Charlotte Mensah nám dává ty nejlepší tipy pro texturované vlasy– Na zdravém těle zdravá kůže Napsala Andrea

Během posledních tří desetiletí Charlotte Mensah změnila způsob, jakým myslíme a přistupujeme k přirozeným vlasům s texturou. Britsko-ghanská stylistka, zakladatelka a kreativní ředitelka Hair Lounge, renomovaného londýnského salonu, je zároveň první barevnou ženou, která byla uvedena do síně slávy britského kadeřnictví. Charlotte nadále vzdává hold svému ghanskému dědictví prostřednictvím luxusní řady produktů, které obsahují organické a udržitelné složky z Afriky.

Abych oceněnou kadeřnici lépe poznala, zastihla jsem Charlotte, abych prodiskutovala její profesionální tipy pro péči o texturované vlasy, kosmetickou složku, na kterou přísahá, a její tipy pro každého, kdo hledá přirozené vlasy.

První produkt péče o vlasy, který si koupila pro sebe:

Můj první kosmetický nákup byl aktivátor kudrlin Sofn’Free Curl Activator. Kdysi jsem šetřil peníze na nákup vlasových produktů.

Její největší zdroj inspirace:

Inspirují mě lidé, kteří chodí do mého salonu. Také musím poděkovat oběma prarodičům, kteří byli pro mě inspirací. Když jsem byl mladý, vyrůstal jsem v Ghaně, naučili mě, jak důležitá je silná pracovní morálka, která mi zůstala dodnes. Moje babička byla úžasná dáma; mohl dělat cokoli od šití, vaření a vlasů, ale bohužel nikdy nedotáhl žádnou ze svých dovedností na profesionální úroveň. To mě přimělo hodně přemýšlet o vlastní budoucnosti.

Proč jste se rozhodli vytvořit si vlastní produktovou řadu:

Moje linie se zrodila z potřeby zákazníka. Vím, kdo je mé publikum a příliš dlouho si stěžují na nedostatek produktů pro jejich typ vlasů. Za ta léta konzultací a zdokonalování mých řemesel věřím, že jsem přišel s produktovou linií, která nejen řeší potřeby mých klientů, ale rozšiřuje mé pokrytí i na lidi z různých prostředí.

Její nejlepší tipy pro udržení zdravých texturovaných vlasů:

  1. Získejte pravidelné řezy. Stříhání jakéhokoli množství vlasů může být obtížné, ale musíte si zastřihnout prameny každých 4-6 týdnů, abyste si zachovali svůj styl a udrželi své konečky zdravé.
  2. Hydratuje. Většina přirozených vlasů absorbuje vlhkost jako houba, takže zvlhčuje, zvlhčuje, zvlhčuje přírodními oleji. Vyhněte se však tomu, aby byly vlasy příliš zatíženy příliš velkým množstvím oleje. Vše, co potřebujete, je malé množství.
  3. Pozor na teplo. Nezapomeňte použít teplo na čisté vlasy, které byly upraveny zálivkovým krémem a snažte se vyhnout extrémnímu teplu, protože to sníží elasticitu vlasů a způsobí jejich lámání.
  4. Připravte se před spaním. Věnujte 5 minut hýčkání vlasů před spaním. To znamená v případě potřeby navlhčit, zajistit konečky a zakrýt na noc. Dobrým způsobem, jak se vyhnout řídnutí pramenů, je střídat česání při nočním zábalu vlasů. Nebojte se, váš styl bude ráno stále lehce zvládnutelný.
  5. Máte týdenní režim. Umývejte si vlasy každý týden hydratačním šamponem, který obsahuje extra změkčovadla. Ty formulované pro suché a poškozené vlasy jsou nejvýživnější. Po každém šamponu použijte oplachovací kondicionér. Jednou za měsíc si dopřejte ošetření horkým olejem, který pomáhá utěsnit vlhkost

Hydratační vlasový olej přísahá:

Kromě toho, že je naším hrdinským produktem, vlasový olej Manketti nejen vyživuje vlasy, ale také úžasně voní a působí na dotek. Technicky řečeno, manketti olej je silné změkčovadlo, které je nabito vitamínem E a množstvím živin, včetně vápníku, hořčíku, zinku a mědi. Je také bohatý na polynenasycené mastné kyseliny, které působí jako bariéra, která brání delšímu úniku vlhkosti z vlasů.

Její rada pro každého, kdo začíná svou cestu přirozených vlasů:

V první řadě ho obejme a buďte na své rozhodnutí hrdá. Udělali jste odvážný krok, není to snadné. Nemusí to vždy vypadat nebo cítit skvěle, ale vždy pamatujte na celkový obraz.

Když si vlasy pěstujete uvolněně, dbejte pravidelných kúr pro zvýšení vlhkosti a doma používejte produkty, které vlasy skutečně vyživí, včetně šamponu, kondicionéru a oleje Manketti. Vždy, když jsou vlasy mokré a kluzké, manipulujte s kondicionérem pomocí hřebene se širokými zuby nebo lopatkového kartáče. Začněte od začátku a jděte nahoru.

Napsat komentář