8 běžných mýtů péče o pleť, popíraných– Tipy, jak pečovat o vlasy Doporučení A. Skarkova

Díky internetu a příběhům staré manželky je mnoho tipů pro péči o pleť, které jsou k zahození – a ne všechny jsou dobré. Ve skutečnosti mohou být některé z těchto „tipů“ skutečně škodlivé pro vaši pokožku a vaše zdraví. S pomocí kosmetičky Shauna Rose Dermigny jsme prozkoumali osm běžných tvrzení o péči o pleť, abychom přesně zjistili, proč to nevydrží. Níže naleznete doporučení, co dělat dál.

Mýtus č. 1: Máte akné, protože si nemyjete tvář.

Přestože je to populární mýtus, je to skutečně mýtus. Akné nebudete mít jen proto, že si nemyjete tvář správně nebo dostatečně často. Aby se akné vyvinulo, musíte mít kombinaci čtyř faktorů: ucpané póry v důsledku ztráty keratinu/kožních buněk, mazu, bakterií a zánětu. Takže i když si tvář neumyjete, problémem to určitě nepomůže, není to jediná příčina akné.

Přečtěte si více: 9 nejlepších čisticích prostředků na obličej pro pleť se sklonem kakné

Mýtus č. 2: Vše, co je označeno jako „přírodní“ nebo „bez chemikálií“, by mělo být pro vás lepší než jiné produkty péče o pleť.

Shauna Dermigny: „Je to neuvěřitelné. Abyste věděli, co je pro vás to pravé, musíte absolvovat správnou kožní konzultaci s kvalifikovaným a/nebo autorizovaným odborníkem. Takové věci jako „chemický“ peeling lze stále vyrábět z přírodních ingrediencí a jsou skvělé pro všechny typy pleti.“

Vše závisí na vašem typu pleti a preferencí při rozhodování o tom, jaké ingredience si na pokožku nanesete. Neexistují žádné konkrétní důkazy o tom, že parabeny a konzervační látky v péči o pleť jsou škodlivé pro vaši pokožku nebo tělo. Bez konzervačních látek je totiž péče o pleť a kosmetika náchylnější k množení bakterií, plísní a kvasinek. Pokud se rozhodnete jít přírodní cestou, určitě si dávejte dobrý pozor na data spotřeby vašich produktů, jelikož přírodní produkty nevydrží tak dlouho jako alternativy.

Přečtěte si více: 9 nejlepších čistících prostředků pro citlivou pokožku

Mýtus č. 3: Budete stárnout rychleji, pokud budete pravidelně nosit make-up.

SD: „Neřekl bych, že je to pravda, pokud se každý den správně odlíčíte a budete dodržovat důslednou rutinu čištění!“

Milí vizážisté: je čas si vydechnout. Samotný make-up vám rychleji stárnout nebude. Ve skutečnosti tolik produktů na líčení s dvojím účinkem vyživuje, chrání nebo zlepšuje vaši pokožku, když je nosíte! Pokud si však před spaním neumyjete tvář, zanecháte nejen make-up, ale také špínu, mastnotu a toxiny, které se na vaší pleti během dne nahromadily a které opravdu stárnutí způsobují. Naštěstí můžete bez obav i nadále nosit veškerý make-up, který chcete – pokud jej na konci dne odstraníte a vyčistíte si tvář.

Čtěte více: Jak pečovat o pleť: Co dělat každý den

Mýtus č. 4: Mytí obličeje horkou vodou vám otevře póry pro lepší čištění.

SD: „Pozor, nemyjte si tvář horkou vodou. Ano, pára vám otevře póry. Použijte horký ručník nebo nechte póry otevřené ve sprše či ve vaně. Práce nemusí bolet.“

Nemusíte si tvář šokovat studenou vodou, ale ideální je teplá, nikoli horká teplota. Přestože horká sprcha nebo oplachování může působit uklidňujícím dojmem, může poškodit vaši pokožku tím, že odstraní její přirozenou a ochrannou bariéru a vysuší ji. Dobrý způsob, jak zjistit, zda voda, kterou koupete nebo čistíte, není příliš horká? Pokud je vaše pokožka po opláchnutí červená, voda, kterou jste použili, byla příliš horká.

Mýtus č. 5: Čím silněji se budete vtírat/peelingovat, tím lépe.

SD: „Ne! Opět to nebolí pracovat. Při ošetřování pokožky vždy děláte chyby na jemné straně.“ Třikrát do týdne, stejně jako svaly, když je trénujete, i vaše pokožka se potřebuje zotavit a zregenerovat. „

Tak často chceme okamžitou spokojenost (je to normální!), a to platí i pro naše rutiny péče o pleť. Chceme cítit, že naše produkty fungují, a proto může být exfoliace (zejména s peelingem) tak uspokojující. Méně je však určitě více, pokud jde o peeling. Příliš častá exfoliace „zbavuje vaši pokožku nezbytné vlhkosti a činí vaši pokožku náchylnější na infekce, ucpané póry a volné radikály, které mohou v budoucnu vést k nežádoucím vráskám,“ říká dermatoložka Dr. Jill S. Waibel.

Přečtěte si více: Průvodce peelingem pro začátečníky

Mýtus č. 6: Pokud hoří, funguje to.

SD: „NEPRAVDA. Pokud hoří, odstraňte ho studeným vlhkým hadříkem.“

Toto je jeden z nejnebezpečnějších mýtů, protože to zní téměř věrohodně, spolu s „Bez bolesti, bez zisku“ nebo „Krása je bolest“. Pokud jde o péči o pokožku, mírné brnění je normální (u některých výrobků); pálení nebo pálení však není. Tento typ reakce může naznačovat, že vaše pokožka je citlivá nebo může být závažnější, například alergie na složku, kterou používáte. Pokud si myslíte, že něco není v pořádku, okamžitě to odstraňte. A pokud bolest nebo podráždění nezmizí do několika minut, okamžitě kontaktujte svého dermatologa.

Mýtus č. 7: Alkohol „zabije“ vaše akné.

SD: „Alkohol je příliš suchý a dráždí pokožku. Ve většině případů se to vysuší natolik, že se vaše pokožka nadměrně vykompenzuje tvorbou přebytečného mazu (olej) a ucpává vás.“

Alkohol je běžnou složkou mnoha produktů péče o pleť kvůli jeho rychleschnoucím schopnostem. Když se správný typ alkoholu zkombinuje se správnými přísadami a ve správné koncentraci, považuje se za bezpečný a účinný pro pokožku. Alkohol k natírání má ovšem mnohem vyšší koncentraci alkoholu, který dokáže narušit kožní bariéru a odstranit ji z přírodních olejů, které pokožka potřebuje. Místo toho hledejte akné, které obsahuje kyselinu glykolovou, benzoylperoxid, vilín nebo čajovníkový olej.

Čtěte více: 11 přírodních léků na akné a co o nich mluví věda

Mýtus č. 8: Máte-li mastnou pleť, nemusíte se hydratovat.

SD: „Ne nutně. Většina čistících prostředků odstraní z pokožky přirozené oleje, takže budete muset nahradit tuto ochrannou vrstvu. Pokud opravdu chcete vynechat kroky, zkuste čistící olej, například micelární vodu. Sníží pH pokožky. proto (pro některé typy pleti) nebudete muset aplikovat další produkt.“

Bez ohledu na váš typ pleti – mastnou a se sklonem kakné nebo suchou a dehydrovanou – musíte použít určitý druh hydratačního krému, aby byla vaše pleť vyvážená a vyživená. Rozdíly jsou v typu a množství hydratačního krému, který vaše pleť potřebuje. Zatímco mastná pleť vyžaduje nejmenší množství vlhkosti, hydratační krém je stále životně důležitý pro výživu a hydrataci pokožky. Při výběru hydratačního krému doporučuje dermatolog Debra Jaliman, MD, lehčí produkt, „jako je sérum nebo hydratační krém na hustý krém.“

Čtěte více: 8 lehkých hydratačních krémů si zamiluje i mastná pleť

Napsat komentář