Bambucké máslo: vlastnosti a výhody pro vaši pokožku

Co je bambucké máslo

The bambucké máslo (INCI: Butyrospermum Parkii máslo) se získává z ovoce z bambuckého stromu, známého také jako „máselný strom“. Tento druh se vyskytuje pouze v Africe a tuk získaný z jeho ořechů je to, co známe bambucké máslo.

Jeho několik vlastností z něj učinilo jednu z hlavních složek a účinných látek v tisících krémů a kosmetických přípravků.

The čisté bambucké máslo vezmi si jedno velmi silný zápach a je nepříjemný, takže je podroben procesu rafinace, aby se dostal do obchodů s neutrálnějším zápachem.

Druhy bambuckého másla

Stejně jako všechny máslo nebo oleje je důležité použít nejčistší možné pro využít nás od všechny jeho vlastnosti. Z tohoto důvodu se doporučuje, aby byly nejprve lisovány za studena.

Nerafinované bambucké máslo

S Shea se však děje něco zvláštního. Jeho přirozená vůně je velmi silná, až nepříjemná, takže ve své primitivní formě je velmi obtížné ho konzumovat, pokud neprošel předchozím procesem rafinace. Existuje však mnoho lidí, kteří Používám nerafinované bambucké máslo žádný problém, protože vůně se vypaří.

rafinované bambucké máslo

Přesto, nejběžnější formou je rafinované bambucké máslo. Když kupujeme čisté bambucké máslo, obvykle přichází rafinované v procesu, který je zbaven zápachu.

I když máslo prochází tímto procesem „rafinace“, pokud se provádí s přiměřenými manipulačními opatřeními, neutrpí žádnou ztrátu vlastností. Je důležité, že když chceme koupit bambucké máslo vyhledáme INCI a zkontrolujeme, zda neobsahuje jiné přídatné látky nebo „extra“ přísady. V mnoha případech může nést parfém nebo se může kombinovat s jinými oleji nebo tuky, než je kakaové máslo a v tomto případě by změna nebyla významná.

Jak už název napovídá, jedná se o máslo a je prezentováno v pevném formátu. tající při teplotě asi 40 stupňů. Proto, když teplem našeho těla vezmeme do rukou určité množství, roztaje a vytvoří olej bohatý na vitamíny E a A a mastné kyseliny.

Vlastnosti bambuckého másla v kosmetice

  • Zvlhčovače a zvlhčovače
  • VÝŽIVNÝ
  • klidně
  • Oprava a léčení

Zvlhčovače a zvlhčovače

Bambucké máslo je velmi zvlhčující a dodává pokožce jemnost a pružnost, proto je vynikající pro ošetřování případů STRIE.

Na povrchu pokožky vytváří jemný film, nejen hydratuje, ale také zabraňuje tomu, aby pokožka ztrácela přirozenou vodu a vypadala skvěle. pružnější a flexibilnější.

VÝŽIVNÝ

Třeba si hlavně uvědomit, že bambucké máslo je velmi VÝŽIVNÝ s různými vitamíny jako A, E nebo D. které vyživují a chrání pokožku.

klidně

Mezi jeho sloučeniny patří triterpeny s účinkem protizánětlivé a uklidňující který dokáže oddálit oxidační proces epidermis, zklidňuje i pokožku se změnami.

Oprava a léčení

Používá se také k léčení regenerace jizev, ekzémů či olupování. A díky jeho aktivitě zůstane pokožka mnohem déle hydratovaná a nepoškozená. Díky tomuto opravnému účinku je bambucké máslo vynikající aktivní složkou pro ošetření proti stárnutí nebo stárnutí.

Výrobky z bambuckého másla

Většina hydratační kosmetiky, jako jsou krémy na obličej nebo tělo, obsahuje bambucké máslo nebo, jak je uvedeno na jejich etiketách, „Butyrospermum Parkii Butter“. Když se dostane do těchto produktů, jeho aktivita není tak silná, jako když se konzumuje čistý, protože se zředí a smíchá s jinými přísadami.

V blogu jsem vám říkal o některých, které mají také velkou dávku bambuckého másla máslo z The Body Shop Ahoj fialové máslo.

Čisté bambucké máslo se prodává iv mnoha obchodech se zdravou výživou či supermarketech, ale důležité zde je, aby nám nedali prase a při pohledu na INCI Butyrospermum Parkii Butter se objeví samostatně nebo v „malé společnosti“.

Triky pro použití bambuckého másla

Malý trik: v létě jsou chodidla více odhalená a více praskají a vysušují se. Pokud si jednou za týden dáte vrstvu bambuckého másla a po natažení si druhý den ráno dáte na kotník bavlněné ponožky, vzbudíte se s nohama jako noví.

Jaké produkty s čistým karté máslem používáte?

Chcete-li vědět nějaké moje doporučení na produkty z bambuckého másla, stačí se přihlásit k odběru Zpravodaj o kosmetice a řeknu vám, jaká je pro mě nejlepší kosmetika s bambuckým máslem.

Napsat komentář