůže známé jako stratum corneum,“ vysvětluje Files. Toto ošetření je formou fyzického peelingu, který podporuje tvorbu nového kolagenu, vyhlazuje pokožku a pomáhá zvrátit známky stárnutí minimalizováním jizev a vyhlazením jemných vrásek.

„Doporučuji tuto léčbu téměř pro všechny typy pleti,“ říká Files, kromě těch s „aktivními kožními onemocněními, jako je dermatitida, rosacea, otevřené léze akné atd.“ Files však stanoví určitá pravidla, pokud jde o toto: „Když ke mně přijdou klienti na mikrodermabrazi, mým jediným požadavkem je už mít základní režim péče o pleť.“ Mikrodermabraze vyžaduje rutinní péči před a po, aby bylo dosaženo nejlepších výsledků (více o tom níže).

2. Jaký je rozdíl mezi dermabrazí a mikrodermabrazí?

Rozdělte slova:

  • Derm = kůže
  • Odírání = škrábání nebo opotřebování
  • Mikro = velmi malý

Stručně řečeno, obě jsou ošetření obličeje, která zlepšují tón a texturu pokožky odstraněním vrstvy (nebo více vrstev) pokožky – mikrodermabraze je méně invazivní ošetření.

Dermabraze je medicínská technika určená k vyhlazení pokožky snížením vzhledu jizev, jemných vrásek nebo předrakovinných výrůstků. Zákrok se považuje za formu kosmetické chirurgie a může jej provést pouze plastický chirurg nebo dermatolog. Během procedury lékař seškrabuje kůži, odstraňuje ji vrstvu po vrstvě, dokud nedosáhne „nejbezpečnější úrovně, díky které bude jizva nebo vrásky méně viditelné“, uvádí Americká společnost plastických chirurgů. Dermabrazi lze provést v lokální nebo celkové anestezii. Po zákroku byste si měli všimnout dramatické zlepšení struktury a tónu pleti; úplná regenerace a prepigmentace pokožky však může trvat až šest nebo dvanáct měsíců.

Podobně může mikrodermabraze zlepšit texturu a tón pleti. Používá se k léčbě změny barvy, poškození sluncem, lehkých jizev a strií. Mnohem méně invazivní než dermabraze, mikrodermabraze odstraňuje pouze silnější, nerovnoměrnou vnější vrstvu. Na rozdíl od dermabraze nebudete muset být v narkóze a měli byste cítit jen pocit podobný jemnému škrábnutí nebo vibraci. „Mikrodermabrazi může provádět každá kosmetička nebo licencovaný lékař,“ říká Files, „protože se týká pouze vnější vrstvy kůže.“ Především nedochází k žádnému prostoji nebo období zotavení po léčbě.

3. Jaké jsou různé typy mikrodermabraze? Je jeden lepší než druhý?

Existují dva typy mikrodermabraze: diamant a křišťál. Každý z nich zahrnuje přenosné zařízení, které může kromě lehkého tlaku způsobeného vibračními a sacími pohyby zařízení vyvolat jemné škrábání.

Krystalová mikrodermabraze je nejdelší a je to, co většina profesionálů v péči o pleť používá při léčbě svých pacientů. Během mikrodermabraze s krystaly, říká Files, „se ruční hůlkou lehce pohybuje po pokožce, zatímco drobné mikrokrystaly vyrobené z oxidu hlinitého jsou dodávány hůlkou, která bombarduje a odstraňuje poškozenou nebo stárnoucí pokožku.“ Přístroj má také malý vysavač, který vysává odumřelou kůži a již použité krystaly, díky čemuž je po zákroku snazší vidět čistý obličej.

„Mikrodermabraze s diamantovým hrotem, často srovnávaná se struhadlem na sýr, využívá hrot vyrobený z přírodních nebo syntetických diamantových třísek,“ říká Files. „Jelikož tato technika neobsahuje částice, některé kosmetičky ji upřednostňují, protože mají větší kontrolu a přesnost. Používá se iv domácích spotřebičích.”

Jak se tyto dvě srovnávají?

Obě ošetření jsou relativně rychlá – v průměru asi 30 minut na jedno sezení – a jakékoli následné zarudnutí obvykle do konce dne zmizí. Zařízení s diamantovým hrotem umožňuje uživateli větší kontrolu a přesnost, jelikož neobsahuje částice. Jelikož však pokožka není úplně rovná, Files poznamenává, že zařízení s krystalovým hrotem „umožňuje vstoupit do drážek a několikrát projít oblastí“. Protože kožní buňky se mohou hromadit na hůlce s diamantovým hrotem, říká: „Můžete provést jen povrchový přechod.“

4. Jaké je srovnání profesionálního ošetření mikrodermabrazí s použitím přístroje doma?

„Existuje technika, kterou musíte při provádění mikrodermabraze dodržovat,“ vysvětluje Files. „Kůže musí být natažená; musíte zařízení držet pod určitým úhlem a aplikovat stejný tlak na každou oblast pokožky. Musí to být konzistentní.“ Zdůrazňuje, že je důležité prozkoumat svou investici a pozorně si přečíst pokyny. Přestože je domácí zařízení dobrou alternativou, tvrdí Files: „Nikdy nedosáhnete lepšího výsledku než někdo, kdo ví, co dělá.“

Pokračovat ve čtení: Správný způsob provádění mikrodermabraze na vašem těle

5. Jak často byste někomu doporučili ošetření mikrodermabrazí?

„Mikrodermabrazi lze provést jednou týdně až jednou za měsíc,“ říká Files, „ale to vše závisí na cílech osoby a zdraví pokožky.“ Soubory doporučují absolvovat alespoň šest ošetření, abyste viděli výsledky. „Máte-li pigmentaci, jizvy nebo jiná kožní onemocnění, bude zapotřebí více ošetření,“ vysvětluje. Mikrodermabraze podporuje kožní cyklus exfoliace odumřelých kožních buněk a stimuluje kolagen, aby umožnila růst nové pokožky. Files poukazuje na to, že pokud jde o péči o pleť, neexistuje rychlé řešení. Protože mikrodermabraze podporuje zlepšování pokožky v průběhu času, „Musíte trénovat pokožku, jako kdybyste trénovali na maraton.“

6. Jaká jsou některá bezpečnostní rizika nebo obavy spojené s mikrodermabrazí? A jak je lze minimalizovat?

Files poznamenává, že jelikož mikrodermabraze je neinvazivní postup, rizika jsou minimální. Varuje, že pokud užíváte jakýkoli lék, jako je Accutane, retinol na předpis, Retin-A nebo tretinoin, možná se této léčbě budete chtít vyhnout. Používání těchto produktů způsobuje, že pokožka je velmi citlivá a mikrodermabraze může být příliš agresivní. „Klient musí být upřímný, pokud jde o režim péče o pleť. Pokud nejsou, riskují vážné komplikace, které by mohly vést ke zjizvení.“ Pokud si nejste jisti, zda je mikrodermabraze pro vaši pokožku tou správnou volbou, vždy je nejlepší poradit se se svým dermatologem.

7. Jak by se měl někdo starat o svou pokožku po ošetření mikrodermabrazí?

„Většinou navrhnu mírný zvlhčovač, jako je kyselina hyaluronová, a následně použiji vysokospektrální SPF,“ říká Files. „Nejdůležitější je chránit pokožku. Chcete, aby byla vaše pokožka hydratovaná, ale nepřehánějte to.“ Aplikováním hustého hydratačního krému po ošetření bráníte pokožce dělat to, co potřebuje – exfoliaci. „Nanesení hustého hydratačního krému po ošetření je jako přilepení odumřelé kůže na obličej.“ Navíc, jelikož vaše pokožka bude citlivější na slunění, měli byste několik dní věnovat pozornost přípravkům s retinolem, protože retinol je velmi citlivý na světlo.

doporučuje:
Peter Thomas Roth Water Drench Hyaluronic Cloud Cream & SkinMedice Total Defense + Repair SPF 50+

Napsat komentář