8 způsobů, jak se zbavit nechtěného srovnání ochlupení na tváři!– Tipy, jak pečovat o vlasy Co doporučuje Andrea?

Ať už máte zlobivé obočí nebo vám čas od času teče brada, možná hledáte nejefektivnější způsob, jak se zbavit nechtěných chloupků na tváři. Nebojte se, jsme tady, abychom vám pomohli! Zde je sedm populárních metod odstraňování chloupků na tváři, které je třeba zvážit. Uvidíme se později, fuzz.

1. Voskování

Zkouška: Ať už chcete upravit obočí nebo ukázat, že vousy jsou šéfem, depilace voskem je efektivní (a docela dostupná) metoda odstraňování chloupků, kterou můžete vyzkoušet na různých částech obličeje. Musíte se jen ujistit, že vaše vlasy mají alespoň ¼ palce nebo víc. Během depilace voskem odborník na pokožku nanese měkký nebo tvrdý vosk a odstraní ho, když vosk zaschne, aby odstranil chloupky od kořínků, říká Holly Green, kosmetička a majitelka Norabloom Botanicals & Beauty Lounge v Ithace v New Yorku. . . Zelená upřednostňuje tvrdý vosk na obličej, protože bývá hustší, nanáší se za tepla, na pokožce zasychá a odstraňuje se bez hadříku.

Ach faktor: Minimální až střední nepohodlí, ale pro každého je to opravdu jiné, říká Green a dodává, že někdy příjemné prostředí může způsobit, že se budete cítit pohodlněji a sníží bolest. „Poprvé je to vždy nejhorší,“ říká Green, „ale pak je to fantastické – vědět, co očekávat a mít kvalifikovaného odborníka, který se o to postará, to skutečně činí méně děsivým.“

Jak dlouho vydrží výsledky: Kdekoli od čtyř do šesti týdnů, říká Green.

Kolik to v průměru stojí: Všude, mezi 9 a 25 USD, se liší v závislosti na salonu, kde bydlíte a na oblasti obličeje, kterou si voskujete.

Klady a zápory: Protože se chloupky odstraňují od kořínků, obvykle můžete mezi schůzkami s voskem strávit alespoň měsíc. Depilace voskem je něco, co je nejlepší nechat na profesionály, takže pokud jste spíše žena s odstraňováním chloupků doma, možná ho budete chtít vynechat. Změřit teplotu vosku doma, abyste se mohli popálit, může být náročné. Dobrou zprávou je, že odstranění chloupků na tváři je docela cenově dostupné.

Co dělat a co nedělat: Po epilaci je prvním krokem, který byste měli udělat, je použít opalovací krém. „Lidé si neuvědomují, že když si voskujete, vytáhnete svrchní vrstvu kůže,“ říká Green. „Můžete mít hyperpigmentaci, pokud se nebudete chránit před sluncem, zejména na horním rtu.“ Ano a lázeňskou léčbu si nechte příští den. „Není ideální jít na vosk a pak si dát udělat tvář,“ říká Green, protože to může způsobit zbytečné podráždění zranitelné pokožky. Máte-li pak nějaké zarudnutí, použijte studený obklad, navrhuje Green. Trápí vás zarůstající chloupky? Naneste trochu gelu Vanish PFB, který obsahuje extrakt z vrbové kůry a kafrový olej ke zmírnění zánětu.

2. Navlékání

Zkouška: Název do značné míry popisuje, co se děje – specialista na odstraňování chloupků používá nit k odstranění pramenů vlasů od kořínků, říká Santi Garay, vedoucí specialista na obočí v Browhaus v New Yorku. Zatímco obočí je nejoblíbenější oblastí pro ochlupení, můžete jej udělat téměř kdekoli na tváři, včetně čela, čela, líc a horního rtu. Úplné otok obočí obvykle trvá 15 až 20 minut.

Ach faktor: „Na stupnici od jedna do 10 se první návštěva může blížit k sedmé, ale čím déle to budete dělat, tím méně to bude v budoucnu bolet,“ říká Garay.

Jak dlouho vydrží výsledky: Asi čtyři až šest týdnů, říká Garay.

Kolik to v průměru stojí: Kdekoli, od 5 do 30 dolarů, v závislosti na salonu, kde žijete, a na oblasti obličeje, kterou děláte.

Klady a zápory: Stejně jako voskování, můžete očekávat, že strávíte spoustu času, dokud budete potřebovat retuš. Na rozdíl od voskování však chloupky neodstraňují svrchní vrstvu pokožky, takže může být lepší volbou, pokud jste citliví, používáte spoustu retinolových produktů nebo užíváte léky na ztenčování pokožky, říká kosmetička Lindsey Blondin. . chicagský salon. „Spinování by bylo také dobrou volbou pro starší ženy s tenkou pokožkou,“ říká Blondin. Jak již bylo řečeno, navlékání nití obvykle trvá déle než voskování, takže si nemyslete, že se do křesla v salonu dostanete a ven z něj za pět minut.

Co dělat a co nedělat: „Pojď dovnitř s plným obočím,“ říká Garay. „Neholte se předem, protože bude těžší je vytvarovat.“ Pokud po navlékání pociťujete nepříjemné pocity, použijte osvěžující krém, doporučuje Garay.

3. Dermaplaning

Zkouška: Dermaplaning je vlastně léčba proti stárnutí s další výhodou odstraňování chloupků na tváři. Zahrnuje použití plochého holicího strojku, který vypadá jako skalpel, k odstranění svrchní vrstvy kůže. „Pomáhá transformovat kožní buňky a pomáhá hyperpigmentaci,“ říká Blondin. Dermaplaning odstraňuje chloupky vellus (aka broskvové chloupky) z povrchu pokožky – neodstraňuje chloupky od kořínků. V dnešní době je to super módní, neboť zanechává pokožku super hladkou.

Ach faktor: Minimálně – působí jako lehké pírko. „Je to opravdu jemné,“ říká Blondin. „Časně můžete cítit, že se přilepí na vlas nebo na těžší kousek kůže, ale není to bolestivé.“

Jak dlouho vydrží výsledky: Asi tři až čtyři týdny však mezi jednotlivými sezeními mohou trvat až šest až osm týdnů, říká Blondin.

Kolik to v průměru stojí: Ceny obvykle začínají na 100 dolarech za profesionální ošetření v závislosti na salonu a místě, kde žijete, ačkoli můžete investovat i do profesionálního domácího zařízení. Pokud se rozhodnete jít levně a riskovat nízkou šířku pásma, lžete jen sami sebe.

Klady a zápory: Protože dermaplaning neodstraňuje chloupky od kořínků, nemusí to být nejlepší možnost odstraňování chloupků na tváři pro ty, kteří mají tlusté chloupky, říká Blondin. Jak již bylo řečeno, má to také dobrou stránku. „Když děláte dermaplan, folikul je pořád tam přímo na povrchu, což chrání pokožku,“ říká Blondin. Jednou ze skvělých věcí na dermaplaningu je, že jej můžete dělat doma. Peeling na obličej DERMAFLASH má okraj z nerezavějící oceli, který odstraňuje odumřelé kožní buňky a jemné chloupky z líc, čelisti, horního rtu, brady a čela. Navíc se dodává se šesti čepelemi. Domácí nástroje mají na sobě i chrániče, abyste je nemohli proříznout, ale to také znamená, že se tak blízko k pokožce nedostanete, říká Blondin. Profesionální ošetření a nástroje v domácím prostředí jsou dražší, takže pokud se chcete zbavit jen několika tuláků a opravdu vás nezajímají výhody dermaplaningu proti stárnutí, doporučujeme zvážit větší rozpočet. – možnost šetrného odstraňování chloupků.

Rada redaktora: Chcete vidět DERMAFLASH v akci? Podívejte se na tento příspěvek: Zkoušel jsem toto zařízení na dermaplaning doma, tady je to, co se stalo.

Co dělat a co nedělat: „Pokaždé, když si děláte peeling, měli byste být velmi opatrní, abyste byli na slunci,“ říká Blondin. Po dermaplaningu naneste SPF a na několik dní vynechejte retinolové produkty, protože mohou způsobit, že vaše pokožka bude citlivější na slunce. Pokud plánujete depilaci voskem, udělejte to den předem, ne bezprostředně předtím, protože potom bude vaše pokožka skutečně citlivá. „Pokud přejedete přes oblast, která byla navoskována, může být rozrušená a podrážděná,“ říká.

4. Laserové odstranění chloupků

Zkouška: Při této metodě téměř trvalého odstraňování chloupků na tváři se k míření používá laser Pigment vašich vlasů štípe vaše vlasy, poškozuje je a ničí, říká Jennifer Nemeth, laserová specialistka a spoluzakladatelka New York Flash Lab. Město. Laserová epilace se běžně používá k zacílení chloupků na horním rtu a bradě, říká Nemeth. Budete potřebovat nejméně šest ošetření, ale obvykle více na tváři, protože růst vlasů je často hormonální. Na konci sezení můžete očekávat 85 až 95% redukci vlasů, říká Nemeth. Navíc, když vlasy dorostou, budou jemnější. Nemeth dodává, že ženy s PCOS (hormonální porucha, která způsobuje nadměrný růst ochlupení na tváři a těle) se často rozhodnou pro laserovou epilaci jako způsob, jak pomoci zvládnout tento příznak.

Ach faktor: Je to jako roztržení gumičky a někteří lidé mohou pociťovat mírné štípání nebo mírné teplo, říká Nemeth. „Bolest je zanedbatelná, protože existují různé způsoby ochlazování, jako je foukání studeného vzduchu nebo stříkání studené vody, které lze použít během léčby,“ říká Christian Kavalos, odborník na laserové odstraňování chloupků a majitel společnosti Romeo & Juliette Laser. Depilace. Lázně v New Yorku.

Jak dlouho vydrží výsledky: Pokud se to udělá správně, výsledky mohou být trvalé, říká Kavalos. Ale protože růst vlasů na tváři souvisí s vašimi hormony, jakékoli změny mohou ovlivnit opětovný růst nebo nový růst, říká Kavalos.

Kolik to v průměru stojí: Od 75 USD za bradu nebo horní ret až po 350 USD za celý obličej za sezení. Chcete-li to udělat sami doma, nákup domácích zařízení, jako je LumaRx Mini, který stojí 379 dolarů, je jednorázový.

Klady a zápory: Laserové odstranění chloupků je rychlé, trvá jen asi pět minut, říká Nemeth. Obecně však budete potřebovat šest až osm sezení v intervalech pěti až šesti týdnů, říká Kavalos. Je to také drahé, takže to vyžaduje čas a finanční investici. Samozřejmě největší výhodou je, že laserová epilace je poměrně dlouhotrvající.

Co dělat a co nedělat: „Ujistěte se, že jdete k licencovanému technikovi,“ říká Nemeth. Máte-li tmavší pokožku, měli byste se také ujistit, že technik má lasery, které působí na tón pleti, říká Kavalos. Mezi tónem pleti a barvou vlasů totiž musí existovat kontrast. Nemeth vysvětluje, že lasery s delšími vlnovými délkami fungují na tmavších odstínech pleti. Protože musí existovat tento kontrast, nepoužívejte samoopalovací přípravek několik týdnů před laserovým ošetřením, říká Kavalos. Měli byste se také vyhnout pinzetám nebo voskování alespoň měsíc předem, protože musíte mít kořeny na místě, aby je laser zničil, říká Nemeth.

5. Slazení

Zkouška: Tato metoda odstraňování chloupků existuje již po staletí a má k tomu dobrý důvod. Cukrění zahrnuje nanášení přírodní pasty na pokožku a jemné tahání chloupků v přirozeném směru růstu, říká Lina Kennedy, generální ředitelka a prezidentka společnosti Alexandria Professional, předního poskytovatele produktů z tělového cukru. Odstranění cukru se liší od voskování, protože cukrová pasta neodstraní horní vrstvu pokožky, takže je to mírnější alternativa, pokud máte tendenci být citlivější. Pasta je také schopna zachytit chloupky v počátečním stadiu růstu, takže s odstraněním nemusíte čekat, dokud vlasy nebudou mít ¼ palce nebo více, říká Kennedy. Slazení se provádí ručně – pasta je nanesena estetikem a odstraněna jemným pohybem.

Ach faktor: Minimálně – protože cukr neodstraní tu svrchní vrstvu kůže, mělo by to bolet méně než voskování, říká Kennedy.

Jak dlouho vydrží výsledky: Slazení obvykle trvá měsíc nebo dva déle než tradiční voskování, říká Kennedy. Cukrová pasta totiž zachycuje chloupky od kořínků, zatímco voskování může chloupky na povrchu porušit, což znamená, že rychleji dorostou.

Kolik to v průměru stojí: Asi 15-60$, v závislosti na salonu, kde bydlíte a na oblasti obličeje, kterou sladíte.

Klady a zápory: Cukr je přirozenou alternativou k depilaci voskem a jelikož odstraňuje folikuly přímo z kořínků (ale neodstraňuje pokožku), osoby s citlivou pokožkou mohou pociťovat menší podráždění. Jak již bylo řečeno, může to stát víc peněz než tradiční voskování.

Co dělat a co nedělat: „Při jakékoli formě odstraňování chloupků se pak chcete držet dál od slunce,“ říká Kennedy. Protože peeling s cukrem exfoliuje a otevírá pokožku, Kennedy je zastáncem toho, že je třeba si dávat pozor na to, jaký opalovací krém používáte. Možná budete chtít hledat přirozenou možnost, jak zabránit vstřebávání chemikálií do pokožky.

6. Štětce

Zkouška: Je pravděpodobné, že jste si někdy v životě vytrhli vlasy z obočí, nosu nebo brady. Tento způsob odstraňování chloupků je jednoduchý. Jednotlivé chloupky odstraňte tak, že je postupně potáhnete pinzetou. Většinou se pinzeta bude používat jako doplněk k jiné metodě odstraňování chloupků, aby se zbavili zarostlých nebo velmi krátkých vlasů, říká Garay.

Ach faktor: Poprvé vás může trochu bolet, ale čím pevnější obočí, tím méně bolestivé bude. Případnému dalšímu nepohodlí také pomůže potáhnutí ve spodní části a ve směru růstu vlasů.

Jak dlouho vydrží výsledky: Stejně jako voskování a navlékání, výsledky trvají asi čtyři až šest týdnů, než vytáhnou chloupek z kořínku, říká Garay.

Kolik to v průměru stojí: Zdarma, když si jej vyrobíte doma – jinak ho pravděpodobně najdete přiložen v epilaci nebo nitě. Cena pinzety se pohybuje od 10 do 25 dolarů.

Klady a zápory: Tweezing není tak účinný jako možnost odstraňování chloupků na tváři, protože chloupky se odstraňují jednotlivě, říká Garay. Na údržbu je to ovšem skvělé.

Co dělat a co nedělat: Pokud se rozhodnete vytlačit chloupky na obočí nebo jinde, Garay doporučuje osprchovat se a udělat peeling, aby se vám otevřely póry. Také zmrazujte pouze chloupky, které vypadávají z tvaru obočí, říká Garay. K tvarování obočí nepoužívejte pinzetu, mohli byste si příliš vytrhnout.

7. Holení

Zkouška: Toto je v podstatě nejznámější způsob odstraňování chloupků a ten, který si můžete nejsnáze udělat doma. Potřebujete jen žiletku, krém na holení a máte hotovo. Blondin říká, že podobně jako při dermaplaningu získáte jemný peelingový efekt, když si oholíte tvář, ale nedostanete se tak blízko k pokožce. Americká akademie dermatologie (AAD) doporučuje používat holicí strojek s ostrou čepelí a lehkým klouzáním po pokožce, aby se předešlo pořezání. Chcete-li vyzkoušet elektrický typ, dámský elektrický holicí strojek LumaRx má čtyřčepelový systém a přizpůsobí se konturám obličeje pro pečlivé a jemné oholení.

Ach faktor: Minimálně – jen se ujistěte, že jste napěnili olejem, gelem nebo krémem na holení, abyste odstranili stopy a hrbolky.

Jak dlouho vydrží výsledky: Alespoň den, podle AAD.

Kolik to v průměru stojí: Běžné jednorázové holicí strojky začínají na 5 dolarech, elektrické holicí strojky začínají na 50 dolarech. Krémy a oleje na holení se mohou pohybovat od 5 do 30 dolarů.

Klady a zápory: Holení chloupků na tváři je jistě pohodlné. Koneckonců, nemusíte opustit koupelnu, abyste to udělali! Ale pokud to pochopíte správně, vezměte na vědomí: AAD tvrdí, že podráždění při holení může zhoršit akné. A mějte na paměti, že to může být nutné dělat každý den, protože chloupky nebudete moci odstranit tak efektivně pomocí žiletky, jako kdybyste měli byste profesionální kúru k odstranění chloupků na tváři.

Co dělat a co nedělat: Neholte si tvář, když je suchá. Vždy nejprve navlhčete pokožku a vlasy, protože to změkčí věci a usnadní proces. Nevynechávejte ani použití krému na holení. Dvojčinný tělový olej Shaveworks Pearl Polish, který je plný hydratačních složek, jako je jojobový olej, arganový olej, hroznová jadérka a vitamín E, funguje jako gel na mytí těla i jako olej na holení. Holicí strojek používejte ve směru růstu vašich chloupků a po pěti až sedmi holeních vložte novou čepel (nebo přejděte na nový holicí strojek), abyste předešli zarudnutí po holení.

8. Elektrolýza

Zkouška: „Elektrolýza je jediná metoda odstraňování chloupků schválená Úřadem pro potraviny a léčiva (FDA), kterou lze nazvat trvalou,“ řekla Tsippora Shainhouse, MD, dermatologka z Beverly Hills. Během léčby elektrolýzou se do vlasového folikulu vloží jehlová sonda a ke zničení nových vlasových buněk se použije mikroproud elektřiny, vysvětluje Shainhouse. „Jehla by měla být vložena do každého jednotlivého vlasového folikulu, který chcete léčit,“ říká. „Po otření folikulu se vlasy uvolní a odstraní se pinzetou.“ Úplné zničení folikulu může vyžadovat několik ošetření.“ Je bezpečné jej použít na jakoukoli oblast těla včetně obličeje, podpaží a linie bikin. Je také bezpečný pro všechny typy a tóny pleti. Jedna relace může trvat pět minut až hodinu v závislosti na oblasti, kterou ošetřujete .

Ach faktor: Bude to bolet. „Může se to cítit jako ostrý nebo horký cing,“ říká Shainhouse. „Některé oblasti těla jsou citlivější než jiné a můžete cítit hlubší bolest nebo zvláštní nervový pocit.“ Váš specialista na odstraňování chloupků může předem aplikovat lokální anestetikum, aby se minimalizovala bolest, říká Shainhouse.

Jak dlouho vydrží výsledky: Výsledky jsou trvalé, ale někdy může několik chloupků vyrůst zpět po letech, říká Shainhouse. Takže může být nutné provést během cesty malé úpravy.

Kolik to v průměru stojí: Obvykle budou elektroologové nabíjet v závislosti na čase, ne oblasti nebo počtu odstraněných vlasů, říká Shainhouse. Podle RealSelf.com, největší online komunity plastické chirurgie, vás pořad může stát v průměru 50 dolarů nebo více.

Klady a zápory: Výsledky jsou trvalé, což je velké plus. Ale protože na každý vlasový folikul je třeba zacílit individuálně, obvykle je zapotřebí více ošetření. Význam: Elektrolýza není rychlé řešení. Je také bolestivější než většina jiných metod odstraňování chloupků na tváři.

Co dělat a co nedělat: Pokud uvažujete o elektrolýze, několik dní předtím se neholte (a vzdejte se voskování). Tímto způsobem může elektrolog použít vaše vlasy jako vodítko po folikulu, říká Shainhouse. Případné podráždění po elektrolýze pak uklidněte studeným obkladem, aloe nebo vilínem. Abyste předešli dalšímu podráždění, přestaňte na jeden den cvičit a nevystavujte se slunci až 48 hodin. Slunce může způsobit, že zanícená pokožka bude ještě více zanícená, a to by mohlo vést k hyperpigmentaci na tmavší pokožce, říká Shainhouse.

Napsat komentář