Co dělají pleťové vody?– Jak se starat o vlasy a mít zdravou pokožku Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Na první pohled může být trh s tonery ohromující. Nemluvě o tom, že stále přetrvává domněnka, že většina toniků je drsná a dráždí pokožku. Naštěstí už to neplatí. Jak se trh s tonery inovuje a rozšiřuje, je zde nová řada tonerů nabitá prospěšnými složkami, jako jsou látky pro obnovu pokožky, antioxidanty a exfoliační složky, které jsou prospěšné pro každý typ pleti.

Co dělají tonery pro vaši pleť?

Zatímco tonery byly původně prodávány k odstranění zbytků make-upu nebo čistících skvrn a ke zpevnění pokožky, nejnovější tonery dokážou mnohem více. Tonery, které se tradičně používají po očištění obličeje a před nanesením jakýchkoli hydratačních krémů, nyní obsahují také antioxidanty nebo jiné silné aktivní složky, které dokážou exfoliovat, redukovat zarudnutí a hydratovat. I když tonery fyzicky „nesmršťují“ póry, mohou sloužit jako dodávací systém pro antioxidanty, deriváty vitamínu B a dokonce i tonické kyseliny. Navíc, každý typ toneru je na jiný kožní problém, proto je důležité použít ten správný typ pro váš kožní problém.

Velké póry

Zatímco adstringentní tonery jsou na vzestupu, kyselé tonery rychle zabírají své místo v každodenní péči o pleť. Tyto tonery, které se někdy nazývají také „balzámy“, jsou vybaveny alfa-hydroxykyselinami (AHA), jako jsou kyselina mléčná, glykolová, jablečná nebo beta-hydroxykyselina (kyselina salicylová) a jsou skvělé pro jemnou exfoliaci pokožky a stimulují produkci kolagenu. méně výrazné. póry a hladší pleť. Koncentrace se obvykle pohybují od 2 do 10 procent. Pokud potřebujete větší chemickou exfoliaci, budete možná muset nahradit toner domácím peelingem. Pro ty, kdo mají velké póry, ale citlivou pokožku, jsou tyto denní tonery šťastným prostředím.

Akné / Mastná pleť

Poté, co jste si nábožně natírala pokožku všemi druhy adstringentů, je obtížné zbavit se zvyku drsného tónování, zejména pro ty, kteří mají mastnou pleť. Ale většina mastných a náchylných kožních skvrn obsahuje dráždivé látky (jako je alkohol, vilín nebo mentol), které jen zhoršují skvrny a vysušují pokožku, takže se překompenzuje a produkuje ještě více mazu, čímž cyklus začíná znovu. Hledejte „matující“ tonery s antioxidanty, které pomáhají opravit pokožku, a složky, které komunikují s buňkami, které pomáhají pórům regulovat přebytečný kožní maz. Niacinamid neboli vitamin B3 je součástí buněčné komunikace – přesně tak to zní – ve skutečnosti mění chování kožních buněk. Niacinamid dokáže snížit produkci kožního mazu, aniž by pleť vysušil – hudba pro každého, kdo bojuje s mastnou pletí. Ukázalo se také, že léčí červené skvrny po akné a dokonce i tón pleti.

Suchá/zralá pleť

Většina lidí se suchou, citlivou nebo zralejší pletí se toneru vyhnula, ale nalezení správného toneru pro váš typ pleti může vést k menšímu zarudnutí, šupinatění a dalšímu hydratačnímu kroku k opravě pokožky. Sledování tonerů „doplňujících a zvlhčujících“ je dobrý začátek, ale skenování zadní strany lahvičky je ještě důležitější. Chcete ingredience, které spadají pod záštitu MFN, známé také jako přírodní hydratační faktory. Tato rozsáhlá skupina složek, která zahrnuje aminokyseliny, ceramidy, kyselinu hyaluronovou, mastné kyseliny, triglyceridy, fosfolipidy, kyselinu linolovou, glycerin a jiné, udržuje strukturu epidermis (vnější vrstvy kůže) neporušenou. Lipidy jsou také z velké části zodpovědné za texturu pokožky, takže nalezení složek, které je dokážou napodobit, pomáhá pokožce udržet si tolik potřebnou vlhkost. Hledejte tato přírodní změkčovadla, která se nacházejí v mnoha produktech péče o pleť, jako je lecitin, jojobový olej, extrakt z hroznových jadérek, glycerin a sodná sůl PCA.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář