Aloe Vera: vlastnosti a výhody pro pokožku

The Aloe vera Je to kaktus vyrobený z masitých listů, které mají uvnitř jakýsi průhledný gel. Tato rostlina se skládá za 96% vody a už starověké civilizace ho používaly jako léčivá rostlina, mnozí ji znali jako „rostlinu nesmrtelnosti“.

V současnosti je jedním z nejpoužívanější účinné látky v kosmetice, protože lze použít ve sprchových gelech, tělových krémech, šamponech, sérách, hydratačních krémech, krémech na oční kontury a stovkách dalších produktů.

Aloe vera se stala velmi běžnou složkou kosmetiky a důvod je v ní mnoho nemovitostí což prospívá pokožce. V tomto příspěvku uvedeme tyto vlastnosti jednu po druhé a povíme vám o některých z nich Produkty že od té doby Test kosmetiky používáme aby naše pokožka zářila každý den.

Vlastnosti aloe vera pro pokožku

  • zvlhčovače
  • analgetika
  • rekuperační
  • Cementování
  • TONIFYJÍCÍ

hydratační vlastnosti

Má velkou kapacitu zvlhčující a zvlhčující dokáže udržet pokožku hydratovanou a ne dehydratovanou vnějšími faktory. Proto, když chcete obnovit rovnováhu pokožky, použijte masky z aloe vera, které za pár minut navrátí pokožce její nejlepší vzhled.

uklidňující vlastnosti

Jedno z hlavních uvedených použití Aloe vera je jako uklidňující prostředek po delším pobytu na slunci, po epilaci nebo popáleninách. Aplikuje se na ošetřovanou oblast, zmírňuje svědění a pálení a pomáhá mnohem dříve regenerovat kožní tkáň.

regenerační vlastnosti

Z tohoto důvodu lze říci, že další z hvězdných vlastností aloe vera je regenerace, která se tak, jak aloe léčí až při aplikaci na pokožku, ještě více prohloubí. zrychlení tvrdnutí, regeneraci dermis. Často se používá iv případě akné k vysušení pupínků a ke zlepšení vzhledu skvrn nebo ran, které zanechává na kůži.

adstringentní vlastnosti

Aloe je schopno hluboce čistí póry vyznačuje se adstringentní silou. Nejenže čistí, ale také zabraňuje tomu, aby se bakterie objevily v dermu.

Z tohoto důvodu je široce používán pro aknózní pleť protože pomáhá čistit póry a ucpávat je takovým způsobem, aby se snížilo riziko vzniku komedonů nebo akné.

Ne všechny čisté aloe vera jsou čisté

Na trhu jsou různé produkty, které obsahují aloe vera. Ale musíte být velmi opatrní, když důvěřujete označením, která nám prodávají jako 99% čisté aloe vera atp.

V první řadě je lokalizujte to na štítku. Obvykle se jeví jako „Výtažek z listů aloe barbadensis“ nebo „šťáva z aloe barbadensis“atp. Jak se vám nebudu unouvat vysvětlovat, čím více bude na vrcholu žebříčku, tím více ho bude ve zmíněné kosmetice.

Mnohé z těchto gelů, které jsou čistým příslibem, nesou dlouhý seznam dalších (použitelných) složek. Pozor, neříkám, že všechno je spotřební materiál, protože z 96% tvoří voda potřebují konzervační látky nějaký stabilizátor nebo želatinační činidlo, které pomáhá dodat více gelové textury.

Myslím, když mají vůně, barvy i jiné složky, které lze dokonale ignorovat. Z tohoto důvodu je úkol nalézt čistý gel z aloe nebo alespoň co nejčistší.

Mé doporučení je, kdykoli je to možné, použijte jej snadno, přímo z rostliny, není třeba stříhat celý list, možná se vyplatí odstranit kus, který má být použit (jediný zahojí a „jizvi“). Dalším tipem, zvláště když chceme pokožku uklidnit, je vložte do chladničky a aplikujte čerstvé neboť dále zvyšuje jeho působení.

Ale už teď vím, že to není jednoduché a že buď nemáte rostlinku nebo si neplánujete vzít list aloe vera na procházku.

Proto zde nechávám gely z aloe vera, které mám ráda a které se mi dělají dobře a které splňují předpoklad, aby tam nebylo příliš ingrediencí.

čisté aloe vera gely

I když se může zdát, že aloe vera je vhodné pro jakýkoli typ pleti, existuje hodně citlivé nebo reaktivní pokožky, kterou obvykle špatně snáší Je to aplikace, zvláště pokud je čistá, takže pokud si myslíte, že by to mohl být váš případ, aplikujte ji nejprve na malou plochu, abyste se vyhnuli velkému podráždění.

Jaké další gely z aloe vera vám fungují?

Chcete-li znát některé z mých doporučení produktů aloe vera, stačí se přihlásit k odběru Zpravodaj o kosmetice a řeknu ti jaká je pro mě nejlepší kosmetika.

Napsat komentář