Adenosin: vlastnosti a výhody pro vaši pokožku

co je adenosin

Adenosin nebo adenosin je nukleosid, který zabraňuje kontrakci filamentů, které tvoří pokožku. Předchází se tak vzniku vrásek, a proto pokožka zůstává s jemnějším vzhledem.

Tato účinná látka je přírodního původu a je přítomna v celém těle. Ten, který se používá v kosmetice, je extrahován z kvasnic, ale jako složka přírodního původu je velmi dobře snášen jakýmkoli typem pokožky.

INCI: adenosin

Vlastnosti adenosinu

Adenosin se používá v kosmetice díky svým anti-agingovým, uklidňujícím a regeneračním vlastnostem. Jeho síla proti stárnutí mu zabezpečila významné zastoupení ve světě kosmetiky, zejména korejské, az tohoto důvodu nacházíme na trhu stále více adenosinových produktů.

  • proti stárnutí
  • analgetika
  • rekuperační

proti stárnutí

Jak jsem již vysvětlil, adenosin tím, že zabraňuje smršťování pokožky, vytváření vrásek, zabraňuje jejich vzniku, což z ní činí skvělou výhodu pevnosti a tím i proti vráskám.

Navíc je to silný energizér, díky kterému je pleť nejen hladší, ale také rozjasněná. Podle několika studií tato kosmetická přísada výrazně zlepšila vrásky a vrásky, které se tvoří mezi obočím, což z ní činí dobrý prostředek proti stárnutí, zejména pro periokulární oblast.

Rovněž adenosin dokáže stimulovat přirozenou tvorbu kolagenu v pokožce, takže pleti nejen prospívá „skládání“ a vznikají vrásky, ale také vyplňuje a udržuje buněčnou stabilitu. Je to velmi důležité, protože po 25. roce života naše tělo snižuje tvorbu kolagenu a to, doprovázené vnějšími vlivy, jako jsou volné radikály, znečištění nebo sluneční záření, drasticky snižuje hladkost pokožky, která je obnovována a podporována přísadami. jako je adenosin.

rekuperační

Z tohoto důvodu se adenosin považuje také za regenerační aktivní složku schopnou hojit a obnovovat tkáně. Kolagen podporuje obnovu buněk.

analgetika

Má také protizánětlivé účinky díky své regenerační aktivitě, díky čemuž je velmi dobrým spojencem v případě popálenin nebo jiných drobných kožních lézí.

Adenosin: molekula energie

Tato molekula je považována za molekulu energie schopnou aktivovat naši pokožku a zabránit stárnutí. Je dobře známý v korejské kosmetice a mnohé z jeho produktů obsahují adenosin s konečným cílem zabránit předčasnému stárnutí pokožky a získat jasnější pokožku.

A ty, znal jsi adenosin?

Chcete-li vědět o kosmetice adenosin, stačí se přihlásit k odběru Zpravodaj o kosmetice a poštou obdržíte všechny produkty, které doporučuji.

Napsat komentář