Často kladené otázky o depilaci voskem– Každodenní péče o vaše tělo Doporučení A. Skarkova

1. Nikdy jsem nevoskoval a slyšel jsem, že lidem zarůstají chloupky. Stane se to i mně?

Vtělené ochlupení se nejčastěji vyskytuje u lidí s vlnitým ochlupením a citlivou nebo reaktivní pokožkou, jako jsou zrzky nebo Afroameričané. Ti s olivovou pokožkou nejsou tak citliví. Asiaté mají obvykle jemnější vlasy a méně reaktivní pokožku. Zdá se také, že dosahují nejtrvalejších výsledků.

2. Je depilace voskem lepší než holení? Odroste to tak rychle, jako když se oholím?

Ano, určitě jsem skutečným věřícím a dlouholetým milovníkem depilace voskem po holení – a to nejen proto, že to byla moje kariérní cesta. Hlavním důvodem je, že holení jednoduše odřízne chloupky na svrchní části pokožky, na které pak chloupky dorostou přibližně za jeden až tři dny. Žiletka, jakkoli ostrá, také dráždí pokožku, což vede k otoku podél linie bikin. Voskování, na druhé straně, odstraňuje chloupky z folikulu. Vlasy produkované z tohoto folikulu buď slábnou, odumírají poprvé nebo vůbec neovlivňují strukturu vlasu. Podle mých zkušeností vidím v průměru o 30% až 40% méně vlasů, které se vrátí ihned po prvním použití.

3. Co takhle cukr?

Cukr je metoda používaná dlouhá léta, která má svůj původ v Egyptě a na Blízkém východě. Je to velmi lepkavá hmota vyrobená z cukru, citrónu a medu. Po navinutí na jednu stranu těla se vlasy zamotají a stáhnou pokožku. Zvyknu vidět spoustu lámání vlasů před vytrháním, proto je podle mě lepší silný vosk než slazení. Tvrdý vosk je vytvořen pomocí polymerů, které fungují jako teplem smrštitelná fólie, která lépe přilne k vlasu a je blíže ke kořínkům, aby se zabránilo lámání.

4. Jak často bych měl depilovat?

Depilace voskem je nejúčinnější a nejlepší výsledky si zachovává, pokud se provádí každé čtyři až šest týdnů. To umožňuje vlasům úplnou regeneraci. To je důležité pro zajištění jemnějších a dlouhodobějších výsledků. Příliš časté voskování může způsobit větší podráždění a otok, zejména v oblasti bikin.

5. Slyšel jsem výrazy boyzilian a manzilian. co to přesně znamená?

Sac & Crack™! Toto je náš obchodní název pro voskování mužských pohlavních orgánů. To zahrnuje buď celou stydkou oblast vpředu, spolu s lícemi a oblastí prasklin, nebo jen její část, bez ohledu na to, jaký vzhled preferujete.

6. Vypuknu, dostane-li se mi vosk na záda nebo hrudník?

Smět. Tyto oblasti bývají citlivější a reaktivnější, výsledkem čehož jsou malé bílé hrbolky nebo zanícené načervenalé skvrny. Naštěstí existují povoskové krémy a masti, které mohou rozhodně zabránit nebo pomoci pokožce rychle se zotavit.

7. Mohu mít sex po depilaci voskem? Jak dlouho musím čekat?

Můžete, ale je-li oblast bolestivá, možná budete chtít počkat asi 24 hodin. Pro ty, kteří jsou extra citliví na vosk, obvykle doporučujeme masti po vosku ke zmírnění zánětu a zklidnění pokožky.

8. Je normální vidět po vosku kůrku podél linie bikin? Mám se obávat?

Pokud se po vosku objeví abnormální zarudnutí, hnědnutí nebo dlouhá kůra, může to být způsobeno spálením kůže. Vosk mohl být při aplikaci příliš horký nebo voskovka neudržela pokožku dostatečně naučenou (bohužel, léty jsem zjistila, že ve škole kosmetičky je velmi málo nebo vůbec žádné školení o odstraňování chloupků, natož školení o brazilském vosku). Někdy to není chyba žadatele. Žena, která má menstruaci, je obvykle náchylnější k dalšímu podráždění nebo citlivé pokožce. Některé léky, pocení a poškození sluncem mohou také přispět k citlivosti vaší pokožky.

Pokud se tak stane, můžete použít mast po vosku. Pokud ho nemáte, zkuste hojivou mast typu Neosporin. Aplikujte několikrát denně přímo na spálenou nebo vyvýšenou pokožku. Vždy navrhuji nanést na noc velké množství a zakrýt obvazem. Nepoužívejte pleťové vody v této oblasti, dokud se nezahojí a nenapne pokožku. Použijte také jemný čisticí prostředek nebo oblast omyjte.

9. Slyšel jsem, že byste měli mít v oblasti bikin chloupky, abyste tuto oblast chránili. Toto je pravda?

Jsem pevně přesvědčen, že odstraňuje všechny chloupky z našeho ohanbí, zejména u žen. Myslím si, že vlasy tam ve skutečnosti vytvářejí více bakterií, místo aby je zadržovaly. Možná to platilo před lety, kdy jsme se nesprchovali každý den a nevěnovali se vší té nesčetné péči, kterou dnes děláme (navíc nám to dodávalo teplo navíc). Myslím, že by to mělo být součástí naší péče, abychom se toho zbavili.

10. Doporučujete volně prodejné znecitlivující krémy nebo něco na bolesti před voskem?

Existuje několik užitečných tipů ke zmírnění nebo snížení některých bolestí spojených s postupy voskování. Máme k dispozici 5% lidokainový znecitlivující krém, který se aplikuje 30 až 45 minut před plánováním. Obvykle navrhuji ujistit se, že krém prochází přes vlasy a aplikuje se na pokožku, aby bylo dosaženo co nejlepších výsledků. Potom přiložíme kousek Saran Wrap na každou stranu oblasti bikin. To vytváří okluzi a vtlačuje produkt hlouběji do pokožky, což umožňuje lepší výsledky znecitlivění.

Napsat komentář