Co dělá kyselina hyaluronová pro pokožku– Tipy pro dokonalou pleť a vlasy Napsala Andrea

Ačkoli kyselina hyaluronová zní poněkud strašidelně a může být obtížné ji vyslovit, ukázalo se, že tato přírodní složka obsahuje superschopnosti, které mohou okamžitě vyplnit vaši pokožku a učinit ji pevnější, jemnější a mnohem mladší. Zajímá vás, jestli je to pro vás? ne. „Je to skvělé pro každého člověka na planetě,“ řekla dermatologka Dr. Ashley Magovern, MD, lékařka . Tady je důvod, proč by měl vyzkoušet každý typ pleti:

Co je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová, která je přítomna ve všech pojivových tkáních a nachází se ve vysokých koncentracích ve viskózní tekutině, která obklopuje vaše oči a znecitlivuje vaše klouby, je protein, který přitahuje vlhkost a dokáže zadržet až 1000 násobek své hmotnosti ve vodě – působivé!

Jde o to, že produkce kyseliny hyaluronové v kůži s věkem klesá. To je jeden z důvodů, proč jsou mnohé injekční výplně určeny k doplnění kožních usazenin. Alternativně, aplikace kyseliny hyaluronové, která se nachází v sérách, zvlhčovačích, zvlhčovačích a kosmetice, od rtěnky po oční stíny, může pomoci obnovit vlhkost pokožky.

výhod Hyaluronové Acid v Skincare: Co to dělá pro vaši pokožku

Protože většina molekul kyseliny hyaluronové má tendenci být příliš velká na to, aby pronikla do pokožky, lokální ošetření se ne vždy dostanou do nejhlubších vrstev pokožky. smysl? Nemohou nutně zlepšit váš dlouhodobý vzhled. Jak již bylo řečeno, produkty obsahující kyselinu hyaluronovou nabízejí následující dočasné výhody, které by měly trvat tak dlouho, než produkt zůstane na pokožce:

1. Zhrubněte pokožku a rty

I když je nepravděpodobné, že složka ovlivní skutečnou strukturu pokožky, stále se váže na vodu, aby pokožka vypadala plnější a hydratovanější ihned po aplikaci, takže zlepšení zaznamenáte hned po aplikaci.

2. Redukujte jemné linky

Kyselina hyaluronová přitahuje vodu, aby při aplikaci dočasně vyplnila jemné linky, tvrdí doktor Magovern, který varuje před poškrábáním očního okolí. „Vaše pokožka je stále tenčí, než stárnete a vaše oční víčka už pokrývají tu nejtenčí pokožku na vašem těle,“ říká. „Většina lidí je nervózní z používání produktů péče o pleť kolem očí, ale pokud to dokážete tolerovat, je bezpečné tam používat produkty, abyste zabránili vzniku krepů.“

Když používáte kyselinu hyaluronovou jako součást rutiny proti stárnutí pleti, můžete se do toho pustit i vy. „Jsou určeny k použití inteligentních složení péče o pleť, které obsahují několik složek,“ říká Dr. Magovern. „Mám ráda produkty, které obsahují kyselinu hyaluronovou i antioxidanty, jako je vitamin C, o kterém víme, že může zlepšit vaši pleť.“

3. Usnadňuje rovnoměrné nanášení make-upu

Každý, kdo někdy zkoušel nanést barvu na popraskané rty, ví, že je to nemožná činnost. Schopnost kyseliny hyaluronové zadržovat vlhkost znamená, že okamžitě vyhlazuje povrch pokožky, takže korektor, podkladová báze a ano, i rtěnka se stanou mnohem jemnějšími. (Proto Dr. Magovern říká, že je to skvělá ingredience, kterou je třeba hledat v samotném make-upu nebo v podkladovém make-upu, kromě speciálního séra nebo hydratačního krému, který obsahuje kyselinu hyaluronovou.)

4. Může zlepšit účinnost zvlhčovače

Kyselina hyaluronová přitahuje vlhkost, takže navrstvit sérum, které ji obsahuje, pod speciální zvlhčovač je jako dát ingredienci něco, co lze chytit. „Vytváří tento dvojitý vyhlazující efekt, který blokuje vlhkost,“ říká Dr. Magovern.

Dělejte to, co Hyaluronové Acid Help Aakné?

Je jasné, že kyselina hyaluronová je hlavní hydratační prostředek. Existuje však přetrvávající mýtus, že aknózní pleť hydratujete, může se to ještě zhoršit. „Lidé podceňují, jak moc suchá pokožka přispívá k akné,“ říká doktor Magovern. „Nechtějí se hydratovat, protože se obávají, že budou mít více vyrážek, takže nadměrně zpracovávají pokožku a věci se zhoršují.“

Pravdou je, že nadměrné mytí a exfoliace způsobují suchost a podráždění, které narušují kožní bariéru. To blokuje vlasové folikuly, drobné póry, ve kterých žijí, a rozmnožuje propionibacterium acnes, které způsobuje akné, způsobuje další záněty a, uhodli jste, vyrážky.

Hydratace zanícené pokožky může pomoci jejímu lepšímu hojení, říká doktor Magovern – a zde určitě může pomoci kyselina hyaluronová.

Potenciál Sides Eúčinky Uzpívat Hyaluronové Acid na Ynáš Spříbuzný

I když si možná „kyselinu“ spojujete s chemickými popáleninami, můžete se natřít kyselinou hyaluronovou a v klidu odpočívat, ať už máte citlivou pokožku nebo vás v minulosti spálily drsné produkty. „Kyselina hyaluronová je velmi mírná, takže je velmi, velmi vzácné mít na ni nežádoucí reakce,“ říká doktor Magovern. „Pokud reagujete na produkt, který jej obsahuje, je pravděpodobné, že se jedná o další složku.“

závěr

Výhody kyseliny hyaluronové nemusí být trvalé, ale při pravidelné aplikaci opravdu nemusí. „Nezáleží na tom, zda se kyselina hyaluronová skutečně dokáže dostat do pokožky a způsobit dlouhodobé změny,“ říká doktor Magovern. „Víme, že tam sedí a přitahuje vodu, díky čemuž pokožka vypadá skvěle.“

Jste připraveni vyzkoušet tuto úžasnou ingredienci? Podívejte se na nás 7 nejlepších sér s kyselinou hyaluronovou pro plnou a hydratovanou pleť.

Napsat komentář