Co je dvojí čištění a jak to udělat správně– Tipy pro zářivé vlasy a pleť Přečtěte si Andreina doporučení

Byly časy, kdy jsme si všichni mysleli, že mytí obličeje mýdlem a vodou bylo vše, co naše pokožka potřebovala, než se dostala do pytle, a nazývali jsme to nocí. Potom přišlo dvojité čištění a naše rutiny před spaním už nikdy nebyly stejné. Vypadá to tak, že naše obvyklá kombinace mýdla a vody (a ručníků na obličej) to nesníží, pokud po celém dni v práci (a prodloužené šťastné hodině) chceme mít na tváři veškerou tu špínu a špínu.

Co je dvojí čištění?

„Dvojité čištění je metoda čištění obličeje dvakrát: nejprve čistícím prostředkem na olejové bázi a opět čistícím prostředkem na vodní bázi. Může pomoci odstranit nepoddajné póry, které ucpávají póry a způsobují akné, které může zůstat na pokožce i po jednom umytí obličeje,“ říká Dr. David Lortscher, certifikovaný dermatolog v Novém Mexiku. „Výhoda dvojího čištění spočívá v tom, že první čistící přípravek rozloží jakýkoli make-up, zbaví vás nečistot a přebytečného mazu ze dne a vyčistí vaši pleť. Druhý čistící prostředek se bude věnovat vašemu specifickému typu pleti nebo problémům a měl by obsahovat složky pro zvlhčení, vyhlazení nebo odlupování a léčbu akné. Tím, že uděláte oba kroky, zajistíte, že jakékoli ošetření a hydratace nebudou marné,“ dodává Dr. Craig Austin, dermatolog s certifikací v New Yorku a zakladatel Cane + Austin.

Proč je důležité čistit dvakrát v závislosti na typu pokožky

Dvojité čištění může být dvoukroková technika, která jen přidá několik minut k vaší běžné rutině, ale jako u většiny produktů péče o pleť se nejedná o univerzální rutinu. Berouce v úvahu každý typ pleti a brát v úvahu specifické problémy pleti, výběr správného dvojitého čističe je nezbytný, abyste ze své rutiny vytěžili maximum.

Používání nejlepších duálních čistících prostředků pro váš typ pleti vám také umožňuje vyhnout se nadměrnému mytí a nadměrnému vysušování pokožky. „Pokud odstraníme příliš mnoho našich přírodních olejů, naše tělo může reagovat produkcí většího množství oleje, což může vést k vyrážkám a podráždění,“ říká dermatolog Deanne Robinson, MD.

Dr. Tracy Evans, certifikovaná dermatologka v Kalifornii, opakuje a navrhuje dvojí čištění pouze v noci – když si skutečně umyjete špínu a make-up – abyste se ujistili, že nezměníte přirozenou rovnováhu olejů a choroboplodných zárodků vaší pokožky.

Se všemi produkty na pultech prodejen a v salonech krásy si vyberte svůj vysněný tým s dvojitým úklidem moci být ohromující – zvláště pokud si nejste jisti, jaké složky hledat nebo který čistící prostředek je nejlepší pro váš typ pleti. Neberte si tedy jen první mycí a čistící olej na tvář, který uvidíte. V první řadě si přečtěte tipy níže, abyste zjistili, které dynamické čistící duo dodá vaší pleti tak potřebnou hloubkovou čistící záři!

Jak dvakrát čistit

Bez ohledu na váš typ pleti jsou hlavní kroky dvojího čištění stejné:

  • Na suchou pleť naneste čistící olej, kondicionér nebo micelární vodu.
  • Prsty, vatový tampon nebo měkký hadřík vmasírujte do prvního přípravku na čištění pleti, který pomůže rozložit make-up, kožní maz a opalovací krém.
  • Navlhčete si tvář vodou.
  • Naneste druhý čistící prostředek a vmasírujte do pokožky konečky prstů, měkkým hadříkem nebo čistícím prostředkem.
  • Opláchněte odličovač a osušte si tvář.

Proces dvojitého čištění se může mírně lišit v závislosti na potřebách vaší pleti. Zde je několik konkrétních produktů a metod, které můžete vyzkoušet.

Máte-li mastnou pleť

Čistící prostředek 1: Vyzkoušejte Bioderma Sebium H20

Říci svému obličeji více oleje, když už bojujete s leskem a leskem, zní jako recept na (mastnou) katastrofu, ale čistící prostředek na bázi oleje vám ve skutečnosti může pomoci zbavit se nečistot a kožního mazu. „Olej přitahuje olej, takže to pomůže odstranit make-up, pot a jakýkoli jiný maz, který se nahromadil na vaší pokožce,“ vysvětluje doktor Lortscher. Pokud nejste příznivcem olejů, namočte vatový tampon do micelární vody a jemně vmasírujte a rozetřete přes oči a tvář. Jeho drobné molekuly oleje zvané micely dokážou účinně odstranit nečistoty, které ucpávají póry a přebytečný maz.

Čistící prostředek 2: Vyzkoušejte Sunday Riley CERAMIC SLIP Clay Cleanser

Následujte ho jílovým gelem nebo čistícím prostředkem na obličej, navrhuje Dr. Austin, s přísadami jako aloe, růže, zelený čaj, semena moringy a kyselina glykolová. Mohou pomoci vyrovnat vlhkost, zabránit zánětům a regulovat tvorbu kožního mazu. „Klíčem je odstranit nečistoty a mastnotu a zároveň pomoci vyrovnat a zvlhčit pokožku,“ dodává doktor Austin.

Napsat komentář