9 přírodních ingrediencí, které udrží vrásky na uzdě– Pečujte o vlasy a pokožku přečtěte si moje doporučení

Pokud jde o péči o pleť, je známo, že některé z nejpopulárnějších produktů proti stárnutí byly vyzkoušeny a testovány v laboratoři. I když to může být pro některé v pořádku – koneckonců, všichni jsme za to, abychom vypadali a cítili se mladí – jiní nemusí být touto myšlenkou příliš nadšeni. Pokud tedy pomyšlení na pomazání obličeje přísadami, které sotva dokážete vyslovit (a ještě méně rozumíte), vyvolává pocit neklidu, pak je čas přesunout pozornost na přirozenou péči o pleť proti stárnutí.

„S přibývajícím věkem naše pokožka ztrácí objem na všech úrovních. Naše buňky nejsou tak baculaté a kulaté, takže dermis, epidermis, tukové polštářky na tváři a dokonce i svaly obličeje ztrácejí svůj objem a tón,“ vysvětluje dermatoložka a certifikovaná odbornice na krásu MUDr. Anna Guanche. Produkce elastinu v naší pokožce. svého vrcholu dosahuje těsně před narozením a klesá až do věku 40 let, kdy produkce zcela ustane. Jakékoli poškození elastinu po tomto věku je, pokud dnes víme, nenapravitelné,“ dodala.

Proto naturopatický lékař Ari Kasprowicz, ND, říká, že účinná rutina péče o pleť proti stárnutí by měla zahrnovat kroky k řešení hydratace a zadržování vlhkosti, ochrany před oxidačním stresem, zlepšení pružnosti pokožky a podpory regenerace kolagenu.

Proč si vybrat přírodní složky

Ukázalo se, že syntetické složky bojují proti vráskám a jemným liniím, ale existuje řada přírodních možností, které nabízejí stejné výhody proti stárnutí, aniž by byla vaše pleť vystavena toxickým chemikáliím a konzervačním látkám. „Někteří věří, že přírodní složky jsou jen rostliny a výtažky, ale existuje mnoho pokroků ve vědě, které posunuly přírodní složky na zcela novou úroveň. Některé z těchto objevů zahrnují fermentaci přísad a další jedinečné procesy,“ vysvětluje kosmetický chemik a odborník na péči o pleť David Pollock. „Přírodní složky mohou s tělem působit synergicky, zvyšovat jejich výhody a nabízet zdravější alternativy k syntetickým,“ poznamenává.

Na rozdíl od některých svých laboratorních protějšků se přírodní složky také snáze vstřebávají, protože tělo s nimi zachází jako se živinami, říká zdravotní sestra Rebecca Lee, zakladatelka RemediesForMe.com. „Neucpává póry, nepodněcuje regeneraci buněk, nepomáhá zadržovat vlhkost a nepoškozuje imunitní systém,“ dodala.

Před provedením změny

Zatímco přirozená cesta je jistě zajímavá, Dr. Guanche navrhuje postupnou změnu. „Zkoušejte jednu věc po druhé. Pokud s tím vaše pokožka souhlasí, přidejte do svého režimu další změnu. Pokud začnete všechny nové produkty najednou, možná nebudete umět rozluštit, které z nich jsou účinné a které jsou pro vás potenciálně alergenní,“ vysvětluje. Doktor Kasprowicz také dodává, že i když je výběr přírodních produktů důležitým prvním krokem: „Abyste získali optimální pleť, musíte pracovat zevnitř ven.“

Chcete se přirozeně zbavit vrásek? Čtěte dál a dozvíte se více o nejlepších přírodních složkách proti stárnutí ao tom, co o nich mluví věda!

 1. Kupte nyní v

  1. Fazole

  Studie ukázaly, že bobule jsou plné polyfenolů, jako jsou flavonoidy a taniny, které působí jako antioxidanty a bojují proti oxidačnímu stresu. Tyto fenolické sloučeniny obsahují vlastnosti, které pomáhají snižovat příčiny a následky stárnutí pokožky, zmírňují kožní onemocnění (včetně rakoviny kůže) a zlepšují vzhled jizev a popálenin. Zejména flavonoidy jsou známé svými antimikrobiálními a protizánětlivými vlastnostmi, zatímco taniny působí jako přirozené adstringenty, které pomáhají zmenšovat a napínat kožní buňky.
  Najdete ho v: Eminence Organic Skin Care Firm Acai Masque Skin

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. 2. Zelená

  Tady je další důvod, proč nevynechat zeleninu! Zelená listová zelenina je plná tokoferolů (vitamin E) a fytonutrientů, jako jsou lutein a zeaxantin, které hrají důležitou roli při prevenci příznaků stárnutí a poškození sluncem a při podpoře celkového zdraví pokožky. V této studii se ukázalo, že konzumace zelené zeleniny snižuje výskyt vrásek a jemných linek a snižuje riziko rakoviny kůže.
  Najděte to v: Superfeeding krém na prevenci věku pro mládí pro lidi

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  3. Šípkový olej

  Zatímco šípkový olej je populární pro svou schopnost snižovat zjizvení a změnu barvy, studie z roku 2015 s použitím šípkového prášku rovněž naznačuje, že obsahuje vlastnosti proti stárnutí. Subjekty hlásily výrazné zlepšení vrásek, vlhkosti a elasticity pokožky po osmi týdnech používání. To není překvapující, protože šipka je bohatá na mastné kyseliny a antioxidanty, jako jsou tokoferoly a karotenoidy, díky čemuž je velmi účinná proti zánětům a oxidačnímu stresu.
  Najdete ho v: Organic Pharmacy Za studena lisovaný panenský šípkový olej

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  4. Ovocné / rostlinné kmenové buňky

  Kmenové buňky získané z ovoce a rostlin jsou bohaté na kolagenová a elastinová vlákna a jak všichni víme, produkce těchto klíčových proteinů začíná s přibývajícím věkem klesat, což vede k suché, matné a vrásčité pokožce. Kmenové buňky jsou snad nejblíže mýtickému zdroji mládí. Jsou nezbytné v anti-agingové péči o pokožku, pro svou schopnost samoobnovy – obnovují buňky, které potřebují opravu a regenerují poškozenou tkáň. Zjistilo se, že zejména kmenové buňky švýcarského jablka udržují a chrání lidské kmenové buňky, což následně vede ke snížení časných příznaků stárnutí, jako jsou jemné linky a ztráta pevnosti.
  Najdete ho v: Juice Beauty CELLULAR STEM Sérum proti vráskám ke stimulaci

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  5. Mrkvové semínko

  Olej z mrkvových semínek možná není na radaru jako top ingredience proti stárnutí, ale určitě si zaslouží místo v tomto seznamu. „Olej z mrkvových semen obsahuje vysokou hladinu antioxidačních karotenoidů. Obnovuje poškození pokožky, detoxikuje a zvlhčuje pokožku,“ říká Lee. Olej ze semen mrkve, extrahovaný z mrkvové rostliny Daucos carota nebo divoké mrkve (a neměl by být zaměňován s mrkvovým olejem), obsahuje bioflavonoidy bojující proti rakovině, které jsou také známy svými antimikrobiálními aktivitami a lapači volných radikálů.
  Najdete ho v: Naturopathica uklidňujícím oleji ze semen mrkve na obličej

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 6. Kupte nyní v

  6. Kyselina mléčná

  Kyselina mléčná, jedna z nejoblíbenějších ingrediencí na světě v péči o pleť, je AHA, která se přirozeně vyskytuje v našem těle a nachází se také v jogurtech a fermentované zelenině. Jako složka proti stárnutí je známá tím, že zjemňuje vrásky a zlepšuje texturu a elasticitu pokožky a často se používá jako exfoliant pro podporu regenerace buněk a zesvětlení pokožky.
  Najděte to na: Sunday Riley Good Genes All-In-One acid treatment

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 7. Kupte nyní v

  7. Zelený čaj

  Pokud jde o přírodní složky, zelený čaj (ve skutečnosti všechny čaje) není třeba představovat. Jeho řada výhod zahrnuje celkové zdraví lidského těla, včetně množství zázraků péče o pleť. „Zelený čaj má antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Výhody zeleného čaje proti stárnutí se připisují polyfenolům, typu flavonoidů, které se nacházejí v rostlinách,“ říká dermatolog Harold Lancer, MD, FAAD, zakladatel Lancer Skincare a tvůrce slavného protokolu proti stárnutí The Lancer Method. „Včasné studie ukázaly, že zelený čaj může snížit poškození sluncem, chránit pokožku před rakovinou a snížit degradaci kolagenu,“ řekl.

  Najdete jej v: REN Evercalm Global Protection Day Cream

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 8. Kupte nyní v

  8. Kokosový olej

  Kromě antibakteriálních a protiplísňových vlastností je kokosový olej znám také pro své schopnosti proti stárnutí a hojení pokožky. Ve studii z roku 2010 bylo zjištěno, že zejména panenský kokosový olej obsahuje vlastnosti, které stimulují tvorbu kolagenu. Je to také silný zvlhčovač, který je obzvláště prospěšný pro ty, kteří mají suchou nebo stárnoucí pokožku.
  Najdete ho v: RMS Beauty Raw Cocos Cream

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 9. Kupte nyní v

  9. Výtažek z brusinek

  Borůvky, které se běžně vyskytují v severní Evropě, se tradičně používají v lidovém léčitelství pro své antiseptické, antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. V moderní péči o pleť jsou borůvky známější jako řešení proti stárnutí. Je přirozeným zdrojem antokyanů, fenolické látky, která působí jako antioxidant, pomáhá zvrátit poškození epidermálních buněk volnými radikály způsobené UVA zářením a posiluje kapiláry a kožní tkáň. Kromě toho borůvky obsahují adstringentní vlastnosti, které pomáhají čistit a posilovat pokožku a vitamíny B, C a E, které vyživují a hydratují.
  Najdete ho v: Tracie Martyn Firming Serum

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář