„Čistá“ péče o pleť je budoucnost čisté krásy

V tomto článku budeme hovořit o „Čistá“ péče o pleť je budoucnost čisté krásy

.

Jessica Richards, zakladatelka nákupního centra Shen Beauty v Brooklynu, říká, že v posledních letech její klienti vyjádřili frustraci z možností péče o pleť: ať už si vyberou „čistý“ produkt nebo produkt, který má klinicky prokázané výsledky, ale obsahuje potenciálně dráždivé složky. jako například parabeny? , ftaláty nebo sulfáty? Přestože čisté receptury nejsou regulovány ani definovány žádnou vládní agenturou USA, v kosmetickém průmyslu jsou obecně akceptovány jako produkty, které neobsahují složky označené jako potenciálně toxické environmentálními organizacemi nebo které jsou vyrobeny mimo USA. USA v zemích s přísnějšími pravidly znění. „Obvykle považuji značku z Evropy nebo Japonska za čistou, protože mají předpisy a černou listinu přísad,“ říká Richards.

Čisté receptury jsou pro nás zdravější a díky častému používání ekologičtějších rostlinných složek lepší pro planetu. Existuje však také názor, že tyto produkty nejsou tak účinné při léčbě stavů, jako je akné nebo známky stárnutí. Situace se však může změnit s příchodem čistých („čistých“ plus „klinických“) značek. „Je to jako Bennifer,“ říká Richards, „kombinace dvou žádoucích věcí.

„Značky si uvědomují, že spotřebitelé chtějí vidět skutečné výsledky a také používat složky, o kterých si myslí, že jsou bezpečné,“ říká Ron Robinson, chemik krásy a zakladatel BeautyStat. Nedávný nárůst čistých příjmů značky to potvrzuje, přičemž od září do září vzrostly o 55 procent, podle NPD Group, výzkumné firmy se sídlem v New Yorku. Některé z těchto značek, jako například Biossance, Noble Panacea a nová kolekce Premier Cru od Caudalie, jsou výplodem chytrých vědců, kteří chytře spojili čistší ingredience se skutečnými vědeckými inovacemi. Další rychle rostoucí frakce je vedena lékaři, kteří slyšeli tlukot požadavků svých pacientů a rozhodli se: kdo lépe uspokojí potřeby než oni?

Augustin Bader, biomedicínský vědec a lékař, vytvořil svou populární stejnojmennou značku založenou na komplexu s názvem TFC8, který poprvé vyvinul k léčbě zranitelné, vážně spálené kůže. Protože poškozená tkanina nedokázala zvládnout nic, co by bylo jen vzdáleně nepříjemné, Bader říká, že jeho značka se v podstatě „narodila se špatnými věcmi“.

Anthony Nakhla, MD, dermatolog Orange County, Kalifornie a tvůrce péče o pleť osmého dne, říká, že jeho čistící přípravky neobsahují žádné pochybné vůně, barvy, barviva nebo konzervační látky, ale místo toho obsahují kombinaci rostlinných látek. složky, jako je manukový med a extrakt z kořene zázvoru, jakož i klinicky ověřené aktivní látky, jako je patentovaná plazma společnosti bohatá na peptidy. Amir Karam, MD, plastický chirurg se sídlem v San Diegu, vytvořil svou propracovanou multifunkční sérii čistících prostředků Karam MD s cílem zjednodušit rutinu svých pacientů pomocí osvědčených složek (retinol, vitamín C, peptidy), které fungovaly pro každého. „Myšlenka vytvořit něco, co je čisté, bez parabenů, silikonů nebo čehokoli potenciálně škodlivého a veganské a bez krutosti, byla obzvláště důležitá, protože jsme chtěli, aby receptury byly použitelné pro každého, dokonce i pro lidi s nejcitlivější pokožkou. . kůži, říká.

Joshua Zeichner, MD, dermatolog se sídlem v New Yorku, říká, že když on a jeho manželka Corey vyvinuly svou novou řadu produktů proti akné pro dospělé, Jori Skincare, shodli se, že bude mít všechny znaky čisté linie: bude zahrnovat klinicky osvědčené akné . – Bojové přísady, jako je benzoylperoxid a kyselina salicylová, plus ty nejlepší možnosti rostlinného původu, včetně saw palmeta pro kontrolu oleje a lebky. A bude to „žádná vůně, žádné parabeny, žádné sulfáty, žádné ftaláty a žádná barviva“, protože to je to, co spotřebitelé chtějí. „Spotřebitelé si nyní velmi dobře uvědomují, co si dávají na tělo a na pokožku,“ říká. „Jako lékař se také držím této filozofie.“

Tento článek vyšel v dubnu v časopise Zdravaplet.

Napsat komentář