Azeloglycin – zkušební kosmetika

co je azeloglycin

Azeloglycin je aktivní složka získaná kondenzací jedné molekuly kyseliny azelaové na každé dvě molekuly glycinu, čímž se získá antioxidační, kožní regulace, depigmentace a protizánětlivá síla beze změny pokožky nebo sliznic. Zlepšuje jas, pružnost a hydrataci pokožky, sjednocuje tón.

Je to složka, která se rozpouští ve vodě a nachází se v koncentracích mezi 3 a 10%, v závislosti na kosmetice. Azeloglycin je také hypoalergenní, nedráždí a má vysokou oční toleranci. a používá se

INCI: diglycinát draselný azeloil

k čemu se azeloglycin používá

Máme však co do činění se silnou aktivní složkou, která respektuje všechny typy pleti, i tu nejcitlivější. Proto je to perfektní ingredience, kterou je třeba vždy použít.

Jak již bylo zmíněno, zastavuje vznik skvrn v důsledku blokády enzymu tyrozinázy, která je příčinou zvýšené produkce melaninu a tím i vzniku melasmy či slunečních skvrn.

Je to velmi kompletní složka, pokud jde o léčbu vaší pokožky s akné, protože její funkce regulace mazu pomůže udržet pupínky na uzdě.

Glycin má zase v této vítězné kombinaci hydratační účinek. Azeloglycin se používá na pokožku se zarudnutím nebo rosaceou, zklidňuje její zánět a působí jako analgetikum.

Ze všech těchto důvodů, ač jde o aktivní složku pro všechny typy pleti, z jejího používání profitují nejvíce mastná, aknózní nebo dehydrovaná pleť.

Vlastnosti azeloglycinu

  • Protizánětlivé a proti zarudnutí
  • antioxidanty
  • depigmentace
  • Regulátory kožního mazu

Protizánětlivé a proti zarudnutí

Jednou z nejznámějších vlastností jsou jeho uklidňující a protizánětlivé vlastnosti, které snižují zánět kůže, přičemž z něj činí dokonalý azeloglycin ke snížení zarudnutí a dokonce i menších epizod rosacey.

depigmentace

Jeho tyrosinázový blok činí azeloglycin ideálním pro použití jako celoroční depilační ošetření. Obvykle se používá v kombinaci s jinými účinnými látkami, jako je kyselina salicylová nebo kyselina kojová.

antioxidanty

Azeloglycin je schopen neutralizovat volné radikály způsobené sluncem nebo znečištěním, čímž zabraňuje jejich poškození, zejména při použití v denní kosmetice.

Regulátory kožního mazu a proti akné

Azeloglycin pomáhá pokožce nejvíce náchylné k akné díky své antibakteriální aktivitě a regulaci mazu, která reguluje tvorbu mazu, a tím přispívá k výskytu menšího počtu pupínků.

Azeloglycinová kosmetika

Azeloglycin se stal módním se známým mlékem 5 Azelaic-S od Gemy Herrerías a Cristiny Mitre. Je přítomen také v dalším produktu Herrerías, kterým je sérum 12 Azelaic-N.

Další azeloglycinový produkt, který miluji, je Azeloyl Cream od Virginie Barrau.

Ale i když to není příliš běžný majetek, vzhledem k jeho mnoha výhodám jej brzy najdeme v mnoha dalších. Některé z kosmetických přípravků, které jej obsahují, jsou Skinceuticals Clarifying Cleanser nebo Mesoprotech Melan 130+ Pigment Sunscreen Control od Mesoestetic. Sesderma se používá také v jejich krému Azelac a nejnovější produkt s azeloglycinem, o kterém vím, je NIOD RE: Pigment Serum.

Znáte-li více produktů s touto ingrediencí, napište mi do komentářů a seznam budeme nadále doplňovat 😉

Napsat komentář