8 výhod dětského oleje pro vaše vlasy

Při pozorném čtení tohoto příspěvku najdete některé informace týkající se 8 výhod dětského oleje pro vaše vlasy

.

Dětský olej je umělý minerální olej. Stejně jako vazelína, dětský olej se vyrábí z vedlejšího produktu, který zůstane po rafinaci oleje. Dětský olej se rafinuje, dokud není bezpečný pro péči o pokožku a jiné kosmetické účely.

Podle Johnson & Johnson, výrobce dětského oleje, je tento minerální olej dermatologicky testován a hypoalergenní. To znamená, že se jedná o jemné složení, které u většiny lidí nezpůsobuje alergické kožní reakce.

Dětský olej navíc neobsahuje škodlivé chemikálie, jako jsou parabeny, ftaláty, barviva a vonné látky. Je klinicky prokázáno, že je bezpečný pro kojence. Pokud si jej tedy chcete nanést na vlasy, je to bezpečné.

Na rozdíl od přírodních rostlinných olejů neexistuje žádný lékařský výzkum o výhodách dětského oleje na vlasy. Může však mít některé podobné výhody.

1. Hydratuje vlasy

Johnson & Johnson tvrdí, že dětský olej je „10x více hydratační na mokré pokožce.“

Dětský olej vytváří na pokožce bariéru. Tím se zabrání ztrátě vlhkosti odpařováním. Podobně použití dětského vlasového oleje utěsní každou kutikulu.

To uzamkne přirozenou vlhkost při sušení a úpravě vlasů. Pomáhá také chránit vlasy před ztrátou vlhkosti v důsledku vystavení větru a slunci.

2. Zklidňuje suchou pokožku hlavy

Suchá pokožka hlavy se může odlupovat a způsobit lupy. To může poškodit kořínky vlasů a zpomalit jejich růst. Zdravá pokožka hlavy pomáhá, aby byly vaše vlasy silnější, hladší a zdravější.

Zvlhčení pokožky hlavy pomáhá předcházet suchu a odlupování. Oleje zůstávají na pokožce déle než jiné zvlhčovače. Chcete-li to vyzkoušet, před umytím vlasů si naneste dětský olej na pokožku hlavy a vlasové kořínky.

3. Léčí problémy s pokožkou hlavy

Dětský olej a jiné minerální oleje mohou být dobrými možnostmi léčby problémů s pokožkou hlavy kojenců, jako je ukolébavková dermatitida. Toto podráždění pokožky hlavy je podobné lupům.

Vetřete dětský olej na pokožku hlavy dítěte, abyste uvolnili a odstranili suchou, šupinatou pokožku. Podobně může dětský olej pomoci předcházet a zbavit se lupů u dětí a dospělých.

4. Posiluje vlasy

Vlasy jsou pórovité – je v nich spousta drobných dírek. To znamená, že vlasy dokážou absorbovat spoustu vody. To způsobí, že každý pramen vlasů nabobtná a výsledkem je oslabení a poškození vlasů.

Tahání nebo vytrhávání vlasů a používání chemikálií, jako je barva na vlasy, také poškozuje vlasy.

Použití dětského oleje jako předběžné úpravy před šamponováním vlasů může pomoci snížit jejich pórovitost. To znamená, že vlasy absorbují méně vody, díky čemuž budou pevnější a zabrání se lámání, zamotání a krepovatění.

5. Vyhlazuje vlasy

Naneste malé množství dětského oleje do čerstvě umytých vlasů, aby byly hladší. Dětský olej uzavře každou vlasovou kutikulu. To pomáhá předcházet poškození teplem při fénování nebo jiných stylingových nástrojích.

Použití dětského oleje k péči o vlasy po sprše pomáhá, aby byly vlasy hladší, lesklejší a méně krepovité.

6. Chrání vlasy

Před koupáním v bazénu nebo horkou lázní naneste na vlasy dětský olej. Olej chrání vaše vlasy a pokožku hlavy před chemikáliemi, jako je chlór ve vodě.

7. Pomáhá upravovat vlasy

Použijte malé množství dětského oleje, který vám pomůže upravit vlasy a udržet je na místě. Na rozdíl od gelu a laku na vlasy, dětský olej vlasy neztuhne ani nezanechává zbytky.

8. Zbavte se vší

Dětský olej může pomoci vyléčit vši u dospělých a dětí. Natřete si pokožku hlavy a vlasy od kořínků po konečky dětským olejem. Před opláchnutím nechte působit alespoň 8 hodin.

Dětský olej pomáhá zbavit se vší a vajíček vší. Nejúčinnější je v kombinaci s chemikálií speciálně určenou k léčbě vší.

Vyzkoušejte horkou dětskou olejovou vlasovou masku pro suché, poškozené vlasy. Pro intenzivní ošetření můžete dětský olej nechat přes noc.

Jako každý olej i dětský olej může blokovat kožní póry. To může dráždit kůži hlavy. Může také vést k pupínkům, pokud se vám olej dostane na linii vlasů nebo na čelo. Používání příliš velkého množství dětského oleje může také způsobit mastnotu vlasů.

Dětský olej důkladně opláchněte z vlasů. Použijte teplou vodu a dostatek šamponu. Jemně masírujte pokožku hlavy a vlasy, abyste se ujistili, že je odstraněn dětský olej. Máte-li přirozeně mastné vlasy, možná budete muset šamponovat dvakrát.

Používáte-li dětský olej jako bezoplachovou kúru na lesk vlasů, aplikujte jen pár kapek.

alergie

Dětský olej může u některých lidí vyvolat alergickou kožní reakci. Před nanesením dětského oleje na pokožku udělejte zkušební náplast. Toto je obzvláště důležité, pokud máte citlivou pokožku.

Naneste malé množství dětského oleje na vnitřní stranu lokte a nechte působit 24 hodin. Zkontrolujte zarudnutí, svědění nebo podráždění pokožky.

Dětský olej může způsobit podráždění očí. Nepoužívejte jej na obočí a řasy. Před dotykem obličeje nebo očí si důkladně umyjte ruce.

Existuje mnoho přírodních rostlinných olejů, které byly studovány z hlediska jejich přínosu pro vlasy. Upozorňujeme, že většina přírodních olejů je také zpracována a může způsobit nežádoucí účinky na pokožku.

Vyzkoušejte tyto alternativy dětského oleje na vlasy a pokožku:

Dětský olej je minerální olej vyrobený z ropy. Tento produkt je široce prodáván a byl důkladně testován výrobci. Dětský olej je bezpečný pro kojence, děti i dospělé.

Lékařské studie o výhodách dětského oleje na vlasy ještě nebyly provedeny. Je to ovšem hydratační olej, díky kterému budou vaše vlasy lesklejší a pevnější.

.

Napsat komentář