Co je exfoliace nebo peeling pomocí enzymů?| Zdravápleť

04 Dec Co je to exfoliace nebo peeling pomocí enzymů?

Zveřejněno ve 12:05 v Cosmetics by Fabra Communication

svět ošetření obličeje Je stále širší a pestřejší. Ošetřují se zejména ty, které se provádějí v kosmetických salonech. Vědecký pokrok, stále efektivnější vybavení a oddanost – finanční i dočasné – žen v těchto ošetřeních znamená, že nabídka se rozšiřuje a jsme v neustálém kontaktu s novým vývojem. Dnes například budeme vědět co obal enzymů (nebo enzymový obal), o kterém všichni mluví.

Co je enzymový peeling?

Jakýkoli typ skořepiny nebo exfoliace se chápe jako ošetření, které pomáhá regenerovat pokožku a odstraňovat nedokonalosti nebo ve formě skvrn, suchých míst nebo špinavých pórů.

Jeho hlavním účelem je zbavit odumřelých buněk a lze to udělat pomocí kosmetiky, která funguje mechanickým, chemickým nebo enzymatickým procesem.

Dosud se vždy mluvilo o mechanickém a chemickém peelingu. Je třeba krátké vysvětlení: Použít mechanický peeling (krém, který má jemné částečky, nejlépe přírodního původu, např. cukr, mletá semínka apod.) pomáhá zabíjet odumřelé buňky a odstraňovat z pleti veškeré nečistoty, aby bylo provedeno hloubkové čištění. Jeho nevýhodou je, že může být agresivní, dráždivý.

Totéž platí pro chemický peeling. Je to způsobeno tím, že tekutina, která se aplikuje na pokožku, nese kyseliny, které odstraňují lipidy zodpovědné za udržení buněk pohromadě. Problémem je, že nechává pokožku nechráněnou a například se nedoporučuje vystavovat se po nanesení slunci.

Existuje třetí typ peelingu nebo exfoliace, který funguje pomocí enzymů. Ten známý jako obal enzymů.

Podle estetického centra Nina Merli„Je to nejjemnější exfoliační ošetření, jaké existuje, funkce, která z něj činí nejlepší volbu, pokud jde o ošetření velmi citlivé, reaktivní a jemné pokožky. Tento typ peelingu je založen na použití přírodních produktů, jejichž enzymy dokážou pokožku přirozeně obnovit,“ vysvětlují.

Není to jen další výstřelek, dermatologové a odborníci na péči o pleť jej již doporučují k získání extra jasu pro jakýkoli typ pleti a jako extra pomoc pro smíšenou a smíšenou pleť se sklonem k tvorbě pupínků.

Co se při této léčbě používá?

V enzymový peeling Používají se přírodní složky extrahované z papáje, ananasu, dýně nebo granátového jablka. Aktivními složkami těchto plodů jsou polyfenoly, antioxidanty, které mohou způsobit zmizení odumřelých kožních buněk a zabránit tvorbě volných radikálů.

Jak se tento typ peelingu aplikuje?

V první řadě mějte na paměti, že toto není peeling k použití. To znamená, že se nejedná o fyzikální peeling (zrnitými látkami, které „stahují“ nečistoty z pokožky) a ani o peeling přístroji (ultrazvuk, elektronické prací prostředky apod.). Tato léčba je zcela nová, protože se aplikuje prostřednictvím a gelová maska nebo pěna. Jakmile je na tváři, musíte jej nechat chvíli působit, aby aktivní složky pronikly do pokožky.

Podle odborníků je to nejlepší možnost pro tu nejcitlivější pokožku, jelikož nedochází ke tření či erozi pokožky. tedy dermis není podrážděná. Prospěšná je hlavně nudná pleť, která chce získat zpět své světlo.

Navíc, jelikož odstraňuje všechny druhy nečistot bez poškození hydrolipidické bariéry pleti, může ho používat i pleť s problémy s akné, protože netáhne.

Chcete si ho zeptat při příští kosmetické návštěvě?

Napsat komentář