Co dělá suchý šampon? + Nejlepší možnosti– Tipy pro dokonalou pleť a vlasy Napsala Andrea

Pokud jste někdy chtěli prodloužit vyrážku o další den nebo dva nebo jste jen vynechali mytí, pravděpodobně jste sáhli po suchém šamponu. Suchý šampon dokáže nejen osvěžit kořínky mezi umytími, ale také dodat vašim pramenům objem a lesk. V současnosti existuje rostoucí škála různých složení suchých šamponů, od pěny přes prášek až po aerosoly a mnohé z nich používají přírodní složky, které absorbují olej a nečistoty a zároveň podporují celkové zdraví vlasů. Nejste si jisti, do jakého typu suchého šamponu investovat? Zvažte tuto příručku o všem o suchém šamponu, včetně toho, co to je, jak funguje a jak jej správně používat.

Jak přesně funguje suchý šampon?

Suchý šampon funguje tak, že doslova absorbuje přebytečný maz z vlasových kořínků a pokožky hlavy a není třeba jej oplachovat – odtud název. „Suchý šampon je obvykle prášek, který absorbuje oleje a snadno čistí vlasy,“ vysvětluje známý stylista Michael Dueñas. Většina receptur suchých šamponů obsahuje přísady, jako je bohatý škrob nebo oxid křemičitý, které se „připojují k přebytečnému mazu a jsou otřeseny, když se vlasy hýbou nebo kartáčují,“ říká Dueñas.

Jaké jsou různé typy suchého šamponu?

Zjistíte, že suchý šampon už není jen sprej; Dnešní receptury se dodávají ve formě pěny, prášku a dokonce i prášku a prášku. To vše je však třeba aplikovat hlavně ke kořínkům vlasů, kde působí na absorbování přebytečného mazu, potu a jiných nečistot, které by se běžně při mytí smyly.

Jak používáte suchý šampon?

Protože každý má jiný typ a strukturu vlasů, při suchém šamponu „těžko říct, kolik je příliš mnoho,“ říká stylistka Beth Weber. Obecně platí, že suchý šampon můžete použít vždy, když jej potřebujete – jen jej nepovažujte za náhradu samotného šamponu, doporučuje Weber. „Pod vlasy musíme pamatovat na to, že máte pokožku hlavy, což je kůže. Není-li o pleť náležitě postaráno [then] vaše vlasové folikuly jsou v nebezpečí.“

To ovšem neznamená, že si musíte vlasy po každém použití suchého šamponu mýt šamponem. „Méně mytí vlasů zanechá ve vlasech více vlhkosti a neodstraní je přirozený olej, který potřebují,“ říká Dueñas. I když jsou vlasy a pokožka hlavy u každého člověka jiné, a proto vyžadují jiný postup mytí, obecné pravidlo zní: „Kudrnaté vlasy by se měly mýt méně, protože kudrny potřebují více vlhkosti, aby viděli svůj tvar a nemačkaly se. [Otherwise] vlasy byste si měli mýt jednou až dvakrát týdně,“ doporučuje Dueñas.

Mezi těmito umytími přijde dotek suchého šamponu nejen vhod, aby skryl mastné kořínky, ale pomáhá také prodloužit čas mezi umytími, což pomáhá udržet délku a konečky hydratované. Mnohé receptury suchých šamponů (včetně všech následujících) také obsahují složky, které zlepšují celkové zdraví a lesk vlasů.

Nejlepší suché šampony na vyzkoušení

Pokud si teď nejste jisti, jaký typ suchého šamponu si vybrat nebo máte zájem vyzkoušet jiný typ složení, jsme zde, abychom vám pomohli. Níže je uvedeno osm našich oblíbených suchých šamponů, včetně prášku, pěny a spreje.

 1. Kupte nyní v

  Suchý šampon Living Proof Perfect Hair Day

  Tento aerosolový suchý šampon je vyroben z patentované molekuly zdravých vlasů (OFPMA) od Living Proof, která pracuje s prášky absorbujícími olej a pot a účinně čistí vaše vlasy. Bonusem je svěží citrusová vůně, kterou zanechává. Před použitím krabičku dobře protřepejte a nastříkejte na suché kořínky, přičemž ji držte 6-10 palců od hlavy. Počkejte 30 sekund, než vzorec udělá své kouzlo, poté odstraňte přebytečný prášek masírováním kořínků nebo pročesáním vlasů.
  Proč to mají zákazníci v Dermstoru rádi: „Po upocené posilovně, když si nechci umýt vlasy, tohle je můj zachránce, který mi zpříjemní den,“ říká jeden z recenzentů.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  Suchý šampon VIRTUE® Refresh

  Tento aerosolový suchý šampon se složením naplněným Alpha Keratin 60ku®, první svého druhu, který hojí nejen osvěží vlasy, ale také pomáhá při tomto procesu opravit každý pramen. Jeho vlastnosti absorbující olej jsou způsobeny tapiokovým škrobem, přírodním škrobem, který čistí vlasy, a kaolínem, druhem rafinovaného jílu, který absorbuje nečistoty.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  Sachajuan suchá šamponová pěna

  Tato pěnová pěna na vlasech rychle zasychá, zvyšuje objem a lesk (bez zanechávání zbytků). Chcete-li použít tento suchý šampon, který je ideální pro mastné typy vlasů, jednoduše naneste pěnu rovnoměrně na suché vlasy nebo se zaměřte jen na místa, která potřebují retuš.
  Proč se to kupujícím v Dermstoru líbí: „Funguje to skvěle pro úpravu krátkých vlasů, aniž by to bylo složité,“ píše jeden kupující.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  Briogeo Scalp Revival Charbune + suchý biotinový šampon

  Schopnost uhlí absorbovat nečistoty se rozšiřuje i na ty na pokožce hlavy. Tato prášková receptura obsahuje kromě dřevěného uhlí i extrakt z vilínu a posilující biotin, takže má v podstatě dvojí účel kontrolovat mastnotu a podporovat zdraví vašich vlasů. Pro použití stiskněte lahvičku a nastříkejte prášek na kořínky, přičemž pracujte po částech a držte lahvičku asi pět palců od hlavy. Poté, co necháte suchý šampon působit asi dvě minuty, jste připraveni odstranit přebytečný prášek a vydat se na cestu.
  Proč se to kupujícím v Dermstoru líbí: „Udělejte dobrou práci, abyste zabránili úniku oleje, aniž bych vlasy vysušil nebo slepil. Má velmi lehkou, příjemnou vůni“, píše recenzent. „Líbí se mi, jak to voní a moje pokožka hlavy je tak čistá!“ říká další.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  Kloraně suchý šampon s ovesným mlékem

  Tento oblíbený kultivovaný suchý šampon obsahuje uklidňující ovesné mléko a je dostupný v aerosolové i aerosolové verzi. Obě verze fungují tak, že snadno absorbují olej a tuk a zanechávají vaše kořínky měkké a vyživené.
  Proč se nakupujícím v Dermstoru líbí: „Celkově je to skvělý suchý šampon. Vyzkoušel jsem spoustu suchých šamponů a tenhle je jeden z nejlepších,“ říká kupující. „Mám ráda tento suchý šampon, protože velmi dobře absorbuje mastnotu, aniž by zanechával mnoho viditelných zbytků. Je to jeden z mých oblíbených suchých šamponů,“ píše další.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 6. Kupte nyní v

  Suchý šampon Oribe Gold Lust

  Tento průsvitný suchý šampon ve spreji je plný dobrých ingrediencí pro vaše vlasy, včetně výtažku ze semen celeru (ke snížení mastnoty), výtažků z bambusu a rýžového hedvábí (k uhlazení) a levandule a heřmánku (ke zvlhčení a zklidnění). Je také vyvinut s technologií zadržování vůně, což znamená, že udrží vaše vlasy svěží a svěží po celý den.
  Proč to mají zákazníci v Dermstoru rádi: „Vaše vlasy tak získají krásnou texturu, širokou škálu sprejů a vaše vlasy budou vypadat a vonět NÁDHERNĚ,“ říká jedna zákaznice. „Stojí to za každý cent a trvá to. Zdaleka nejlepší suchý šampon, jaký jsem kdy použila“, píše další.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 7. Kupte nyní v

  R + Co Death Valley suchý šampon

  Pokud se zbavíte přebytečného mazu a zvětšíte objem je to, co hledáte, vyberte si tento suchý šampon ve spreji. Je formulován s vitamínem E a provitamínem B5 pro zahuštění a budování objemu a zároveň posiluje a vyživuje vlasy.
  Proč se to nakupujícím v Dermstoru líbí: „Vašim vlasům dodává tolik objemu a textury!“ poznamenává recenzent. „Dodá tělu, absorbuje mastnotu a nezanechává bílé pruhy na mých tmavých vlasech, jak to dělá mnoho jiných suchých šamponů. A také docela dobře voní,“ říká další.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 8. Playa Soft Volume Powder

  Seznam složek tohoto suchého práškového šamponu je jednoduchý – a možná právě proto funguje tak dobře. Jíl absorbuje olej, pot a nečistoty z pokožky hlavy a kořínků, zatímco rýžový prášek pomáhá chránit vlasy a pokožku hlavy během čištění. Obsahuje také extrakt z ovesných otrub a beta glukan, obě přírodní složky, které pomáhají hydratovat pokožku hlavy a zjemňují vlasy. Při použití posypte kořínky v malých částech (asi 2 palce), poté použijte prsty k odstranění veškerého přebytku.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář