Brutnákový olej a jeho vlastnosti pro pokožku

Co je brutnákový olej

Borja je rostlina arabského původu, která se v současnosti vyskytuje v celém Středomoří. Dát brutnákový olej se používají semínko této rostliny. Prostřednictvím procesu první lisování za studena je extrahován světle žlutý olej, ideální pro suchá, citlivá nebo zralá pleť.

INCI: Olej z Borago officinalis

je a nekomedogenní olej stupně 2 (stupnice je od 0 do 5), takže jej mohou používat všechny typy pleti, normální a suchá jsou ty, které nejvíce těží z jeho mnoha vlastností, které vysvětlíme níže.

Vlastnosti brutnákového oleje pro pokožku

numinózní

Jako všechny oleje, i olej z brutnáku lékařského má ideální nutriční vlastnosti ke zlepšení potřebného příjmu tuků pokožkou ak tomu, aby byla v dokonalé harmonii a aby epidermis dodával všechny živiny potřebné pro její správný vývoj.

zvlhčovače

Poskytuje také určitou hydrataci a především zabraňuje dehydrataci pokožky, přičemž dokáže vytvořit lehkou vrstvu, která chrání stratum corneum, aby pokožka vypadala šťavnatá.

antioxidanty a regenerátory

Brutnákový olej je účinný při problémech jako je atopická dermatitida, extrémní suchost či podráždění pokožky.

Regulátory kožního mazu

Je také ideální pro regulaci přebytečného mazu, který se může vytvářet na pokožce a vlasové pokožce, a proto se používá v hydratačních olejích k vyživení oblasti, kde vlasy začínají růst.

Jelikož je nekomedogenní, nevytváří tuk a nezpůsobuje na pokožce pupínky.

Použití brutnákového oleje

Olej z brutnáku lékařského je velmi podobný oleji z petrklíče, oba jsou bohaté na polynenasycené mastné kyseliny, jako je Omega 6. 20 % z toho tvoří kyselina gama linolenová, která zabraňuje zánětům a redukuje sluneční skvrny. Má antioxidační část díky Omega 9 a fytosterolu.

Z tohoto důvodu lze čistý brutnákový olej použít na pleť pro velmi suchou nebo zralou pleť jako noční ošetření jako sérum před spaním.

Stále více produktů tento olej řadí mezi své složky, a proto jej najdeme ve vlasových kúrách či krémech na obličej a tělo.

orální brutnákový olej

Stejně jako u pupalky, i olej z brutnáku lékařského se používá ke zlepšení našeho vnitřního těla. Jeho vlastnosti úzce souvisí s ženským reprodukčním systémem a tobolky s borákovým olejem se užívají ke zlepšení symptomů menopauzy.

Jako anekdotu byste měli vědět, že výraz „pobyt ve vodě z brutnáku lékařského“ říkal, že odpradávna se něco nedělalo, vývar z této zeleniny se používal k povzbuzení žen, aby otěhotněly.

Napsat komentář