Co je kyselina glykolová ak čemu slouží?– Tipy pro zářivé vlasy a pleť Doporučení A. Skarkova

Kyselina glykolová nemusí být novinkou – je běžná v kancelářských výrobcích péče o pleť a chemickém peelingu – ale ne každý ví, jak účinná může být jako součást diety. Zjistěte, jak tato úžasná ingredience funguje, a naučte se, jak ji použít k vyřešení některých z nejpalčivějších problémů.

Co je kyselina glykolová?

„Kyselina glykolová dala péči o pleť na mapu v 90. letech,“ říká dermatoložka Dr. Vicki Rapaportová z Beverly Hills s certifikací „Byla to první složka, která byla začleněna do domácího krému. udělal cokoli, aniž by přerušil banku nebo vyžadoval anestezii.

Derivát cukrové třtiny, kyselina glykolová, je alfa hydroxykyselina (AHA), skupina „ovocných kyselin“, které se nacházejí v potravinách. AHA funguje tak, že uvolňuje látku podobnou lepidlu, která udržuje matné a odumřelé kožní buňky na povrchu pokožky, čímž odhaluje mladší a zdravější pokožku. Stimuluje také tvorbu nových buněk, což vede ke zlepšené struktuře pokožky, světlejšímu tónu a pleti. A protože kyselina glykolová má ze všech AHA nejmenší molekulovou velikost, je biologicky nejvíce dostupná a aktivní, což jí umožňuje nejsnáze proniknout do pokožky.

To ovšem není všechno. Kromě okamžitého omlazení se ukázalo, že kyselina glykolová stimuluje produkci kolagenu a elastinu, což znamená, že při dalším používání může kyselina glykolová urychlit hojení pokožky a snížit známky poškození životního prostředí.

Jak je to s kyselinou glykolovou?

Někteří dermatologové také upřednostňují kyselinu glykolovou před jinými kyselinami ke zlepšení kožních problémů, jako jsou mimo jiné černé tečky, hyperpigmentace, rozšířené póry, psoriáza, keratóza sloupků a hyperkeratóza. Odstraňuje také přebytečný maz a zmírňuje suchou a šupinatou pokožku. „Podle mých zkušeností,“ říká dermatoložka Dr. Michelle Henry, „zdá se mi, že je účinnější a má méně vedlejších účinků než jiné kyseliny.“

Jak používat kyselinu glykolovou

Nyní, když víte, jak kyselina glykolová funguje, dalším krokem je najít způsob, jak přimět kyselinu glykolovou pracovat pro vás. Samozřejmě, nic se nevyrovná návštěvě dermatologie nebo kosmetičky kvůli sérii profesionálních peelingů, ale domácí údržba je klíčová!

 1. Kupte nyní v

  1. Jako noční krém: SkinCeuticals‘ Glycolic 10 Renew přes noc

  Proč se nám líbí: Kromě toho, že je od značky doporučené dermatology? Tento noční krém má správnou koncentraci kyseliny glykolové a hodnotu pH, abyste získali skutečnou hodnotu volné kyseliny glykolové 10%. Tato koncentrace poskytuje bod zlomu mezi maximální účinností a snášenlivostí, což znamená, že ji můžete použít jako noční léčbu bez obav z podráždění. Můžete jej dokonce použít jako alternativní léčbu, pokud vaše pokožka nesnáší retinol.
  Proč se nakupujícím líbí: „Samozřejmě, je to jeden z nejlepších produktů na trhu. Je jemný, ale má úžasné výsledky. Po jeho použití vypadá moje pleť napnutější, rozjasněnější a rozhodně mladší! Tento produkt bude vždy v mém arzenálu péče o pleť.”

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  2. Jako denní čistící prostředek: SkinCeuticals Glycolic Renewal Gel Cleanser

  Proč se nám to líbí: Používání tohoto čisticího prostředku spolu s jeho nočním ošetřením (vyšší) může pomoci maximalizovat brilantní výsledky. Bylo klinicky prokázáno, že tento pár spolu zlepšuje lesk, snižuje výskyt jemných linek a vrásek a zlepšuje jednotnost a jasnost pleti.
  Proč se to kupujícím líbí: „Tento čistící prostředek je úžasný! Moje pokožka je tak hladká a vypadá rozjasněná hned po umytí.”

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  3. Jako exfoliační hydratační krém: Peter Thomas Roth 10% Moisturize Glycolic Solutions

  Proč se nám to líbí: Pokud nemáte rádi vícestupňovou rutinu péče o pleť, tento exfoliační hydratační krém pokrývá oba kroky najednou.
  Proč se to nakupujícím líbí: „Tak nadšený z tohoto hydratačního krému! Začlenila jsem ho do své noční rutiny a vzbudila jsem se s citelným rozdílem v mé pleti! Bojuji s mílí a zdá se, že to pomáhá! Udělejte přesně to, co říká, že udělá! S důvěrou doporučuji!”

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  4. Jak lehký peeling: REN Glycol Lactic Radiance Renewal Mask

  Proč se nám to líbí: Tato maska ​​s přírodními ovocnými kyselinami, glykolovou, mléčnou, citrónovou a vinnou, zlepšuje tón a texturu pleti a zároveň viditelně snižuje známky poškození sluncem, hyperpigmentaci a jizvení po akné.
  Proč se kupujícím líbí: „Dostal jsem vzorek z této masky a moc se mi líbí! Na maskování v noci vždy čekám, až bude pozdě, ale trvá to jen 10 minut. Jakmile si ji svléknete, pocítíte na pleti rozdíl a moje vrásky se určitě zjemní!”

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  5. Jako odstraňovač bílých skvrn: COSRX AHA 7 Whitehead Power Liquid

  Proč to milujeme: Toto ošetření bílých skvrn obsahuje 7% kyseliny glykolové, která jemně odlupuje pokožku, rozpouští bílé skvrny a jiné nečistoty, které ucpávají póry a stahují póry. Obsahuje také niacinamid, který pomáhá zmírnit projevy akné.
  Proč se to nakupujícím líbí: „Zbavilo mě bulky na čele a v podstatě předešlo akné, je to jako kouzlo.“

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 6. Kupte nyní v

  6. Jako tělové mléko: Paula’s Choice RESIST Skin Revealing Body Lotion s 10% AHA

  Proč se nám to líbí: Toto tělové mléko bylo speciálně vytvořeno s 10% kyselinou glykolovou, aby vám pomohlo získat hladší a jemnější pokožku od krku dolů. Krémový, ale lehký peeling nepochybně odstraňuje nahromaděné vrstvy odumřelé kůže a zároveň zlepšuje vzhled tvrdých, ucpaných, červených otoků na rukou a nohou.
  Proč se to nakupujícím líbí: „Toto exfoliační mléko má nízký tón, ale má vysoký výkon. Líbí se mi, jak je to jemné [is]; Jsem opravdu překvapen, jak dobře to funguje. Na mém KP to funguje dobře.”

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 7. Kupte nyní v

  7. Pro hrubá nebo zdeformovaná chodidla: Baby Foot Easy Pack – Originální hluboký peeling na chodidla

  Proč se nám to líbí: Tento produkt má pár ponožek naplněných pokročilou směsí rostlinných extraktů a peelingů pro vyhlazení a změkčení hrubých chodidel a mozolů. Kyselina glykolová, jablečná a mléčná odcházejí z odumřelé a ztvrdlé kůže, aby podpořily měkkou texturu a růst nových buněk, aby nohy vypadaly a byly pružné. Přečtěte si, co se stalo, když jsem vyzkoušela Baby Foot.
  Proč se to nakupujícím líbí: „Boty Baby Foot odstranily více odumřelé kůže než jiné metody, které jsem vyzkoušel. Krásně voněl (levandule) a snadno se používal.”

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář