Co by měla obsahovat zdravou snídani?| Zdravápleť

28. dubna Co by měla obsahovat zdravou snídani?

Zveřejněno v 10:00 v Zdravaplet Fit od Carlose

Každé jídlo dne hraje v našem jídelníčku velmi důležitou roli, proto bychom neměli propadnout trendu dávat větší význam jednomu nebo druhému. S Snídaně na noc přerušíme půst a dodáme tělu energii, kterou potřebuje na začátek dne, na aktivní aktivitu a na sytost do poledne, ačkoli vždy je vhodné sníst něco uprostřed rána, aby v poledne nebylo hladové. .

Zdravá a vyvážená snídaně by se měla skládat ze 4 skupin potravin:
Mléčné výrobky, přičemž přednost má nízký obsah tuku. Skvělou možností by byl čerstvý sýr, jogurt, kefír nebo polotučné mléko. Poskytují vápník, bílkoviny a malé množství tuku v závislosti na typu mléka, které si vybereme. Můžeme si je vybrat kdykoli bez laktózy pro lidi s intolerancí.

Obiloviny. Celozrnné pečivo, ovesné vločky či banánové palačinky. Vždy se rozhodněte pro celozrnné varianty, které obsahují pomalu se vstřebávající sacharidy, které nás více zasytí a dodají nám vlákninu navíc. Navíc, být celistvý nám poskytuje vitamíny a minerály.

ovoce. Lépe čerstvé než džus, protože má nižší obsah cukru a vyšší obsah vlákniny. Dodává nám vodu, rychle vstřebatelné cukry, vlákninu a množství vitamínů a minerálů.

Protein. Vařená šunka, york, vajíčka, omelety… Vždy se je snažte udělat co nejzdravěji a vyhýbejte se uzeninám. Pokud se pro ně rozhodnete, vyberte si ty slabé a bez soli.

Protein spolu s celozrnnými výrobky nás zasytí a způsobí, že se budeme cítit hladovější, což nám pomůže vyhnout se svačině mezi jídly.

V případě veganské diety živočišné bílkoviny můžeme nahradit rostlinnými prostřednictvím potravin jako seitan, tofu, hummus, klíčky atp. A mléčné výrobky do rostlinných nápojů z mandlí, sóji či rýže, které dodají i dobré množství vápníku a dalších vitamínů a minerálů.

Sada mléčných výrobků, cereálií, ovoce a proteinů tvoří dokonalou kombinaci pro zahájení dne plného energie, i když je pravda, že ne každý má čas nebo chuť připravit si takovou kompletní snídani. V tomto případě se vždy můžeme rozhodnout pro proteinové koktejly nebo náhražky a tyčinky s jedním nebo dvěma kousky ovoce, které nám dodají energii potřebnou pro dobrý začátek dne.

Napsat komentář