Cerave pěnový čistící gel – zkušební kosmetika

The Čištění obličeje Je to první krok pro zářivou pleť. Je zbytečné používat drahé krémy, pokud si pleť řádně nevyčistíme. Doporučuji čistit ráno a večer. V noci vždy provádím dvojité čištění (nejdříve mastný produkt a později čistící prostředek s mýdlem). A ráno by bylo použití jemného čistícího prostředku na obličej víc než dost.

Ale jako druhý krok v tomto dvojitém čištění nebo jako ranní čištění používám Cerave pěnový čistící gel.

značka cerave do Španělska dorazila silná a zaujala mě, protože mezi jejími ingrediencemi nechybí ceramid. Nebyly však hlavním důvodem, proč jsem si tento čisticí prostředek koupila, protože věřím, že čisticí prostředky nemusí mít mnoho účinných látek, protože následně při opláchnutí jdou do odtoku. Myslel jsem si však, že se jedná o zajímavý produkt pro testování, a tak jsme ho začali „eliminovat“.

Cerave čistící gel pro normální a smíšenou pleť

  • SumaObjem: 236 ml
  • cena: Přibližně 6,75 EUR (Přímý odkaz)
  • Složení (INCI EUROPEAN): voda, glycerinkokosový betain, propylenglykol, kokosový glycinát sodný, metylglukosový dioleát peg-120, chlorid sodný, akrylátový kopolymer, kyselina citrónovákapryloylglycin, kaprylylglykol, hydroxid sodný, niacinamidedta disodná, sodná sůl kyseliny hyaluronové, lauryl laktylát sodnýceramid NP, fenoxyethanol, ceramid AP, fytosfingosin, cholesterolu, xantanová guma, karbomerethylhexylglycerin, EOP ceramid.
  • Složení (AMERICAN INCI): čištěná voda, kokamidopropylhydroxysultain, Glycerinlaurylsarkozinát sodný, PEG-150 pentaerythrityl tetrastearát a PEG-6 glyceridy kaprylové/kaprinové kyseliny, Niacinamid, Propylenglykolmetylovaný kokil sodný, ceramid 3, ceramid 6-II, ceramid 1, kyselina hyaluronová, CholesterolChlorid sodný, fytosfingosin, Kyselina citrónováedetát disodný, dihydrát, Lauroyl laktylát sodnýmethylparaben, propylparaben, Carbomer, xantanová guma.

Jak vidíte, dal jsem vám dva různé INCI. Jsou to složky stejného produktu prodávaného v Evropě a prodávaného v USA (místo původu značky Cerave). A je zvláštní, že kvůli omezením (v některých případech až absurdní módě bez parabenů), kdy jsou tyto produkty uváděny na trh v Evropě, jsou přeformulovány tak, aby neobsahovaly „kontroverzní složky“. Rachel na blogu Věda a kosmetika vysvětli i to.

Chtěl jsem, abyste viděli, že přeformulování takových produktů může způsobit určité „fobie“. předmětná kosmetika ztrácí na kvalitě. Tučným písmem uvádím složky, které mají tyto dvě receptury společné, a červenou barvou konzervační látky obou. Parabeny se obvykle dostanou na konec všech INCI, protože jejich množství je menší. Jeho náhrada, fenoxyethanol, je však vždy na vrcholu seznamu.

Již víte, že jako obecné pravidlo (obvykle není mnoho výjimek), kdy KONZERVACÍ všechny ingredience, které následují, jsou v množství rovné nebo menší než 1 %. Pokud si vezmeme ceramidy, které máme zabarvené zeleně, vidíme, jak se v americkém produktu nacházejí ve větším množství než v evropském.

Co se týče kvality jeho ingrediencí, jak jsem vám řekl na začátku článku, má významná aktiva že ceramid, niacinamid, Kyselina hyaluronová nebo cholesterolu. Hodnotím je pozitivně, ale jelikož jde o vybledlý produkt, ani si nemyslím, že jsou velmi potřebné. Jinak je to jemný čistící gel, který jako velké plus nenese parfemaci.

Balení a textura pracího prostředku Cerave

Cerave Foaming Cleanser také přichází v různých velikostech lze použít jako sprchový gel nebo k mytí rukou. V mém případě jsem zvolil nejmenší velikost, která byla více než dostatečná k otestování obličeje.

Dodává se v pohodlné nádobě s tlačítko a to musím říct šíří rozhořčení. Je to naprosto průhledný gel, který dost pění a jak jsem již zmiňovala, je bez parfemace, co oceňuji.

Můj názor na Cerave Foam Cleanser

Je to čistící prostředek, který se mi líbí. Líbí se mi její textura, jak čistá zanechává pokožku bez vysušování a že neobsahuje parfemaci. Tyto změny a přeformulace INCI se mi však zdají, že jediné, co dělají, je, že ztrácíme kvalitu, a to je škoda.

Myslím, že je to nutné dobré ingredience jako jsou ceramidy, niacinamid nebo kyselina hyaluronová, které však nejsou nezbytné ani v odličovacím prostředku.

Je to čistící prostředek, který může velmi dobře působit na mastnou nebo smíšenou pleť a má a velmi levná cena. Máte-li tento typ pleti a hledáte levný čistič obličeje, je to skvělá volba.

Pokud budu mít možnost koupit si tento odličovač v americké verzi, koupím si jej jen pro srovnání a otestování. Zatím budu čekat, než ta parabenová fobie přejde, myslím paraben?

⭐Skóre: 9,2 / 10

Jaký je nejlepší čistící prostředek, který jste použili pro smíšenou pleť?

Napsat komentář