Co je biotin a jaké jsou jeho výhody?– Pečujte o svůj obličej přirozeně Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Obviňujeme pohádky, ale mít dlouhá vlákna mořské panny bylo snem většiny z nás už od malička. Pro některé z nás však není tak snadné dosáhnout tohoto cíle. Míra cyklu vlasů se liší od člověka k člověku v důsledku různých faktorů, jako jsou genetika, hormony, úroveň stresu a postupy péče o vlasy. A jak stárneme, ztráta lesku na vlasech, pokožce a nehtech nás často může vést k tomu, že hledáme doplňky pro krásu ke zlepšení našeho vzhledu.

Jedním z nejčastěji používaných vitamínů krásy je biotin. Projděte si jakéhokoli většího prodejce nebo se zeptejte svých přátel, co potřebují k získání delších zámků, a biotin bude určitě zmíněn. Zde objevíme základy biotinu a jak tento oblíbený vitamín prospívá vašim vlasům, pokožce a nehtům.

Co je biotin a odkud pochází?

Biotin, také známý jako vitamín B7, je ve vodě rozpustný vitamín B-komplex, který přispívá ke zdravým metabolickým, nervovým, trávicím a kardiovaskulárním funkcím. Je nezbytný pro metabolismus tuků a uhlohydrátů a synergicky působí s kyselinou pantotenovou (vitamin B5) k posílení vlasů, zvětšuje tloušťku nehtů a zabraňuje třepení a řídnutí vlasů.

Některé z nejbohatších potravin na biotin zahrnují játra, pivovarské kvasnice, vaječný žloutek, celozrnný chléb, avokádo, losos, sýr, banány a ořechy. Většina zdravých lidí přijímá dostatek biotinu prostřednictvím stravy. Těhotné a kojící ženy však mohou potřebovat zvýšení biotinu, protože jejich tělo jej odbourává mnohem rychleji.

Jak biotin prospívá vlasům, pokožce a nehtům

Vlasy

Vitamíny B pomáhají vytvářet aminokyseliny, které tvoří určitou formu keratinu (který je většinou tvořen našimi vlasy), takže užívání malých dávek nebo konzumace potravin bohatých na biotin může jistě pomoci udržet zdravé vlasy a zlepšit odolnost.

Skutečnou otázkou však je, jestli může užívání biotinového doplňku způsobit, že vaše vlasy rostou? No, bohužel, podle této studie jsou výsledky dost tenké. Další studie se však ukázala jako úspěšná při tříměsíčním používání se zinkem, oxidem křemičitým, vitamínem C a mořským proteinem. Tato skupina hlásila méně pádů, hustší, silnější vlasy a rychlejší růst.

Obecně jde o základní živinu, která dokáže napravit nedostatek vitamínu, ale jelikož je nedostatek vzácný (z velké části kvůli naší stravě a našim střevním bakteriím, které produkují více, než je doporučený denní příjem), nejlépe může být dobře vyvážená strava. , nejlepší možnost, jak získat tuto živinu.

Kůže

Podobně jako biotin ovlivňuje vzhled vlasů, produkuje mastné kyseliny, které vyživují pokožku, aby si zachovaly jasnou pleť. Když je vnější ochranná vrstva pokožky nevyvážená, může se objevit suchá a dehydratovaná pokožka. Pomáhá produkovat nové buňky a napomáhá správnému fungování mazových žláz, což vede ke zdravé pokožce. Porota ještě musí určit, zda užívání biotinových doplňků může přímo zlepšit vzhled pokožky.

nehty

Pro pevnější nehty s tím věda skutečně souhlasí. Klinické studie ukázaly, že podávání biotinu může skutečně posílit slabé a lámavé nehty. Švýcarská studie ukázala 25% nárůst tloušťky nehtové ploténky u těch s křehkými nehty, kteří denně užívali biotinové pilulky. Toto je obzvlášť dobrá zpráva pro ty, kteří si okusují chronické nehty nebo často chodí do nehtového salonu, kteří mohou mít tenké a křehké nehty kvůli nošení příliš velkého množství akrylových barev.

Co se tedy stane, když nebudete mít dostatek biotinu?

Nedostatek biotinu je extrémně vzácný a často je důsledkem nedostatečného příjmu potravy, alkoholismu, kouření nebo genetické poruchy, jako je Crohnova choroba, která ovlivňuje metabolismus biotinu. Dlouhodobé užívání antibiotik je také spojeno s nedostatkem biotinu, pravděpodobně v důsledku změny, kterou způsobuje ve střevní flóře. Příznaky nedostatku biotinu zahrnují vyrážku, lámavé a tenké vlasy a nehty, seboroickou dermatitidu a alopecii (vypadávání vlasů).

Většina nedostatků se naštěstí dá napravit doplňky výživy, ale zda se jedná o skutečný nedostatek nejlépe zjistíme na vyšetření u lékaře.

Můžete si vzít příliš mnoho biotinu? Jaké jsou vedlejší účinky?

V současné době neexistuje doporučená dávka (RDA) pro tento vitamin. Adekvátní příjem (AI) byl stanoven pro lidi ve věku 18 a méně než 25 mikrogramů na den, zatímco u dospělých je to 30 mikrogramů denně.

Protože neexistuje obecný konsensus o množství biotinu, které se má užívat pro zdraví vlasů a nehtů, kromě doporučené dávky mohou někteří lidé užívat příliš mnoho. To způsobuje přebytek vitamínu v těle a pokles kyseliny pantotenové (B5) ve střevech, což by mohlo vést k problémům s péčí o pleť, jako je cystické akné. Mezi další hlášené vedlejší účinky patří časté močení, nevolnost, vysoká hladina cukru v krvi a křeče.

Zatímco biotin jednoznačně prospívá vašemu tělu, zejména vlasům, pokožce a nehtům, je důležité, abyste tuto živinu přijímali hlavně z potravin, které jíte. A jako vždy, když užíváte jakýkoli doplněk, vždy je nejlepší poradit se nejprve se svým lékařem. Pokud si myslíte, že užívání doplňku obohaceného biotinem je pro vás, zvažte naše možnosti níže.

 1. Kupte nyní v

  1. Elon Matrix 5 000 – Vitamíny pro vlasy

  Matrix 5000 – Hair Vitamins značky Elon je doplněk stravy speciálně navržen tak, aby vám pomohl pěstovat silnější a zdravější vlasy a nehty. Kombinací vysoké hladiny biotinu se dvěma dalšími přípravky pro zlepšení nehtů a vlasů, oxidem křemičitým a l-cysteinem, je tento základní vitamín ideální pro ty, kteří mají suché, křehké a slabé vlasy.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  2. HUM Výživa Vlasy Sladké vlasy

  Dopřejte svým vlasům velkou vzpruhu s Hair Sweet Hair od HUM Nutrition. Biotin, zinek a PABA se spojují v těchto doplňcích na vlasy, aby se minimalizovalo vypadávání a řídnutí. plnější vlasy. Kyselina listová stimuluje růst tkání a pomáhá buňkám optimálně fungovat. Klíčové složky: * Biotin: živina, která nám pomáhá vypadat mladě a atraktivní, protože hraje hlavní roli při udržování zdraví našich vlasů * Zinek: životně důležitý minerál pro zdraví vlasů * PABA: pomáhá udržovat barvu vlasů a chránit šediny * Kyselina listová : pomáhá tkáním růst hladce a buňkám správně fungovat.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  3. Keranique osmidenní intenzivní infuzní léčba pokožky hlavy

  Obnovte mladistvou vitalitu a lesk řas za něco přes týdn s Keranique Eight Day Intensive Scalp Infusion. Vycházeje ze zdroje zdravého růstu vlasů – pokožky hlavy – s koncentrovaným, ale uklidňujícím složením, každá lahvička si zachovává silné složky potřebné k proniknutí do pokožky hlavy a vlasových folikulů pro hustší a plnější vypadající vlasy. Tato sada, která působí jako obnova vlasů a kúra na růst vlasů v jednom, je vše, co potřebujete k tomu, abyste opět začali týden. Vydáním unikátní sady ingrediencí, z nichž každá nabízí velkou dávku vlasů milujících živin, které

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  4. Briogeo Blossom & Bloom Volume Shampoo™ ženšen + biotin

  Šampon Briogeo Blossom & Bloom™ Ginseng + Biotin Volume Shampoo jemně čistí vlasy a zlepšuje plnější vzhled vlasů. Vyrobeno z maltodextrinu, přírodního cukrového škrobu, pomáhá stimulovat hustší a plnější vypadající vlasy, zatímco zázvor a ženšen stimulují dlouhodobé zdraví vlasů. Klíčové složky: * Kořen zázvoru a extrakt ženšenu: stimuluje průtok krve k pokožce hlavy a vlasům a podporuje růst vlasů * Maltodextrin: pokrývá každý pramen vlasů přírodním cukrem-škrobem, aby se zvětšil objem a plnost * Biotin: podporuje další růst, zdravější a silnější vlasy . Hlavní výhody: * Jemné a efektivní

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  5. Rychlé sérum k posílení řas a obočí

  Klíč k odemknutí potenciálu vašich řas naleznete v jedinečném složení RapidLash®. Inovativní zesilovač řas HEXATEIN® 1 COMPLEX se skládá ze šesti vysoce účinných složek a je speciálně navržen tak, aby upravoval, hydratoval a posiloval, čímž zlepšuje celkový vzhled krásnějších řas. Klíčové složky: * Polypeptidy: Složené z prospěšných aminokyselin, které pomáhají chránit před lámavostí * Biotin (Prov-Vitamin B7 / Vitamin H): nezbytný faktor pro udržení zdravějšího vzhledu mladých řas * Panthenol (Vitamin B5): pomáhá při zakrývání

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář