Akné a antikoncepce: Derm vysvětluje– Tipy pro dokonalou pleť a vlasy Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Zvedněte ruku, pokud jste se někdy cítili osobně obětí svých hormonů.
Držte ruku vzhůru, pokud cítíte tu vyrážku ve formě vyrážky.

Když jsou naše hormony v dokonalé rovnováze, naše tělo funguje skvěle. Rosteme a vyvíjíme se normálně, cítíme se plní energie a zažíváme méně změn nálad. Ale malá nerovnováha může všechno zahodit. A nic není jasnější než něco, co je nevyvážené jako vyrážka po akné. Abychom lépe pochopili, jak hormony souvisí s akné, obrátili jsme se na dermatologa Dr. Ashley Magovern, který vysvětluje souvislost mezi akné a antikoncepcí.

Většina akné u žen souvisí s hormony.

Pokud jste ukázali prstem na hormony akné, pravděpodobně obviňujete správné místo. Podle doktora Magoverna „Většina akné u žen má „hormonální“ složku, protože i „normální“ hormony mohou způsobit tvorbu mazu a přispět ke vzniku akné.“

A bohužel hormonální problémy nediskriminují na základě věku. „Když teenagery začnou produkovat ropu, vidíme, jak začnou praskat,“ říká. A dospělé ženy „mají tendenci vypuknout víc kolem menstruačního cyklu, protože zvýšení hormonů těsně před cyklem způsobuje produkci oleje.“

Poznámka: Ne všechny vyrážky jsou způsobeny výhradně hormony. Objevte některé z dalších příčin (mnohé z nich můžete snadno ovládat).

Některé hormonální antikoncepční pilulky mohou pomoci kontrolovat nebo zvládat akné.

„Antikoncepční pilulky, zejména ty, které obsahují drospirenon jako Yaz, mohou skutečně pomoci lidem s akné,“ říká doktor Magovern, který je často doporučuje ve své ordinaci. Dr. Rebecca Booth, certifikovaná porodnice a gynekologka, poznamenává, že antikoncepční pilulky na bázi estrogenu mohou pomoci regulovat hormony a zabránit vzniku akné.

Oba typy pilulek fungují tak, že „udržují konstantní hladinu hormonů a zabraňují růstu cyklických hormonů, které mohou přispět k produkci oleje,“ říká doktor Magovern. Více než 30 studií s více než 12 000 ženami podporuje myšlenku, že antikoncepce může být účinnou léčbou akné. Ve srovnání s antibiotiky – další populární léčbou akné – se antikoncepční pilulky ukazují jako lepší dlouhodobé řešení pro zvládání akné.

Na druhé straně, některé metody antikoncepce mohou skutečně způsobit akné.

Počkat, může to samé, co by mělo pomoci s akné, věci ještě zhoršit? Možná. Do velké míry to však závisí na typu hormonu v pilulce, na tom, jak se vaše tělo přizpůsobí nové stravě, a na vašem životním stylu / faktorech prostředí.

Doktor Magovern říká: „Kontrola porodnosti může přispět nebo způsobit akné.“ Konkrétně vysvětluje, „ty, které obsahují progesteron, jako je Depo Provera nebo IUD Mirena, mohou způsobit akné.“ Dokonce iu žen, které měly obecně čistou pokožku, mohou některé typy antikoncepce způsobit vyrážku.

Tělo každé ženy může reagovat odlišně na různé typy a množství hormonů, a proto může trvat několik pokusů a komunikace s lékařem, abyste našli tu správnou rovnováhu.

Používání antikoncepčních prostředků k léčbě akné není pro každého.

Ačkoli to může být pro mnohé ženy velmi účinné, váš lékař vám nemusí doporučit používání antikoncepce ke zvládnutí vašeho akné. Na začátek bude váš lékař chtít zvážit závažnost vaší vyrážky a určit, co by ji mohlo způsobit.

Budete ovšem chtít zvážit i své celkové zdraví a rodinnou anamnézu. „Pacienti s migrénami, vysokým krevním tlakem a pacienti se silnou rodinnou anamnézou rakoviny prsu nebo poruch srážlivosti musí být opatrní,“ říká doktor Magovern. „Nejlepší je promluvit si se svým lékařem o těchto typech obav.“

Klíčem k prevenci erupcí je údržba.

Víte, jak byste měli skončit s balením antibiotik, i když se začnete cítit lépe? Antibiotika totiž léčí příčinu, nejen symptomy. Stejný koncept platí pro erupce. Doktor Magovern vysvětluje: „Trikem je předejít vyrážkám ošetřením pokožky i během jasných dnů, s dobrým denním režimem, který udrží vaše póry čisté, „aby olej nezpůsoboval ucpání.“

Pokud se vám objeví vyrážky, ujistěte se, že si čistíte tvář každý den. Potom přidejte krém, gel nebo sérum pro boj proti akné. Doktor Magovern říká: „Benzoylperoxid a antibiotické krémy a gely fungují dobře, ale produkty obsahující retinoidy pomáhají udržovat pokožku čistou z dlouhodobého hlediska.“

Doporučujeme:

Napsat komentář