Celulitida na rukou: proč ji máte a jak se jí zbavit

V tomto článku budeme hovořit o Celulitida na rukou: proč ji máte a jak se jí zbavit

.

Zahrnujeme produkty, které považujeme za užitečné pro naše čtenáře. Pokud nakupujete z odkazů na této stránce, můžeme získat malou provizi. Tady je náš postup.

Celulitida je onemocnění kůže, které sestává z tukových tkání pod kůží, které napadají povrch kůže. V důsledku toho vám mohou zůstat jamky na kůži, které jsou známé celulitidou.

Tukové tkáně, které způsobují celulitidu, jsou však často nepochopeny. Samotná celulitida se může vyskytnout u každého člověka jakéhokoli věku, hmotnosti a pohlaví.

Zatímco celulitida se nejčastěji vyskytuje na stehnech, břiše a hýždích, může se objevit kdekoli. To zahrnuje vaše ruce.

Celulitida se může vyvinout kdekoli na těle. Ale má tendenci se to stávat častěji v oblastech, které již mají vyšší hladiny přirozeného tuku, než jsou hamstringy.

Co se týče paží, tuková tkáň kolem ramen může nakonec vést k rozvoji celulitidy.

Neexistuje jediná příčina celulitidy na rukou, ale čím hlouběji tukovou tkáň v této oblasti máte, tím vyšší je riziko vzniku těchto kožních jamek.

Mezi další rizikové faktory celulitidy patří:

 • pohlaví, protože ženy jsou náchylnější k celulitidě než muži
 • vysoké hladiny estrogenu
 • zvýšené hladiny tukové tkáně v důsledku kolísání hmotnosti
 • ztráta kolagenu, zejména s věkem
 • ztenčení kůže v epidermis (vnější vrstva), což může způsobit, že hlubší tukové tkáně budou viditelnější
 • rodinná anamnéza celulitidy
 • zvýšený zánět nebo špatný oběh v těle

Teď, když znáte příčiny celulitidy na rukou, možná se jí budete chtít zbavit.

I když se ne vždy můžete zbavit celulitidy natrvalo, existují věci, které můžete udělat, abyste ji minimalizovali. Patří sem změny ve vašem životním stylu, jakož i možné prostředky a dermatologické léčby.

Uvést do chodu

Cvičení je jedním z klíčových způsobů, jak se zbavit celulitidy. Když zredukujete tukové buňky a vybudujete svalovou hmotu, jamky při celulitidě se zmenší.

Cvičení na ruce, jako jsou tlaky na lavičce a kadeře, mohou pomoci při budování svalové hmoty. Ale bodová cvičení nepomohou zbavit se tuku v rukou.

Namísto bodových cvičení jsou pro zbavení se celulitidy ve všech oblastech těla obecně nejúčinnější aerobní cvičení.

Nejenže spálíte tuky a naberete sílu, ale pravidelné cvičení pomůže zvýšit jak elasticitu pokožky, tak vaši celkovou flexibilitu.

Pokuste se diverzifikovat svou rutinu následujícími cvičeními:

 • veslování
 • chůze
 • Běžet
 • tanec
 • plavání
 • jízda na kole
 • eliptický trenažér

Pokud s tréninkem začínáte, začněte pomalu a postupně zvyšujte rychlost a čas. Váš lékař vám také může poskytnout tipy, které vám pomohou bezpečně začít.

V případě potřeby zhubněte

Jelikož tělesný tuk je jedním z faktorů, které přispívají k celulitidě na rukou, hubnutí vám může pomoci, pokud máte nadváhu. Jakmile zhubnete, zmenší se i celulitida.

Promluvte si se svým lékařem nebo dietologem o způsobech, jak postupně zhubnout, abyste dosáhli ideální tělesné hmotnosti a zlepšili každý aspekt svého těla, včetně celulitidy.

Pamatujte, že celulitida se může objevit u každého člověka s jakoukoli tělesnou hmotností. Pokud tedy nepotřebujete zhubnout, neměli byste se o to pokoušet jen proto, abyste se pokusili zbavit celulitidy.

Výměna kofeinu za vodu

Pokud nemůžete přežít den bez trochy (nebo velkého množství) kofeinu, nejste sami.

Zatímco ranní šálek kávy vaší pokožce neublíží, příliš mnoho kofeinu může nakonec vést k dehydrataci. Dehydrovaná pokožka může zviditelnit nedokonalosti pokožky, jako je celulitida.

Namísto pití třetího šálku kávy za den zvažte pití většího množství vody během dne. Voda hydratuje kůži, což může snížit projevy celulitidy.

Kromě toho voda také pomáhá zbavit se určitých prvků v těle, které mohou vést k hromadění tuku, včetně toxinů.

Domácí prostředky ke snížení projevů celulitidy

Některé domácí prostředky mohou také snížit výskyt celulitidy.


DOMÁCÍ PROSTŘEDKY NA CELULITIDU

 • získání profesionální masáže pro zlepšení elasticity pokožky a lymfatické drenáže
 • používání masážních krémů doma (prodejna masážních krémů)
 • používání pleťových vod nebo sprejů na samoopalování bez slunce (koupit samoopalovací přípravek)
 • vyhněte se opalování na slunci nebo v salonu
 • noste opalovací krém každý den (kupte si opalovací krém)
 • jezte více ovoce a zeleniny, které obsahují antioxidanty a vodu, která je prospěšná pro tělo a pokožku

myslet na dermatologická léčba

Domácí léky a změny životního stylu mohou mít vliv na celulitidu v průběhu týdnů nebo měsíců. Ale pokud ty otravné jamky stále existují i ​​poté, co jste vyzkoušeli tyto změny, možná je čas vyhledat pomoc dermatologa.

Váš dermatolog vám může doporučit terapii akustickými vlnami, laserovou terapii, dermabrazi nebo peeling, které mohou pomoci snížit výskyt celulitidy. Háček je v tom, že pokud si chcete zachovat výsledky, budete muset tyto postupy zopakovat, což může být časem nákladné.

Celulitidě samotné nelze zabránit, zejména s přibývajícím věkem. Jsou však známy rizikové faktory, kterými se můžete celulitidě vyhnout, a to iv oblasti paží.

Pokud už máte celulitidu na rukou, změna životního stylu vám může pomoci. Hubnutí a zdravé stravování jsou jedny z nejlepších způsobů boje proti celulitidě.

Pokud navzdory změnám životního stylu stále trpíte celulitidou na rukou, možná budete chtít vyhledat pomoc dermatologa. Mohou vám doporučit profesionální léčbu pro tvrdohlavé případy celulitidy.

.

Napsat komentář