Cholesterol pro více chráněnou pokožku

Co je cholesterol v kosmetice

The cholesterolu je a přírodní lipidy naší pokožky. Spolu s ceramidy a mastnými kyselinami obnovuje hydrolipidovou bariéru a společně chrání poslední vrstvu naší pokožky před vnějšími agresemi.

Pro kosmetické použití se obvykle získává z ovčí vlny. Hotový je tuk, který se v té vlně usadí az něhož po několika chemických procesech vznikne účinná látka, která se používá při výrobě krémů nebo sér.

INCI: Cholesterol

Aby pokožka vypadala co nejlépe, její buňky musí být dobře uzavřeny. Protože kombinace ceramidů, mastných kyselin a cholesterolu dokonale simuluje to „lepidlo“ potřebné pro naše pokožka je pružnější a silná bariéra proti vnější agresi.

Tato kombinace pomáhá předcházet ztrátě přirozené hydratace pleti a tím, že ji neoslabuje, snižuje také riziko vrásek či mimických vrásek.

K čemu slouží cholesterol v kosmetice?

The cholesterolu má výhody v kosmetice pro všechny typy pokožky. Dokáže obnovit přirozené lipidy pokožky při jejím poškození. Nicméně, pro cholesterol suché nebo citlivé pokožkyjako ceramidy, bude to mít za následek jedna z nejlepších ingrediencí že si mohou vybrat.

díky Cholesterol zlepšuje hojení kůže podporuje rychlejší zotavení velmi suché nebo šupinaté pokožky.

Vrstva, která je vytvořena na tváři udržovat vlhkost epidermis, čímž se zabrání dehydrataci, takže tento typ pokožky (dehydratovaná pokožka) má z této kosmetické aktivní složky také velký užitek.

Cholesterol zjemní pokožku díky svému změkčujícímu účinku, upraví jej tak, aby byl pružnější, méně těsný a zabránil vzniku vrásek.

Vlastnosti cholesterolu pro kůži

Jednou z výhod cholesterolu je to rychle se vstřebává takže pokožku ošetřuje bez mastného efektu, který mohou zanechat některé oleje nebo bez silikonového efektu silikonů.

rekuperační

Když mluvíme o schopnosti regenerovat cholesterol v kůži, je to proto, že působí jako spojení pokožky udržující kožní bariéru v perfektním stavu bojovat proti vnějším agresím, které může dostat.

Proto rychle obnovuje suchou nebo poškozenou pokožku nebo pokožku, která snadno ztrácí vlhkost.

změkčovadla

Cholesterol ovlivňuje pokožku díky svým změkčujícím vlastnostem udrží pokožku jemnou a hydratovanou. s ním budou zbavte se drsné nebo šupinaté kůže tak typické pro suchou pokožku. Změkčovadla jsou chemikálie, které pokrývají epidermis a brání úniku vlhkosti. Dobrá věc na cholesterolu je, že je to změkčovadlo stejně jako oleje, ale s mnohem příjemnější texturou a menším množstvím tuku, takže bude ideální pro použití na mastnou nebo smíšenou pleť.

Zvlhčovače

Bariéra, kterou se cholesterol dostává do pokožky, je zodpovědná za její hydratační funkci. Zabráněním ztrátě vody z pokožky podpoříme její hydrataci a budeme bojovat se ztrátou způsobenou dehydratovanou pokožkou. Tato ztráta vody sníží flexibilitu, a proto cholesterol pomůže předcházet těmto epizodám.

Cholesterol je zkrátka velmi cenná složka, kterou obsahuje stále více kosmetických přípravků a která nám pomůže obnovit naši pleť, ať už je mastná, smíšená, suchá nebo citlivá. Jedná se o všestrannou výhodu, kterou naše pokožka ocení a která nám dodá šťavnatější a zdravější vzhled.

Napsat komentář