Bakuchiol, alternativa k retinolu?

Jak moc máme rádi nová „slova“! Před pár měsíci, pokud se nás ptali bakuchiol spíše než kosmetickou přísadu bychom mysleli na nějaké asijské jídlo, kterým by podle mnoha odborníků mohla být alternativa k retinoluza přispívání stejné výhody, ale bez podráždění pokožky.

Pokaždé, když se zavede módní aktivum, musíte si myslet, že je za tím obvykle marketing. Ale při mé výzkumné práci as cílem přiblížit vám všechny ty kosmetické přísady, které působí jako kožní transformátory, jsem nemohl ignorovat bakuchiol, který způsobuje tolik zuřivosti.

Ale pojďme dál. Myslím, že je důležité vědět nejprve co je bakuchiol a poznej ho trochu detailněji, abys ho znal může-li nahradit retinol jako aktivní složka proti stárnutí a stárnutí.

co je bakuchiol

The bakuchiol se získává z rostlina původem z Indie, Psoralea corylifolia. Extrahuje se ze semen této rostliny známé také jako „babchi“.

INCI: Bakuchiol

Vlastnosti bakuchiolu

Jeho spojitost s kosmetikou vyplývá z několika provedených studií, ve kterých byl ověřen jeho účinek zánětlivé, antioxidanty Y rekuperační perfektní pochoutka VRÁSKYpříznaky akné nebo hyperpigmentace kožní.

Je Bakuchiol stejně účinný jako Retinol?

Nejlepší způsob, jak zjistit tuto výhodu, je použít vědecky provedené studie a zjistit, jaké výsledky přinesly. Jak již bylo zmíněno, bakuchiol je aktivní složka, která nebyla příliš zkoumána, a proto pro ni neexistuje tolik vědeckých důkazů jako pro celou škálu retinoidů, včetně retinolu.

Jednou z nejnovějších studií je 2018 provádí kožní oddělení a Kalifornská univerzita. Zúčastnili se 44 lidí ke kterému během 12 týdnů byly aplikovány bakuchiol 0,5% dvakrát denně a ty ostatní 0,5 % retinolu jednou denně. Po několika fotografiích změny, konzultacích s dermatologem a analýze každého případu, Výsledek to bylo ono bakuchiol i retinol se snížily výrazně VRÁSKY a hyperpigmentacebez velkého rozdílu mezi nimi. Jediným zjištěním byla přítomnost několika peelingů nebo svědění na tvářích lidí, kteří používali retinol.

K tomu všemu bych dodal, že je to zapotřebí Všimněte si, že bakuchiol byl aplikován dvakrát denně a retinol pouze jednou Proto v těchto poměrech mají podobnou účinnost, ale za stejných podmínek by byl retinol mnohem silnější.

Před touto studií jich zůstalo málo. Jeden z 2014 kde se porovná struktura obou aktiv, aby se dospělo k závěru, že stejné funkčnosti je dosaženo různými strukturami.

Jisté je, že pro tento rozdíl ve struktuře a chování je obtížné je srovnávat, protože, jak víte, pokud čtete po retinoidechpotřebují oxidační proces, který je přemění na kyselinu retinovou, aby působily na pokožku.

Zkrátka, i když zatím není mnoho vědeckých studií, existují stopy které nás vedou k přesvědčení, že bychom mohli čelit a účinná kosmetická přísada. Pojďme se tedy dozvědět o jeho výhodách naproti retinolu a jaké typy pleti dokáže použít.

Výhody použití bakuchiolu oproti retinolu

  • Protože není fotosenzibilizující, může být platí ve dne i v noci.
  • Může být použit těhotná.
  • nedráždit tak pokožku, aby ji mohli používat lidé s citlivou nebo změněnou pokožkou.

Bakuchiol také pro citlivou pokožku

Jednou z velkých výhod bakuchiolu je, že jej lze použít v všechny typy pleti. Mnozí dobře nesnášejí retinoidy kvůli jejich exfoliačnímu účinku, který způsobuje podráždění nebo svědění. Protože citlivá pokožka že nemohou těžit z vlastností retinolu a mohou s bakuchiolem. Opakuji však, že nejsou úplně stejné a proto to je třeba „vzít pinzetou“.

Takže na závěr a na závěr si myslím, že čelíme a aktivně efektivní ale ne tolik jako retinol.

Ano, může být alternativou pro tu jemnější pokožku, která se při používání retinoidů lehce podráždí. Není však neobvyklé ho vidět v mnoha kosmetických přípravcích právě teď, takže možností k vyzkoušení není až tak mnoho. Na trhu je málo sér či krémů, které obsahují Bakuchiol, tak si počkejme na jejich uvedení na trh, abychom si o něm mohli nejen povídat, ale také otestovat v tomto blogu.

Používáte nějaký bakuchiolový krém nebo sérum? Řekni mi jak to funguje a jestli mi to doporučíš 😉

Napsat komentář