Co dělá tvář? (+ Co očekávat)– Tipy pro dokonalou pleť a vlasy přečtěte si moje doporučení

Ošetření tváře jsou úžasné. Chcete-li čistou, dobře hydratovanou pleť a mladistvější vzhled, ošetření obličeje může být dobrým doplňkem vaší rutiny péče o pleť. Miliony lidí si pravidelně užívají relaxační a pleť vylepšující vlastnosti obličeje. Podle nedávné studie mělo v roce 2016 více než 15 milionů Američanů více obličejových per, což je asi o 66 % více než ty, kdo si vybrali masáž.

Oblíbené jsou tedy rozhodně, ale co pleťová voda? A co potřebujete vědět před rezervací? Zde jsou některé z nejčastěji kladených otázek o ošetření obličeje.

Co dělá tvář?

Profesionální ošetření obličeje je navrženo tak, aby vám pomohlo nejen relaxovat, ale také zlepšit vaši pleť. „Ošetření obličeje jsou personalizovaná ošetření obličeje, krku a dekoltu, která mohou pomoci předcházet a léčit běžné problémy,“ říká Christine Walsh, kosmetička z Spa & Salon. Mít hladkou a zářivou pleť je jen částí půvabu; Ošetření obličeje může také:

  • Zvyšte produkci kolagenu
  • Odstraňte odumřelé kožní buňky
  • Zlepšete vzhled jemných linek a skvrn
  • Vyčistěte si póry
  • Hydratuje a hydratuje

Konečný výsledek? Zdravější, mladší vypadající pleť.

Kam byste šli na tvář?

Můžete se objednat na ošetření u estetiky v ambulanci dermatologa nebo v denních lázních. V konečném důsledku rozhodnutí o tom, kde rezervovat, závisí na tom, co je pro vás nejpohodlnější a nejpohodlnější.

Jaké jsou některé z různých typů péče o obličej?

„Mnoho značek nabízí“ produkty na obličej, „které se zaměřují na mnohé kožní problémy,“ říká Walsh. Poznamenává však, že existuje mnoho různých kosmetických přípravků, z nichž každý je určen pro konkrétní typ pleti nebo problém. Jsou to: „hloubkové čistící kúry na obličej, kúry na obličej k prevenci akné, omlazující kúry na obličej, kúry na obličej proti stárnutí, zářící kúry na obličej, kúry na obličej světelnou terapií, enzymové kúry na obličej, kyslíkové kúry na obličej, chemické peelingy, mikrodermabraze na obličej, kúry na obličej s ovocnými kyselinami , studené koule nebo drahokamy, zlato. ošetření obličeje, upírské ošetření obličeje, akupunkturní ošetření obličeje, organické ošetření obličeje, elektrické ošetření obličeje a lymfatická drenáž obličeje.”

Nejpopulárnější, zejména v letních měsících, říká Walsh, jsou lehké ošetření obličeje, omlazující ošetření obličeje a kyslíkové ošetření obličeje.

Jak byste se měli připravit na tvář?

„Zjistěte, jaké produkty právě používáte a jaké jsou vaše hlavní kožní problémy,“ říká Walsh. Toto je nejlepší způsob, jak zajistit požadované výsledky a vyhnout se podráždění pokožky během nebo po ošetření. „Vyhněte se používání drsných exfoliačních produktů asi čtyři dny před ošetřením,“ pokračuje Walsh. „Muži by se neměli holit ráno. Není ideální léčit se na úpal; stále však existují uklidňující léčby, které by se daly udělat.“

Chystáte se na svatbu nebo speciální událost? Neplánujte si ošetření obličeje večer předtím. Walsh poznamenává, že je nejlepší objednat si ošetření obličeje alespoň pár dní před akcí, aby vaše pleť vypadala co nejlépe. Chcete si zajistit úplnou relaxaci při ošetření obličeje? Walsh doporučuje, abyste během plánování vypnuli svůj mobilní telefon a užili si daný moment. Navrhuje také vyhnout se nošení šperků podle plánu, protože „většina ošetření obličeje přichází s masáží během maskování.“

Jak pečujete o svou pleť po ošetření obličeje?

Vyrážky a podráždění po ošetření jsou možné, pokud byly použité produkty pro vaši pokožku příliš drsné nebo pokud póry nebyly správně vyčištěny a vyčištěny. Abyste minimalizovali zarudnutí a skvrny po ošetření obličeje, měli byste vždy dodržovat všechny specifické pokyny, které vám dala vaše kosmetička, a očistit si pleť jemným nekomedogenním krémem nebo pěnou. Při prvním mytí obličeje je také nejlepší vynechat toner; vaše čerstvě vyčištěná pleť to nepotřebuje. Protože vaše pokožka může být po ošetření obličeje citlivá, vyhněte se drsnému čištění a silnému mytí 48-72 hodin po ošetření.

Co můžete očekávat u první tváře?

Ošetření obličeje trvá v průměru 60 minut; to, co můžete očekávat, nicméně do značné míry závisí na vaší pleti. Vaše zkušenosti budou záviset na typu požadovaného ošetření obličeje a na typu pleti. Některá ošetření obličeje jsou navržena tak, aby pomohla zmírnit určité kožní problémy, jako je akné, a mohou zahrnovat extrakci (černé tečky/bílé tečky) nebo chemickou exfoliaci. Jiní mohou jen hydratovat a vyživovat pokožku pomocí série kroků.

V závislosti na typu ošetření obličeje Walsh vysvětluje, že „na vaši pokožku lze použít některé nástroje, jako je dřevěná lampa, vysoká frekvence, mikrodermabraze a mikroproud“, aby pomohly zlepšit výsledky. Dodává také, že vaše kosmetička vám může poskytnout „vědomosti o vašem typu pleti ao tom, jak udržovat správný režim domácí péče“.

Nejlepší ze všech? „Z lázní odejdete s jemnější texturou, dostatečnou hydratací, zářivou pletí, menším počtem vyrážek a pevnější pokožkou,“ říká Walsh.

Kdy byste se měli vyhnout ošetření obličeje?

Jako při každém ošetření, před naplánováním jakéhokoli ošetření obličeje je nejlepší poradit se se svým lékařem, pokud jste těhotná, kojíte nebo máte nějaké specifické zdravotní problémy.

Během léta je nejlepší vynechat chemický peeling a intenzivnější regenerační kúry – odstraňují totiž svrchní vrstvu pokožky, díky čemuž je velmi citlivá a náchylná ke spálení a poškození UV zářením.

Máte-li extrémně citlivou nebo aknózní pleť, možná byste měli požádat svého dermatologa o konkrétní doporučení, protože některé typy obličejových ošetření a peelingů mohou vaši pokožku ještě více podráždit.

Vaše tvář je jednou z nejexponovanějších částí vašeho těla – a proto jednou z prvních oblastí, na kterých se začínají projevovat známky stárnutí nebo environmentálního stresu – proto se k ní chovejte opatrně (a pokud chcete, trochu hýčkání). Ještě nejste připraveni navštívit profesionála? Jemnou péči o obličej si můžete dopřát i doma pomocí některého z produktů uvedených níže.

Napsat komentář