Ceramidy, vše, co můžu udělat pro vaši pokožku

Co jsou ceramidy?

The ceramid vy LIPID které se přirozeně nacházejí v naší kůži. Tvoří se spolu s mastné kyseliny a cholesterol stratum corneum, která chrání poslední vrstvu pokožky před vnějšími agresemi.

V průběhu let pokožka vytváří méně této sloučeniny a právě z tohoto důvodu se pokožka začíná vráskat. Proto je důležité zařadit ceramidy do naší kosmetické rutiny.

K čemu jsou ceramidy?

Funkcí ceramidů v naší pokožce je vázat buňky a tím předcházet dehydrataci nebo nadměrnému poškození epidermu.

Podobnosti, které dávají všichni odborníci, aby pochopili, k čemu jsou ceramidy, jsou cihly a cement. Jelikož jsou to buňky, cihly a cement, ceramidy, díky kterým cihly zůstávají spolu.

Ze všech těchto důvodů se ukázalo, že ceramidy jsou ideální složkou v případech zralé, suché nebo dehydrované pleti, neboť obnovují normální bariéru pokožky.

druhy ceramidů

Existují různé typy ceramidů, takže pokud je chceme vyhledat v INCI nebo seznamech složek, musíme vyhledat slovo „ceramid“, které bude obvykle doprovázeno čísly, zkratkami nebo dokonce jinými názvy, které je obtížnější identifikovat. . .

 • Ceramide 1 (stará nomenklatura) = Cermaide EOS
 • Ceramid 2 (stará nomenklatura) = Ceramid NS
 • Ceramid 3 (stará nomenklatura) = Ceramide NP
 • Ceramid 4 (stará nomenklatura) = Ceramid EOH
 • Ceramid 5 (stará nomenklatura) = Ceramid AS
 • Ceramid 6 II (stará nomenklatura) = Ceramide AP
 • Ceramid 7 (stará nomenklatura) = Ceramid AH
 • Ceramid 8 (stará nomenklatura) = Ceramid NH
 • Ceramid 9 (stará nomenklatura) = Ceramid EOP

V kosmetice jsou nejpoužívanější EOP Ceramidy, NS Ceramidy, NP Ceramidy a AP Ceramidy.

Vlastnosti ceramidů

Ceramidy podporují bariérovou funkci naší pokožky. A protože právě ty jsou v největším množství (50% ceramidů, 25% cholesterolu a 15% mastných kyselin), jsou pro správné fungování pokožky velmi zapotřebí.

 • Zvlhčovače ahzvlhčovadla
 • rekuperační
 • zánětlivé

Zvlhčovače a zvlhčovače

Tím, že jde o lipidy (tuky), nedodávají pokožce vodu jako takovou, ale spíše brání tomu, aby pokožka ztrácela vlastní vodu. Proto je jeho funkcí zadržovat vodu, což z něj činí skvělou složku pro dehydrovanou pokožku.

rekuperační

Obnovující vlastnosti ceramidů jsou dobře známy, zejména v případech atopické kůže, dermatitidy nebo psoriázy. Ukázalo se, že aplikace této složky na tento typ pokožky okamžitě zlepšuje její stav.

Poskytnutím ceramidů bráníme tomu, aby pleť měla méně, než potřebuje, a tím zabraňujeme tomu, aby se začaly objevovat mimikové linky či vrásky. Poskytnutím potřebné hladiny této složky pokožce získáme optimální kvalitu epidermis.

zánětlivé

Kůže, které jsem již zmiňoval (atopie, dermatitida…), budou také těžit z protizánětlivých vlastností ceramidů. Jedná se o stejnou činnost, která zmírňuje akné, zejména u dospělých. Snižují zánět a podráždění, což urychluje regeneraci pokožky.

Použití ceramidů

Jedna dobrá věc na ceramidech je, že jako přírodní kožní sloučenina mohou být použity na jakýkoli typ pokožky nebo vlasů.

vlasové ceramidy

Tato složka je přítomna ve vlasech, a proto se používá také při přípravě mnoha vlasových produktů, které slibují obnovu poškozených vlasů nebo matných a matných vlasů. Když jsou ceramidy použity na vlasy, jsou vyživovány mastnými kyselinami v našem těle. Mnohá ​​séra či masky je obsahují a jejich účinky jsou výborné.

Ceramidy pro dehydrovanou pleť

Stále častěji se vlivem mnoha faktorů množí dehydratovaná pokožka. Klimatizace, ohřívače, extrémní podnebí atp. je za napnutou, suchou nebo matnou pokožkou. Pokud chceme obnovit vitalitu těchto kůží, je třeba zajistit nejen vodu, ale také lipidy a to je úkolem ceramidů. Při aplikaci na pokožku vytvoří těsnící vrstvu, která brání ztrátě vody a tím zlepšuje úroveň hydratace a kvalitu zrohovatělé vrstvy.

Ceramidy pro zralou nebo suchou pleť

Suchá a zralá pleť také profituje z těchto složek, neboť s postupem času a věkem se normální hladiny těchto lipidů ztrácejí, takže jejich lokální přísun je nezbytný.

Stručně řečeno, ceramidy jsou základní sloučeninou pro naši pokožku, která, aplikovaná v kosmetice a lokálně, je schopna zlepšit jakýkoli typ pleti: dehydrovanou, zralou, se sklonem k akné, suchou, normální nebo změněnou.

Chcete-li vědět o ceramidové kosmetice, stačí se přihlásit k odběru Kosmetika na zkušebním zpravodaji a poštou obdržíte všechny produkty, které doporučuji.

Napsat komentář