Bisabolol, multifunkční složka pro pokožku

Hodně se mluví o dalších složkách jako vitamin C, niacinamid nebo kyselina glykolová. Ale ujišťuji vás, že Bisabolol je fantastická, vysoce kvalitní účinná látka, která funguje skvěle a v synergii s některými z nejznámějších účinných látek.

co je bisabolol

Bisabolol se získává z esenciálního oleje z květu heřmánku, ačkoli se dá vyrobit i synteticky. Je také známý jako Alpha Bisabolol a když vidíte, ze které rostliny se získává, už si dovedete představit, že se používá v kosmetice pro svou uklidňující aktivitu.

INCI: bisabolol

Heřmánkové nálevy se již tisíce let používají ke zklidnění nebo snížení zánětu kůže a užívají se jako protizánětlivé látky ke stimulaci lepšího trávení.

Vlastnosti bisabololu

Považuje se za multifunkční aktivní složku, neboť dokáže uklidnit, zvlhčit a také dodat krémům vůni a dokonce zlepšit vstřebávání dalších složek.

Uklidňující a protizánětlivé

Jeho uklidňující účinek je ideální pro citlivou, změněnou nebo zarudlou pokožku, která potřebuje snížit svědění, podráždění nebo zánět.

Je velmi běžnou aktivní složkou ve výrobcích po opalování a po opalování kvůli stejné uklidňující aktivitě, takže sledujte svou kosmetiku, protože ji určitě má více než jeden. Mnohé depilační přípravky jej obsahují, protože napomáhá lepšímu hojení.

regenerující

A právě bisabolol pomáhá regenerovat i poškozenou pokožku ať už v důsledku kožních onemocnění, jako je dermatitida, psoriáza či akné, nebo způsobených slunečním zářením či holením a holením.

antioxidanty

Jako antioxidant pomáhá předcházet růstu pigmentací, které vedou ke skvrnám nebo melasmu, takže lze říci, že poskytuje ještě více světla a oddaluje stárnutí.

Tím, že udržuje přirozenou bariéru pokožky pod kontrolou, kontroluje také hladiny kolagenu, aby se zabránilo vzniku a objevování se vrásek.

Antibakteriální a zvlhčující

Bisabolol funguje také tak, že zabíjí škodlivé mikroorganismy v kůži. Kromě toho obsahuje pantenol, který působí jako zvlhčovač, zabraňuje transepidermální ztrátě vody a tím zlepšuje kvalitu pokožky.

zapáchající

Někdy se používá pro svoji vůni jako přírodní vůně do kosmetiky. Jeho jemné květinové aroma ho předurčuje k této funkci, takže pokud ho uvidíte v krému nebo toniku, dodá mu i přirozenou vůni.

Kosmetika Bisabolol

Existuje mnoho kosmetických produktů, které obsahují alfa-bisabolol mezi složkami. Stačí se podívat na vaši kosmetiku a určitě je jich víc. Na předchozím obrázku jsem vám nechal tři příklady, ale je jich mnohem víc.

Protože má uklidňující účinek, používá se v čistících produktech, jako jsou mýdlové čistící prostředky nebo čistící kondicionéry pro citlivou nebo suchou pokožku.

Je přítomen v mnoha tonikách se zklidňujícím účinkem a také v sérách, i když nejsou tak běžné. Nejvíce se objevuje v hydratačních krémech a samozřejmě v kosmetice pro péči o pleť po pláži, jako je po opalování nebo v produktech po epilaci či holení.

Na jaký typ pleti je bisabolol vhodný?

Obecně prospívá všem typům pleti, i když je pravda, že největší účinek zaznamenávají:

  • atopická kůže
  • Kůže s rosaceou nebo rosaceou
  • aknózní pleť
  • Kůže s dermatitidou nebo psoriázou
  • Pokožka, která trpěla nadměrným slunečním zářením
  • Pokožka po epilaci nebo holení

Napsat komentář