7 způsobů, jak se vyhnout infekci očí z make-upu– Tipy pro dokonalou pleť Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Oční make-up je jedním z nejpůsobivějších způsobů, jak definovat svůj vzhled – dusivý nebo jemný, večer nebo den, jít ven nebo brunch – je bezpochyby nejhravější a nejrozmanitější částí aplikace make-upu. S různými paletami, povrchovými úpravami a výrobky, ze kterých si můžete vybrat, je začátek s novými modely a kombinacemi součástí evoluce vašeho stylu. Ale tady je důvod: s každou novou směsí, kterou aplikujete, riskujete podráždění očí. I když možná nedokážete předpovědět, jak bude modrá (nebo zelená či hnědá) vašeho dítěte reagovat na různé vzorce, existuje několik varovných signálů, které to rychle naznačí. Zde odborníci sdílejí informace, které potřebujete vědět.

Jak make-up produkty přispívají k infekci očí nebo alergiím?

Zvedněte ruku, pokud jste se provinili tím, že jste lpěli na své milované řasenky až do poslední kapky? Zejména když máte rádi spolehlivý produkt, který používáte léta, je normální snažit se, aby vám vydržel. Ale čím je produkt starší, tím je pravděpodobnější, že způsobí problémy, tvrdí doktorka Tania Elliott, alergoložka, internistka a hlavní lékařka v EHE, osvědčení rady. Poškození, sdílí, začíná v momentě, kdy jej otevřete. Jak to? Vysvětluje, že pokaždé, když ji vložíte do tekuté tužky, vezmete do ruky třpytivý oční stín nebo odstraníte štětec na obočí, vystavujete se bakteriím, které číhají ve vašem domě.

Kromě nečistot a prachu, s nimiž by se oční make-up mohl dostat do kontaktu, doktor Elliott říká, že některé produkty jsou nebezpečnější než jiné. To platí zejména tehdy, jsou-li vařené s nesčetnými přísadami. „Parfémy, nikl a konzervační látky na make-up jsou nejpravděpodobnějšími viníky,“ říká. Jedním ze způsobů, jak otestovat sporný produkt před jeho aplikací na oční víčko nebo řasy, je na několik dní si ho vtírat za ucho a sledovat, jak pokožka reaguje. Dr. Elliott říká, že to může v budoucnu ušetřit spoustu bolestí hlavy.

Jaké jsou některé příznaky?

Dr. Adam J. Scheiner MD vysvětluje, že oční infekce mohou mít dvě formy: bakteriální nebo virové. Pokud jste nějakým způsobem zachytili určitou formu bakterií, říká, že vaše oko může zčervenat a můžete zaznamenat větší výtok než obvykle. Můžete mít také mírný otok očí a můžete být trochu nakažlivý.

Při virové infekci budete mít na oční bulvě stále červený nádech, ale z očí budou více slzy než hlen. „Můžete mít i otok v tvářích, u ucha. Ty obvykle následují po infekci horních cest dýchacích. Mohou být velmi nakažlivé a mohou se šířit z člověka na člověka,“ řekl. „Toto je typické nakažlivé ‚růžové oko‘.“ Jak byste to uzavřeli? Vysvětluje, že některé virové částice mohou zůstat na neživých předmětech celé týdny, kdy je může zachytit nový člověk a způsobit novou infekci.

Co dělat, pokud máte podezření na infekci?

Opakujte s námi: pokud máte podezření na infekci, okamžitě přestaňte používat oční make-up.

Potom je důležité důkladně vyčistit oční okolí, abyste předešli dalšímu šíření vyrážky nebo podráždění. Na několik dní – pokud to nebude bolet – Dr. Elliott navrhuje používat zvlhčující kapky k odstranění alergenu a/nebo oční infekce. Pokud problém přetrvává, oftalmoložka Dr. Rayna Habashová vyzývá postižené, aby co nejdříve vyhledali lékařskou nebo lékařskou pomoc. „Existuje tolik věcí, které mohou způsobit stejné příznaky oční infekce nebo alergie, takže je důležité, aby odborník určil příčinu, například když má pacient sezónní alergii na alergii na nějaký produkt,“ řekla. . přidat.

Jak udržet oči v bezpečí

Stejně jako způsob, jakým užíváte vitamíny, abyste zabránili chřipce, existují kroky k přípravě na úspěch s produkty na líčení očí. Pravděpodobně již některé z těchto osvědčených postupů praktikujete, ale pokud potřebujete aktualizaci, získejte ji od profesionálů:

1. Dodržujte data spotřeby.

Pokud vaše řasenka říká, že je dobrá jen na tři měsíce, poslouchejte ji. Totéž platí pro ostatní oční líčení. I když máte dostatek na několik dalších týdnů, Dr. Elliott říká, že budete vystaveni vyššímu riziku infekce, čím déle budete své produkty po použití uchovávat. Zde je rychlý návod, jak zjistit, jestli je váš kosmetický produkt poškozen.

2. Nikdy nesdílejte make-up.

Vy a vaše skupina přátel se připravujete na večer ve městě, kde oslavíte narozeniny popíjením vína a smícháním všech vašich produktů. Pro mnoho žen je to běžný způsob, jak spolu trávit čas, ale doktor Scheiner varuje před distribucí produktů. Pokud sestře absolutně nemůžete pomoci, doporučuje vám koupit čerstvé, jednorázové aplikátory, které sníží vaše vystavení bakteriím a infekcím.

3. Před aplikací očistěte tvář.

Když se ráno vzbudíš, vždy si myješ tvář? Dr. Scheiner říká, že tento malý krok navíc udrží infekci oka na uzdě. „Před nanesením make-upu si očistěte oční víčka a obličej. Make-up nanášejte vždy mimo linie řas a mimo očí. To pomáhá blokovat mastné žlázy horního nebo dolního víčka,“ vysvětluje.

4. Před spaním si odstraňte oční make-up.

Víme, víme: měli jste dlouhý den. Jste vyčerpaní a poslední věc na vašem seznamu úkolů je umýt si tvář. Jste v pokušení na to skočit, ale snažte se to podle doktora Schienera nedělat. „Pročistěte si čistý vatový tampon podél základny řas, abyste pro jistotu odstranili make-up. Při použití odstraňovače očního make-upu se vyhýbejte vniknutí do očí a poté si opláchněte oční víčka,“ říká.

5. Věnujte pozornost složkám a reakcím.

I když je to méně preventivní a více předepisující, oftalmolog Jean Keamy vysvětluje, že citlivost na vaše reakce pomůže předcházet intenzivní infekci. „Jediný způsob, jak zabránit alergii, je vyhnout se složkám, které v minulosti způsobily alergické reakce,“ říká. Berte na vědomí, zvláště když zkoušíte zcela nový.

6. Přestaňte se dotýkat očí.

Zvažte vše, čeho jste se dnes již dotkli: klávesnici, volant, sérii klik dveří, jídlo a počítání. Takže když si začnete přetírat oči, natlačíte si do očí více make-upu – spolu s bakteriemi. Dr. Keamy říká, že se snažte během dne nedotýkat oblasti očí, dokud si předtím neumyjete ruce.

7. Při nanášení očního make-upu buďte jemní.

I když hledáte těžký, kouřový vzhled, doktor Habash říká, abyste našlapovali lehce a inteligentně. „Buďte jemní, když si nalíčíte oči. Oči i pokožka kolem nich jsou velmi citlivé,“ vysvětluje.

Napsat komentář