Co je estetik a co dělá?– Pečujte o vlasy a pokožku Co doporučuje Andrea?

Čas od času je důležité udělat si čas pro sebe. Pomoci vám v tom může to, že se budete hýčkat ošetřením obličeje nebo omlazováním pleti. Pokud si chcete dopřát den v lázních, pravděpodobně budete v rukou odborníka na péči o pleť, známého jako kosmetička. Díky certifikované kosmetičce Christine Walsh vám umíme nabídnout 411 pro tyto specialisty, od jejich kvalifikace až po místo, kde pracují, a služby, které nabízejí.

co je kosmetička?

Estetik je profesionální kožní specialista, vyškolený pro hodnocení a zlepšení pleti prostřednictvím různých ošetření a služeb. Například Christine, certifikovaná kosmetička v Spa & Salon, vysvětluje, že ve státě Kalifornie, kde pracuje, mají kosmetičky velmi vysoké standardy. Státem certifikovaná (autorizovaná) kosmetička absolvuje 600 hodin školení, státem schválený kurz/test a státní zkoušku s písemnou a praktickou částí. Požadavky se liší v závislosti na státu a pokud jste zvědaví, můžete vidět, co váš stát vyžaduje na Estheticianedu.org.

Kosmetičky se během školení na komplexním kurzu učí, jak pečovat a zlepšovat svou pleť. Podle EstheticianEDU kurzy obvykle pokrývají následující témata: reflexní terapie, kosmetické vědy, anatomie a fyziologie člověka, bezpečnost a hygiena, odstraňování chloupků, kožní stavy a poruchy a mnohé další.

Kde pravděpodobně najdete práci kosmetičky?

V závislosti na jejich zájmech a preferovaných službách lze kosmetičky nalézt v „salonech krásy a lázních, denních lázních, nehtových salonech, fitness studiích/tělocvičnách a kosmetických salonech.“ Christine. Kromě toho některé kosmetičky pracují pod dohledem dermatologů nebo kosmetických chirurgů a poskytují služby v lékařském prostředí.

Jaké typy služeb nabízí kosmetička?

Každý salon nebo lékařská jednotka je jiný a každý nabízí řadu různých služeb. Christine poznamenává, že služby, které nabízí kosmetička v salonu nebo lázních, se liší a závisí na certifikaci, kterou kosmetička vlastní. Náklady na služby se mohou lišit také podle místa a certifikace. Některé z nejběžnějších služeb, které jsou uvedeny v průměrných cenách, zahrnují:

Nejběžnější aplikace na obličej, toto ošetření zahrnuje čištění, exfoliaci, extrakci, páru a masáž.

  • Personalizované ošetření obličeje – 50 – 165 USD

Navrženo k řešení specifických kožních problémů, mohou sestávat z aktivních složek, sér, masek, toniků, zvlhčovačů a jiných ošetření.

Použijte kombinaci peelingu a odsávání k odstranění odumřelých kožních buněk a podporu obnovy buněk pro zdravou, mladší vypadající pleť.

  • Chemický peeling – 50 – 100 USD

Chemický peeling, navržený tak, aby se zaměřil na kožní problémy, jako je hyperpigmentace, ztráta kolagenu a dehydratace, pomáhá pokožce znovu se objevit pro zdravý lesk.

Extrakce hlubokých pórů, ideální pro čištění problematické nebo aknózní pleti.

Dlouhotrvající falešné geny, které se aplikují individuálně na každý z vašich stávajících genů.

  • Aplikace make-upu – 35–55 USD +

Personalizovaná aplikace make-upu vyškoleným profesionálem pro speciální příležitosti.

Oční kúry proti stárnutí a únavě pro zářivější, užší a odpočaté oči.

Odstraňuje vlasy z požadovaných částí těla; náklady se liší v závislosti na tom, co chcete epilovat.

Jak se liší estetik od dermatologa?

Oba jsou vyškoleni a licencovaní specialisté na kůži a možná budete chtít navštívit každého z nich z podobných důvodů a problémů s pokožkou. Dermatolog je však lékař, vyškolený v diagnostice, léčbě a prevenci kožních onemocnění. Kosmetičky se omezují na služby, které nepropichují povrch pokožky. Na druhé straně dermatologové mohou předepisovat léky a léčit kožní problémy pomocí chirurgických nebo kosmetických procedur (na každý z nich je nutná státní lékařská licence).

Jak můžete co nejlépe využít první návštěvu?

  1. Prohlédněte si recenze lázní nebo si prohlédněte obrázky před a po léčbě, o které uvažujete.
  2. Vyberte si službu na základě vašich konkrétních problémů s pokožkou. Pokud si nejste jisti, co vám přinese požadované výsledky, vaše kosmetička vám ochotně odpoví na vaše dotazy a pomůže vám rozhodnout se pro ošetření.
  3. Před plánováním se nebojte položit mnoho otázek, ať už telefonicky nebo osobně během konzultace.
  4. Během setkání se snažte co nejlépe relaxovat; vaše pohodlí je prioritou.
  5. Před návštěvou, během ní a po ní můžete klidně položit tolik otázek, kolik potřebujete.
  6. Před plánováním sdělte svému estetikovi o jakýchkoli alergiích nebo citlivosti pokožky.
  7. Když si vyberete službu, možná se budete chtít zeptat, kdy uvidíte výsledky, jak dlouho budou výsledky trvat a jaký režim domácí péče nebo péče po ní budete možná muset dodržovat.

Jako alternativu k návštěvě estetiky nebo k hýčkání mezi jednotlivými službami si prohlédněte některé z doporučení produktů, které jsou vhodné do lázní.

Napsat komentář