8 kosmetických přísad škodlivých pro životní prostředí a jak se jim vyhnout– Tipy, jak pečovat o pleť

V tomto článku vám povíme některé informace týkající se 8 kosmetických přísad škodlivých pro životní prostředí a jak se jim vyhnout

.

V kosmetických výrobcích, které dnes používáme, jsou tuny ingrediencí, některé dobré, jiné ne tak dobré. Kosmetický průmysl učinil velké pokroky, pokud jde o složky a obaly, které jsou bezpečné pro uživatele i životní prostředí.

Stále však existuje několik, kterým byste se měli pokud možno vyhnout. Některé z nich jsou velmi destruktivní, jako například plasty, a některé jsou destruktivní jen za určitých okolností (např. opalovací krém). Tak či onak, vzdělání je klíčem k informovanému rozhodování při nákupu domácích produktů.

Neváhejte a přejděte do naší infografiky pro rychlý přehled nebo si přečtěte náš podrobný článek níže.

1. Mikrokuličky

Mikrokuličky jsou malé plastové kuličky, které se používají jako peelingy v některých výrobcích na čištění obličeje, zubních pastách a tělových výrobcích. Vzpomeňte si na bílé kuličky, které jste viděli ve svých čistících prostředcích na obličej nebo tělo.

Bohužel bylo zjištěno, že tyto mikrokuličky kontaminují mnohé z našich vodních cest a oceánů. Nedávno se většina zemí rozhodla zakázat používání mikrokuliček. V některých produktech se však stále nacházejí a účinky jejich používání jsou stále cítit.

Mikrokuličky ovlivňují nejen ryby a mořské organismy, které je živí, ale mikrosféry mohou ovlivnit i lidské zdraví. Existuje několik studií, které naznačují, že mikrokuličky přispívají k mikroplastům.

Mikroplasty jsou plastové částice menší než 5 mm, které byly rozbity sluncem a pohybem vody, čímž vznikají malé, někdy mikroskopické kousky plastu, které kontaminují vodu.

Tyto mikroplasty mohou mít vliv na naše zdraví. Při požití rybami a jinými mořskými živočichy má mikroplast potenciál proniknout do výstelky střeva a do krevního oběhu.

dobře: Mikroperličky se používají jako jemný exfoliant Ochrana pokožkyprodukty péče o ústní dutinu a tělo.

Ne moc dobré: Mikroperličky přispívají k tvorbě mikroplastů v našich oceánech a vodních cestách. Mikrosféry byly nalezeny v žaludcích ryb a jiných mořských živočichů, což může mít potenciální zdravotní důsledky pro oceány i pro nás jako lidi.

Změnit na: Enzymatická exfoliace může být začleněna do vaší rutiny péče o pleť, aby nahradila fyzické exfolianty, ve skutečnosti jsou obecně pro pokožku lepší než abrazivní exfolianty.

Pokud vám chybí pocit z malých kuliček, hledejte produkty, které používají jojobové kuličky, které jsou vyrobeny z jojobového vosku, nikoli z plastu. Pokud jde o zubní pasty, většina společností upustila od používání mikrokuliček a spoléhala na jejich již účinné receptury, aby si udrželi svou perleťovou bílou.

2. Přírodní složky

Přírodní složky, i když mohou znít skvěle a oslovit lidi, kteří upřednostňují něco přirozeně se vyskytujícího, nejsou tak dobré pro životní prostředí, jako byste doufali.

Na rozdíl od syntetických nebo přírodních ekvivalentů, přírodní složky vyvíjejí nepřiměřený tlak na environmentální zdroje. Vezměme si například poptávku, která vzniká, když se nová, přirozeně se vyskytující složka stává populární.

Zvýšená poptávka může vést k odlesňování za účelem vytváření farem, vytlačování volně žijících živočichů, přepravě přísady, zpracování tak, aby byla použitelná, a nárůstu neetických pracovních praktik.

Syntetické složky, přestože mají vliv na životní prostředí, nemají takový účinek jako přírodní složky. Syntetické složky, na rozdíl od internetových fám, jsou často bezpečnější a méně dráždivé než některé přírodní složky.

Není to důvod k tomu, abyste se vyhýbali přírodním složkám, pokud to upřednostňujete, ale ujistěte se, že přírodní složky, které chcete použít, pocházejí z etických zdrojů a jsou pěstovány.

dobře: Používání přírodního produktu ve srovnání se syntetickým nemá pro vaši pokožku ve skutečnosti žádné významné výhody, ale některé přírodní produkty jsou formulovány s ohledem na životní prostředí.

Ne moc dobré: Bohužel, přírodní složky mohou mít často škodlivý vliv na zdraví životního prostředí svojí výrobou. Přírodní složky zatěžují životní prostředí dodatečně, protože se musí kultivovat, půda se musí čistit ke kultivaci, přepravovat a čistit.

Všechny tyto procesy přispívají k negativnímu vlivu na životní prostředí a zatěžují přírodní zdroje. Syntetické složky mají obecně nižší dopad na životní prostředí a fungují stejně dobře, ne-li lépe.

Změnit na: Pokud je to možné, je nejlepší zvolit syntetické nebo přírodní identické složky nebo provést výzkum, abyste se ujistili, že zdroj přírodních složek je udržitelný a etický.

3. Silikony

Silikony se nacházejí v mnoha produktech, jako jsou základy, korektory, zvlhčovače a produkty pro péči o vlasy. Silikony se používají ke snížení tření mezi stonky vlasů, udržování jejich hladkého vzhledu, zlepšení vzhledu pokožky, zvýšení hydratace a pomáhá udržovat make-up po celý den.

Silikony mají často špatnou pověst v čistém nebo přírodním kosmetickém průmyslu, ale ne nutně ze správných důvodů. Zjistilo se, že silikony jsou přítomny ve vodních cestách a oceánech. Zatímco jejich úplný vliv na životní prostředí není zcela znám, skutečnost, že se nacházejí v našich vodních cestách, hovoří něco o nedostatečném výzkumu a používaných technikách úpravy vody. Silikony se přirozeně degradují, což znamená, že i když to může chvíli trvat, na rozdíl od plastů se rozpadají.

dobře: Silikony pomáhají vyhlazovat vzhled pokožky, snižují tření a poškození vlasového kmene a v některých případech mohou zlepšit hydrataci pokožky.

Ne moc dobré: Zjistilo se, že silikony jsou přítomny ve vodních cestách a oceánech, ale jejich koncentrace jsou nízké a jejich účinky jsou poněkud neznámé. Navzdory mýtu, že silikony nedegradují, jsou. Proces jejich odfiltrování vyžaduje použití jílů a sedimentů, které se vyskytují přirozeně. Některé se dokonce rozpadají, když jsou vystaveny slunečnímu UV záření.

Změnit na: Silikonům se vyhýbat nemusíte, nejlépe je hájit lepší úpravu vody nebo výzkum vlivu silikonů na životní prostředí. Neexistuje žádná alternativa k silikonům, jelikož jsou tak jedinečnou složkou pro pokožku a vlasy, ale pokud se jim chcete vyhnout, stačí hledat produkty bez silikonů.

4. Ochrana před sluncem

Teď už všichni víme o výhodách opalovacích krémů pro vaši pokožku, které pomáhají chránit ji před škodlivými slunečními paprsky a snižují výskyt rakoviny kůže. Co si možná neuvědomujete, je vliv opalovacích krémů na životní prostředí. Nyní, než začnete uvažovat o tom, že se zbavíte opalovacího krému na čepici a opalovací košili, nezastavujte obojí.

Opalovací krémy lze nalézt v produktech, jako jsou opalovací krémy, hydratační krémy, balzámy na rty a kosmetika. Používají se k ochraně pokožky před UV zářením, které souvisí s rakovinou kůže a zrychleným stárnutím.

Sluneční filtry, zejména chemické opalovací krémy, byly zkoumány z hlediska jejich potenciálního vlivu na životní prostředí. Chemické opalovací krémy jako oxybenzon, oktokrylen a avobenzon se podílejí na bělení korálových útesů a některé země jejich používání dokonce zakazují. Co však potřebujete vědět o tomto potenciálním vlivu na životní prostředí je, že nemusí být tak významný, jak si myslíte.

Složky opalovacích krémů, včetně fyzikálních a útesových opalovacích složek, se podílejí na bělení korálů. Existuje však více než 200 významnějších přispěvatelů k bělení korálů než opalovací krém, včetně zvýšení teploty vody.

Zatímco některé složky opalovacích krémů způsobují menší bělení korálů, odborníci doporučují pokračovat v používání opalovacích krémů navzdory potenciálnímu vlivu na životní prostředí. Jedná se o vyvážení vašeho zdraví se zdravím oceánů.

dobře: Filtry Opalovací krémy chrání vaši pokožku před poškozením způsobeným UV zářením, které je spojeno s rakovinou kůže a stárnutím.

Ne moc dobré: Existují určité důkazy, které naznačují, že chemické i fyzické opalovací krémy, jako je zinek, mohou přispívat k bělení korálů.

Změnit na: Ponechte si opalovací krém a rozhodněte se omezit další faktory, které přispívají k bělení korálů. Chcete-li snížit svůj vliv, podívejte se na opalovací krémy šetrné k útesům nebo na bázi zinku, které mají o něco méně škodlivý účinek na korálové útesy. Vždy se ujistěte, že používáte dostatek opalovacího krému a pravidelně jej používejte.

5. Triklosan

Triclosan je antibakteriální složka používaná v antibakteriálních mýdlech, tělových mýdlech a dezinfekčních prostředcích na ruce. Triclosan se často používá k léčbě akné. V posledních letech však triclosan upadl v nemilost pro své potenciální environmentální a zdravotní důsledky.

Triclosan jako antimikrobiální složka může přispět k antimikrobiální rezistenci u lidí i zvířat, která přicházejí do kontaktu prostřednictvím odpadu. Zatímco koncentrace triclosanu, která pravděpodobně skončí v životním prostředí, je relativně nízká, mnozí tvrdí, že jeho použití by mělo být ještě omezenější.

Antimikrobiální rezistence je jednou z nejdůležitějších hrozeb pro účinnost antibiotik a Světová zdravotnická organizace umisťuje antimikrobiální rezistenci na přední místo v seznamu zdravotních rizik.

Jak asi víte, antimikrobiální rezistence je odolnost bakterií vůči antibiotikům. Antimikrobiální rezistence snižuje naši schopnost léčit závažné infekce.

dobře: Triclosan a další antibakteriální mýdla pomáhají redukovat bakterie na pokožce. Často se používá v přípravcích k léčbě akné.

Ne moc dobré: Jelikož antimikrobiální složky mohou být spojeny s antimikrobiální rezistencí, myslete na superbakterie. To může mít vliv na organismy, které jsou v kontaktu se složkou, jako jsou ty, které žijí v oceánech nebo vodních cestách, nebo na sílu antimikrobiální rezistence u lidí obecně.

Změnit na: Staré dobré mýdlo a teplá voda. Existuje jen málo důkazů, které by naznačovaly, že antibakteriální produkty jsou lepší než používání jemného mýdla a důkladné mytí rukou nebo pokožky.

6. Vůně

Vůně se nachází ve většině produktů, včetně hydratačních krémů, mýdel, kosmetiky, parfémů a téměř v každém produktu. Toto je důležitá součást procesu formulace, protože zlepšuje vůni (samozřejmě) a použitelnost produktu, zvláště pokud má aktivní složka poněkud zvláštní zápach.

Pokud však jde o vliv na životní prostředí, některé výzkumy naznačují, že některé vonné složky, přírodní i syntetické, mohou ovlivnit imunitní zdraví mořských organismů. Tento výzkum je relativně nový, ale je důležité mít na paměti, když se od firem vyžadují lepší postupy.

Bohužel složky používané jako vůně ve výrobcích jsou považovány za duševní vlastnictví, což znamená, že je společnost nemusí uvádět. To může ztížit identifikaci a vyhýbání se jednotlivým komponentám, které mohou mít vliv na životní prostředí.

Hlavní složkou spojenou s tímto vlivem na mořský život je však PCPP, takže když se bude provádět další výzkum, příslušné orgány pravděpodobně změní pravidla upravující jeho používání.

dobře: Vůně zlepšuje vůni produktu a jeho použitelnost. Produkt zkrátka voní.

Ne moc dobré: V procesu úpravy vody se nemohou rozložit. Některé výzkumy naznačují, že vonné složky mohou ovlivnit imunitní systém mořských organismů. Tato studie je relativně nová.

Změnit na: Jelikož vůně je považována za duševní vlastnictví, může být obtížné zjistit, zda se vyhýbáte škodlivým vonným složkám. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, abyste to změnili, je hledat společnosti, které jsou transparentní, pokud jde o jejich složení vůní, nebo používají nedráždivé, bezpečné nebo přírodně identické vůně.

7. Palmový olej

Palm Olej používá se v mnoha mýdlech, čistících prostředcích na tělo a obličej a v některých hydratačních výrobcích. Palmový olej se nachází v tolika různých potravinách, včetně mnoha potravin, že je obtížné se mu vyhnout.

Problém s palmovým olejem je v tom, že je podobný složkám přírodního původu, přispívá k odlesňování, znečišťování prostřednictvím dopravy a snižování biologické rozmanitosti a stanoviště zvířat, jako je orangutan. Nárůst poptávky způsobil i problémy se zneužíváním pracovní síly a bezpečností potravin.

Vliv palmového oleje je významný a výrazně citelný v oblastech a zemích, kde se vyrábí. Existují však společnosti, které financují a podporují udržitelný průmysl palmového oleje, takže o výhody této složky nemusíte přijít. Jen se ujistěte, že váš zdroj palmového oleje je etický a udržitelný, udělejte si průzkum.

dobře: Je to skvělá přísada, která pomáhá předcházet tomu, aby se čistící prostředky odtrhly z vaší pokožky.

Ne moc dobré: Palmový olej je spojen s ničením deštných pralesů a stanovišť mnoha zvířat, jakož i se znečištěním, erozí půdy a změnou klimatu.

Změnit na: Vždy, když je to možné, snažte se najít palmový olej z udržitelných zdrojů.

8. Plastové obaly

Plastové obaly tvoří většinu obalů v kosmetickém průmyslu a průmyslu osobní péče a bohužel jsou hlavním přispěvatelem k mikroplastům na skládkách a v oceánech. Jedním z největších problémů plastových obalů je, že se ve vaší oblasti nedají vždy recyklovat.

Plastové obaly jsou jádrem problému spotřebitelského odpadu a říkají nám něco o tom, jak spotřebováváme. Jednoduché používání a jednorázové myšlení v popředí potřeb spotřebitelů může být skličujícím problémem.

Nejlepším způsobem, jak se vyhnout přispívání k plastovému odpadu, je najít udržitelné alternativy, jako je sklo, recyklovaný plast, biologicky rozložitelné nebo rozložitelné obaly, nebo poslat své produkty společnosti, která se specializuje na recyklaci kosmetických obalů.

dobře: Je levný a často umožňuje snadnou aplikaci nebo použití.

Ne moc dobré: Plastové obaly přispívají ke znečištění plasty a bez vhodných možností recyklace přispívají plastové obaly k ukládání mikroplastů na skládky a v oceánech.

Změnit na: Vyberte si ekologické obaly, jako je sklo, biologicky rozložitelné nebo rozložitelné obaly. Případně se ujistěte, že položky, které kupujete, jsou ve vaší oblasti recyklovatelné.

Máš to! Nyní, když jste informováni, se můžete sami rozhodnout, která kosmetika je pro vás ta pravá. V našem blogu naleznete více vědeckých informací o různých produktech péče o pleť a recenze produktů péče o pleť!

Napsat komentář