Bentonitový jíl: výhody a použití– Jak se starat o vlasy a mít zdravou pokožku Doporučení A. Skarkova

Když jsme byli děti, hraní si s hlínou bylo v módě. Kdo věděl, že jako dospělí budeme dělat totéž? Je to proto, že bentonitový jíl je aktivní složkou v mnoha produktech péče o pleť, nikoli nutně pro její úžasný tvarovací potenciál, ale pro její krásu a léčivé účinky.

Bentonitový jíl je přírodní látka extrahovaná ze sopečného popela, nejběžnějšího ve státě Wyoming. Mluvili jsme s Ginger King, generálním ředitelem společnosti Grace Kingdom Beauty, vývoj kosmetických produktů, abychom získali lepší představu o použití a výhodách této přírodní látky.

Top 5 výhod bentonitového jílu

Bentonit má bohatou historii jako léčebný nástroj. Často se používá jako domácí lék na ochranu těla před chorobami. Jíl obsahuje množství minerálů jako vápník, železo, hořčík, draslík, sodík a oxid křemičitý. Mezi jeho výhody pro pokožku patří:

 1. Zmatňuje pleť: King zdůrazňuje schopnost bentonitové hlíny působit jako plnivě; tonizuje a napíná pokožku a dodává matný povrch, který vydrží celý den.
 2. Ovládejte olej: King také touží po absorpčních vlastnostech ingredience – po smíchání s vodou bobtná. Bentonitový jíl „dobře absorbuje olej a dokáže odstranit nečistoty“, přičemž pracuje na odstranění přebytečného mazu z pokožky.
 3. Zmenšit póry: Bentonitový jíl má adstringentní vlastnosti; napíná pokožku a může dočasně minimalizovat výskyt pórů. Snižuje dlouhodobé póry tím, že je ucpává a odstraňuje přebytečný maz z pokožky.
 4. Odstraňuje toxiny: Ve své knize Živá hlína: zázračný prostředek přírody, vysvětluje Perry A. „Molekuly bentonitové hlíny nesou záporný elektrický náboj, zatímco toxiny a nečistoty nesou kladný náboj.“ To znamená, že při požití hlíny jsou pozitivně nabité toxiny přitahovány k „záporně nabitým jílovým povrchům“. Potom se rozloží a vypudí z těla (při odstranění hlíny).
 5. Uklidňuje a léčí: Bentonitový jíl pomáhá snižovat výskyt jizev a je ideální pro léčbu skvrn, ale také působí na minimalizaci kožních onemocnění (jako je ekzém, dermatitida a psoriáza). Odstranění toxinů může uklidnit pokožku, snížit zánět a vyléčit praskliny a jizvy. Dodání velmi potřebných minerálů a živin pomůže revitalizovat pokožku.

Podívejte se na naše nejlepší tipy na produkty péče o pleť s bentonitovým jílem.

 1. 1. Sunday Riley – Marťanský matující vodní gelový toner

  Lehký, multifunkční toner čistí póry a redukuje zarudnutí. Bentonitový jíl je uklidňující a působí na odstranění přebytečného mazu a toxinů z pokožky. Potřebujete připomenout, jak skvělý může být bentonitový jíl? Značka hovoří za vše: „Bentonitová hlína nás udrží matné po celý den,“ říká William Porter, Market Manager v Sunday Riley.
  Recenze říkají: „Produkty Sunday Riley jsou úžasné. Vybuchla jsem na tunu a jsem tlustá, a to mi okamžitě zchladí a zmatní tvář a stáhne póry. Je to nejlepší produkt všech dob a stojí za to.“

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  2. Indie Lee – Čistící maska

  Tato čistící ošetřující maska ​​pomáhá rozjasnit a vyhladit pleť. Bentonitový jíl odstraňuje nečistoty z pokožky a pomáhá při hojení skvrn a různých kožních onemocnění.
  Recenze říkají: „Tato pleťová maska ​​je neuvěřitelná. Cítím, že funguje hned, jak si ho nanesu na pleť. Viděl jsem trvalé zlepšení celkové pleti – většina jizev po akné mi zmizela. Určitě to vykoupíte!“

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  3. Farmacie Bio – Čistící maska ​​z hlíny s mořskými řasami

  Zesvětlující a stahující maska ​​dodává energii a revitalizuje všechny typy pleti. Bentonitový jíl snižuje záněty a napíná pokožku, čímž minimalizuje výskyt pórů a vrásek.
  Bonus: Stejně jako ostatní produkty The Organic Pharmacy, i tato maska ​​je vyrobena z certifikovaných organických ingrediencí potravinářské kvality – pro jednoduché, netoxické ošetření.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 4. 4. MyChelle Dermaceuticals – Sun Shield Liquid Tint SPF 50

  Transparentní opalovací krém chrání a zvlhčuje pokožku. Bentonitový jíl chrání odstraněním mastnoty a nečistot z vašich pórů. Nabízí také matný povrch ideální pro celodenní nošení.
  Recenze říkají: „Jsem tak rád, že jsem to vyzkoušel. Je to dost tenká textura a [once] Pokud ho rozetřete, tak přirozeně splyne s vaší pokožkou a nemá tak pěkný matný finiš, při kterém máte pocit, že vydrží téměř celý den. A líbí se mi, že má SPF 50. Vřele doporučuji.“

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  5. Doktor Hauschka – Zklidňující čistící mléko

  Tento jemný a zklidňující čistící prostředek jemně zklidňuje pokožku. Bentonitový jíl zklidňuje a chladí, snižuje záněty a hojí pokožku.
  Recenze říkají: „Mám velmi mastnou pleť se sklonem kakné, která se snadno dehydratuje. Toto čistící mléko mi pomohlo vrátit vlhkost zpět do mé pokožky. Zanechává moji pokožku jemnou a hladkou a neměla jsem žádné problémy s akné. Tento produkt si určitě koupím znovu!”

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář