JAK SPRÁVNĚ ČISTIT PLEŤ

Pravidelné čištění pleti je jedním z nejzákladnějších kroků, který bychom měli dělat každý den. Tento krok není volitelný, je povinný. A přesto ho někteří z nás stále přeskakují. Ucpané póry, daleko rychleji stárnoucí pokožka nebo vysušená a podrážděná pleť jsou příklady následků, které mohou nastat, pokud čištění pleti budete dlouhodobě nebo často zanedbávat.

PŘEHNANÉ VS. NEDOSTATEČNÉ ČIŠTĚNÍ PLETI

Přehnané čištění pleti nebo používání vysušujících výrobků zbavuje pleť svého přirozeného prostředí, což narušuje kožní bariéru a to potom vede ke spoustě problémů. Nedostatečné čištění pleti může vést k ucpaným pórům nebo může zanechat povlak na pokožce, což by kožním buňkám bránilo k efektivní regeneraci.

Někdy ale není úplně jednoduché vybrat si ten správný produkt. Některé výrobky nejsou dostatečně šetrné a některé zanechávají mastný film na kůži. Mastný film brání ostatním produktům v absorpci, což snižuje účinnost výrobků, za které jsme utratili někdy ne zrovna malé peníze. Mastný film nás může vést k přesvědčení, že se naše pleť zbláznila a z celkem normální pleti se stala pleť mastná, tudíž „logicky“ teď musíme použít toner nebo micelárku obsahující alkohol, abychom ji odmastili. Že je alkohol prospěšný pro mastnou pleť je vlastně docela běžné mylné přesvědčení. Hmm, jsou ale všechny tak škodlivé? To si můžete přečíst v tomto článku.

CO JE DOUBLE CLEANSING (DVOJÍ ČIŠTĚNÍ PLETI)?

Dvojí čištění znamená, že v prvním kroku čištění pleti použijete čistící produkt na bázi oleje a ve druhém sáhnete po čistícím výrobku na bázi vody.

První krok má sloužit k odstranění make-upu, kožního mazu a výrobků, které obsahují například rostlinné oleje jako jsou husté pleťové krémy nebo séra a nebo krémy na opalování, které jste si v průběhu dne nanesli na pleť.

Druhý krok je potom k odstranění zbylých nečistot, ať už jsou to zbytky líčení, celodenní pot nebo volné radikály jako znečištěné ovzduší.

Není úplně pravidlo, že v každém kroku musíte použít jiný produkt, ale olejové výrobky, jako jsou jednoduše rostlinné oleje nebo balzámy z nich vyrobené, odvádí lepší práci v odstranění líčidel a opalovacího krému bez zbytečného podráždění pleti.

Samotný olej může být složité z pleti smýt bez toho aniž byste ho setřeli hadříkem k tomu určeným. Mám pro vás tip, jak začít milovat čištění olejem! Vybírejte si čistící oleje, které obsahují složku známou jako emulgátor. Emulgátor slouží ke spojení oleje a vody dohromady, takže při kontaktu s vodou jakoby zmléční. Produkt je potom daleko jednodušší smýt a nezanechává mastný povlak. Navíc olej je skvělý k odlíčení řasenky a kůži kolem oka tolik nenatahujete sem a tam, protože správně zvolený olej po kůži krásně klouže. Pozor – nesmí obsahovat parfemaci ani esenciální oleje, které by oko mohly pořádně podráždit.

JE DOUBLE CLEANSING (DVOJÍ ČIŠTĚNÍ PLETI) PRO KAŽDÉHO?

Double cleansing není nutnost pro každého, ale v některých případech za to stojí.

Pokud je pro vás výrazný nebo voděodolný make up každodenní nutností, dvojím čištěním se můžete ujistit, že odstraníte opravdu všechno a pleť je lépe schopná vstřebat všechno co na ni použijete v dalším kroku.

Jistě víte, jak důležité je používat opalovací krém každý den a to nejen v létě. Obzvláště minerální opalovací krémy můžou nechávat zbytky produktu na pleti i po jednom vyčištění. Proto i v tomto případě je lepší dvojí čištění.

V neposlední řadě by double cleansing mohl být užitečný pro mastnou pleť. Po jednom čištění může mastná pleť dávat pocit, že není dostatečně vyčištěná, proto je jednoduché sáhnout po něčem silnějším. Pleť ale může reagovat podrážděně a může se mastit ještě víc. Proto se vyplatí čistit dvakrát, ale šetrněji.

Více tipů, jak se zbavit mastné pleti a některé možné příčiny mastné pleti jsem sepsala do samotného článku, který si taky neváhejte přečíst. Najdete zde i pár příkladů kosmetiky vhodné pro mastnou pleť.

KDY PROVÁDĚT DOUBLE CLEANSING (DVOJÍ ČIŠTĚNÍ PLETI)?

Double cleansing je vhodné provádět večer, kdy je vaše pleť plná nečistot z celého dne. Vezměte si kolikrát denně se nevědomky dotknete rukama obličeje, dáte telefon k uchu, do toho všechny ty výpary z aut na ulici nebo na vás někdo foukne cigaretový kouř. A potom tu máme ten zmiňovaný make up a opalováky. Toho všeho se pleť musí nejdřív zbavit, aby byla schopná absorbovat něco dalšího, co na ni nanesete před spaním.
Ráno naprosto postačí jeden krok čištění. Může to být šetrné tonikum, které pleti dodá extra hydrataci, čistící mléko nebo zmiňovaný olej, který při kontaktu s vodou zmléční. Přes noc se nám pleť nijak nezašpiní, jenom se chceme zbavit zbytků produktů z večera a trošky kožního mazu.

DOUBLE CLEANSING – ANO NEBO NE?

Za mě ano, pokud ráno nanesu make up. Ve dny bez make upu používám pouze čistící mléko. Dvojí čištění má spoustu výhod, pokud vyberete ty správné produkty. Správný produkt nenechává pleť napnutou, suchou a nenarušuje kožní bariéru. Není ani potřeba utrácet obrovské peníze za drahý odličovač nebo čistič, protože ho hned smyjete. Doufám, že se vám článek líbil. Dejte mi do komentářů vědět, jestli vám metoda double cleansingu vyhovuje a jaké výrobky používáte.

See you later alligator!

Napsat komentář