Bojíte se jehel? Zde je 6 alternativ k injekčním postupům

Vítejte na mych webových stránkách a užijte si čtení tohoto speciálního článku o Bojíte se jehel? Zde je 6 alternativ k injekčním postupům

.

Ve snaze o úžasnou pleť existují určité věci, které porušují dohodu. Pro některé to souvisí s jehlami.

Co má tedy dělat člověk, který se bojí jehel a miluje kůži? Existuje šest jehlových postupů a alternativ, které stojí za to prozkoumat.

Tyto metody jsou často levnější než platit za sérii injekcí, ale musíte být důslední a trpěliví, abyste se ujistili, že fungují. Měli byste také pamatovat na to, že mnohé z alternativních výsledků se nebudou shodovat s výsledky získanými pomocí jehel.

Botulotoxin typu A, běžněji známý jako Botox, se používá k redukci jemných linek a vrásek tím, že dočasně ochromí svaly pod kůží. Z důvodů, které nesouvisí s jehlami, je Botox také drahý – ceny se liší v závislosti na geografické poloze, ale mohou být až 250 dolarů za postup – a dočasné, na tři až čtyři měsíce.

Alternativy pro vaši pleť

 • Cvičení na obličej. Přestože název napovídá o cvičení, zahrnuje kombinaci masáže a baňkování, které se nazývají obličejová cvičení. A podle vzezření je fanynkou i Jennifer Aniston.
 • Retinol. Považuje se za zlatý standard přísady redukující vrásky. Běžně jej lze nalézt ve volně prodejných přípravcích proti vráskám. Stejně jako u většiny oblíbených ingrediencí, některé jsou lepší než jiné, ale ani to nezlomí banku.
 • Chemický peeling. Jsou méně invazivní než jehla, ale mohou způsobit určité nepohodlí. Chemický peeling odstraňuje svrchní vrstvu pokožky. Spodní vrstva bývá hladší a mladší. Existují různé stupně nebo hloubky peelingu v závislosti na vašich potřebách, ale všechny jsou doprovázeny zvýšenou citlivostí pokožky.
 • Mikroproud na obličej. Specialista použije zařízení, které vyšle elektrický proud ke stimulaci nervů ve vašem těle a zajistí přirozené napnutí pokožky. Jedna studie na 30 ženách zjistila, že mikroproudy nejlépe fungují v čele a že účinek se po měsíci ustálí.

Tato dočasná kožní injekce vyhlazuje pokožku a pomáhá při ztrátě kolagenu. Zda najdete vhodnou alternativu, závisí na vašich cílech injekce. Tuto výplň lze použít na vše od vrásek, váčků pod očima až po zvětšení rtů.

Alternativa pro vaši pleť

Samotná kyselina hyaluronová je transformační, lokální složka, kterou můžete snadno nalézt na internetu za téměř jakoukoli cenu. Chcete-li skutečně zvýšit výhody, zvažte:

Mějte na paměti, že lokální aplikace nepomůže přidat objem tvářím, rtům nebo vakům pod očima.

Máte-li nějaké pochybnosti o tom, jak dostat vitamíny a antioxidanty do krevního oběhu jehlou, důvěřujte svému střevu. Tento hack je stále předmětem kontroly a v současnosti se prokázalo, že je přínosem pouze pro lidi s chronickými onemocněními.

Alternativa pro vaši pleť

 • Přílohy. Ať už si vyberete biotin nebo vitamín E, nebo doplňky jako kolagen, existuje několik možností, které vám pomohou udržet vaši pokožku, nehty a vlasy zdravé. Dávejte pozor na nadměrné suplementy a vždy se poraďte se svým lékařem o vedlejších účincích.
 • Séra nebo ampule. Séra nebo posílené séra, známé jako ampule, obvykle obsahují vitamíny, jako je vitamín E. Sérum může být zahrnuto do vaší denní nebo noční rutiny, zatímco ampule může být jednou z těch extra péče, rutin péče o tělo.

Tato výplň, která se často používá pro hlubší linky a vrásky, pomáhá dodat pokožce objem.

Alternativa pro vaši pleť

 • Jade se valí. Tento nástroj je vyroben z jadeitu a bylo prokázáno, že při pravidelném používání snižuje otoky, kruhy pod očima a jemné linky. Mezi další možnosti válečkových kamenů patří mimo jiné růžový křemen.
 • Gua Sha. Stejně jako válcování jadeitu, i tento nástroj pochází ze staré čínské medicíny. Masážní nástroj škrábe pokožku a zlepšuje krevní oběh v měkkých tkáních. Zatímco lze použít na celé tělo, na obličej se používá jemnější technika.

Přecházením malých jehel na válečku skrz pokožku tyto drobné vpichy skutečně pomáhají omladit pokožku a redukovat jizvy. Přestože jsou jehly malé, mohou být škodlivé, pokud se nepoužívají profesionálně nebo v nečistém prostředí.

Alternativa pro vaši pleť

 • Exfoliace. Používání kyselin, houbiček a mikro-exfoliačních polštářků vyrobených speciálně pro obličej může být skvělým způsobem, jak odstranit odumřelé kožní buňky a rozjasnit pokožku. Někdy mohou pomoci také domácí, přírodní recepty s jemnou texturou, jako jsou peelingy na bázi cukru a soli.
 • Séra. Pokud je vaším cílem bojovat proti hyperpigmentaci a kypré pleti, zaměřte se na složky jako vitamín B, niacinamid, vitamín C, peptidy a retinol.
 • Dermaplaning. Profesionální kosmetička použije skalpel, který „oholí“ svrchní vrstvu pokožky na obličeji, aby odhalil hladkou, svěží pokožku pod ní. Tato metoda také zlepšuje péči o pokožku tím, že umožňuje aktivnější penetraci.

Tento návrh je obvykle doplňkem k celotělové akupunktuře. Odborník vpíchne do obličeje malé jehličky pro zlepšení vzhledu pleti i napětí.

Alternativa pro vaši pleť

 • Jóga pro tvář. Jóga pro tělo, proč ne jóga pro tvář? Při provádění řady póz na tváři se říká, že toto cvičení dává vzhled výtahů a záhybů, zlepšuje relaxaci a tón. Jako každé cvičení vyžaduje čas a neprovádí se okamžitě.
 • Praktikujte úlevu od stresu. Náš výraz tváře často odráží naši vnitřní nerovnováhu, a pokud si stres začne vybírat daň na vaší pokožce a tváři, někdy je jednodušší odpovědí než dostat jehly do tváře zhluboka se nadechnout a zbavit se stresu.

Péče o pleť pomocí jehel často přináší nejrychlejší výsledky a někdy i déle. Pokud však jehly nejsou váš styl nebo jste se k tomu ještě nedostali (zamýšlená slovní hříčka), existuje řada alternativ, které můžete udělat téměř za nic.

Trik, který je třeba mít na paměti u všech těchto alternativ, je konzistentnost. Od domácích cvičení a domácích peelingů až po nálezy z drogerie tyto tipy a triky vyžadují mnohem více píle a času než čekání v ambulanci dermatologa.

Samozřejmě, pokud jehly nejsou problémem, promluvte si se svým dermatologem o rutině péče o pleť, která kombinuje tyto alternativy a injekce pro ještě dlouhodobější výsledky.

Nicole DeMario je komunikační konzultantka a spisovatelka na volné noze, která pokrývá témata od zdraví, wellness a krásy až po nemovitosti a podnikání. Když nekonzultuje, nepíše nebo nepracuje jako dobrovolnice, lze ji nalézt na cestách a cvičení se svou láskou ze střední školy mimo Chicaga.

Napsat komentář