Arganový olej, vlastnosti pokožky

Naviják je a strom pocházející z Maghreb. Konkrétně trojúhelník tvořený městy Marakéš, Essaouira a Tiznit. Tato oblast je známá také jako cesta arganie vzhledem k tomu, že má velká rozšíření této rostliny.

je a strom přizpůsobený suchému podnebí Maroka co sbírá vlhkost z prostředí v noci přežít přes den při vysokých teplotách. Až tak, že i její kořeny mohou při hledání vody sahat až 20 metrů hluboko.

arganový strom

The ovoce z arganu Je to velmi Líbí se mi to do jednoho olivy a koná se v květnu a červnu. Nuggeta uvnitř je zdrojem arganového oleje.

Co je arganový olej

Když známe jeho původ, můžeme odpovědět na otázku, co je arganový olej. Je a olej bohatý na mastné kyseliny a vitamín E. který je přirozeně zodpovědný za prodloužení životnosti tohoto oleje.

Tato aktiva budou přítomna v arganovém oleji, pokud jej získá a první lisování za studena a moci mít nějaký druh ekologický certifikát. Stejně jako u jiných olejů, padělání je mnohem běžnější, než si myslíme, takže je životně důležité. znát původ produktu a jejich certifikáty.

Běžné nosy s oleji mohou rozlišovat s nějakou lehkostí čistý arganový olej ze kterých není. má charakteristický zápach a světle žlutá barva. Pokud je olej téměř bez zápachu nebo páchne po zatuchlém oleji nebo má sytě žlutou až oranžovou barvu, je pravděpodobné, že arganový olej, který používáte, není čistý a bylo s ním manipulováno.

Tradiční extrakce arganového oleje

Sklizeň je ruční, otřásání stromem a Po sklizni nechte vyschnout na slunci.. Extrakci tradičně prováděly ženy, které o ni pečovaly otevřete ovoce a rozdrťte ho na mlecím kameni s kruhovým tvarem (jako na fotografii níže). Do tohoto kamene vhodili arganové mandle a nechali ho točit, dokud nebyl rozemletý. Výsledkem bylo a mastnou pastu vytlačili svýma rukama aby se oddělil olej Někdy se přidávala voda, aby se usnadnilo lisování, takže to, co bylo získáno, se nechalo dekantovat, aby se oddělila voda od oleje a získal se tak známý čistý arganový olej.

Ruční a tradiční extrakce arganového oleje (Zdroj: Cosmética a Test)

Vlastnosti arganového oleje

The arganový olej Je to jeden z nejpoužívanějších olejů v kosmetice. Účinky arganového oleje na vlasy jsou známé především, ale jeho přínosy pro pokožku jsou mnohé a různorodé.

V kosmetice se objevuje s nomenklaturou nebo INCI Jaderný olej Argania Spinosa. A pak se ponoříme hlouběji do vlastností arganového oleje:

  • zvlhčovače
  • kondicionér na vlasy
  • proti stárnutí

zvlhčovače

Samozřejmě jednou z jeho hlavních vlastností, ať už jej používáme na pokožku nebo na vlasy, je hydratace. Díky mnoha vitamínům je ideální pro hydrataci dermy.

kondicionér na vlasy

Arganový olej je vynikající kondicionér na vlasy, zanechává je jemné a hedvábné, například jako maska ​​před mytím nebo jako produkt pro hydrataci vlasů po rozčesání a vysušení.

proti stárnutí

Díky vysokému obsahu vitamínu A je důležitým prostředkem proti stárnutí, zlepšuje elasticitu pokožky a zabraňuje jejímu lámání a vzniku obávaných vrásek.

Použití arganového oleje

The arganový olej lze použít na obojí srst (obličej a tělo) z hlediska vlasy. Jeho vlastnosti jsou vynikající, pokud jde o arganový olej lisovaný za studena.

arganový olej ve vlasech

Snad jeho hlavním benefitem a pro který je nejznámější je použití arganového oleje na vlasy, jelikož je výborný kondicionér na vlasy. je hydratace jakož i jejich živiny aby byl ideální pro vlasy. S jeho aplikací jako předmycí masky získáte výbornou hydrataci a nebudete potřebovat kondicionér. Navíc, pokud jej nanesete na vlasovou pokožku, získáte hydrataci, která zmírní procesy šupinatění či vysušování.

Arganový olej lze použít i na vlasy po vysušení, aby uzavřel konečky a dodal vlasům zářivější a hladší vzhled. Jeho „suchý“ efekt dokáže při správném používání nezahušťovat vlasy, takže ze všech jeho vlastností mohou těžit jemné i husté vlasy, lámavé vlasy či silné vlasy.

arganový olej na obličej

Na rozdíl od jiných olejů lze arganový olej použít i na mastnou pleť, přičemž je to jeden z uvažovaných olejů nekomedogenní. Na celý obličej stačí tři kapky. Doporučuji nahřát v dlaních a následně pohladit po celém obličeji.

Rád to dělám večer, před spaním. Když se druhý den vzbudíte, vaše pokožka je šťavnatá a jemná.

Nezanechává mastnou texturu, stejně ho nanáším na noc na smíšenou pleť, ale na suchou jsem ho mohla bez problémů použít i ráno.

Arganový olej pro tělo

Aplikování arganového oleje na tělo je bezpochyby zážitek. Líbí se mi, jeho vůně mě přenáší na dovolenou do Maroka. Vědět Fenomenálně se natahuje a navíc hydratuje takže pokud máte velmi suchou kůži, je to ideální olej. A pro všechny, kdo nemají rádi „pringue“ je olej, který se tak snadno vstřebává nezanechává pokožku mastnou.

Ráda ho používám na lokty, kolena a paty, protože za pár minut je místo zcela vyživeno a hydratováno.

Kosmetika s čistým arganovým olejem

Na trhu jsou stovky značek, které prodávají arganový olej, ale pozor! většina z nich není ani čistá, ani ekologická, takže musíte být velmi opatrní.

Pro mě je jeden z nejlepších arganových olejů Hořký olej. Lahvovaný ve Španělsku a přivezený přímo z Maroka má autentickou vůni, která ukazuje, že máme co do činění se skutečným čistým arganovým olejem.

Velmi brzy budu pokračovat v rozšiřování seznamu, ale zejména v hledání 100% čistého arganového oleje.

Jaký arganový olej používáte?

Napsat komentář