7 věcí, o kterých jste nevěděli, že způsobují akné– Tipy, jak pečovat o pleť Přečtěte si Andreina doporučení

Poznámka redaktora: Pokud jsem se něco naučil z předchozí sezóny (a dalších 10 sezón předtím), je to to, že nikdy není příliš brzy začít své tělo připravovat včas na plavkovou sezónu – i když je stále 50 stupňů. Ale zednické řezy a zatáčky nejsou to jediné, co byste měli udělat právě teď. Mluvíme o řešení jiných kožních problémů, jako je akné na těle, abyste se mohli cítit sebevědomě při odhalení toho úžasného těla, na kterém jste tvrdě pracovali v posilovně. Abychom dostali několik tipů, jak pečovat o pokožku těla, požádali jsme o pomoc odborníky VI Derm (ano, ty samé lidi, kteří nám představili úžasnou a transformační sílu VI Peel). Zde mluvili o hlavních příčinách akné na těle ao tom, co můžete udělat, abyste jej léčili a zabránili jeho opakování.

Akné vyrážky mohou být trapné a nepříjemné, ale akné na těle je ve skutečnosti velmi běžné a lze jej snadno léčit. Mnoho lidí, kteří mají vyrážky na tváři, je může zažít na těle. Pokožka na zádech a hrudníku je často náchylná k vyrážkám v důsledku stresu, hormonálních změn a nadprodukce kožního mazu (olej), bakterií, plísní a kvasinek. Póry a vlasové folikuly na těle jsou větší než na tváři a mohou se snadno ucpat mastnotou, špínou a bakteriemi, což vede k problémům s akné na těle.

Naštěstí se akné na těle lze snadno předcházet, zvláště pokud víte, co ho způsobuje. Níže je uvedeno sedm hlavních věcí, o kterých jste nevěděli, že mohou způsobit akné na těle, a také to, co můžete udělat, abyste toto poškození zvrátili.

1. Váš prací prostředek

Stejně jako v případě produktů péče o pokožku i umělé prací prostředky a barviva mohou ucpat a podráždit vlasové folikuly na vašem těle, takže pokud můžete, vyberte si na oblečení čiré prací prostředky bez vůně.

2. Vaše tréninkové oblečení

Těsné, neprodyšné látky mohou zachytávat teplo a pot na pokožce, což z ní činí ideální prostředí pro rozmnožování akné na těle. Namísto toho se rozhodněte pro prodyšné oblečení volného střihu, jako je bavlna. Pomůže vám také rychle se osprchovat nebo se alespoň převléct ihned po zpocení.

3. Vaše osušky a ložní prádlo

Ložní prádlo a osušky sbírají odumřelé kožní buňky, roztoči a bakterie, které způsobují akné, proto je často vyměňujte.

4. Váš parfém

Vůně je známá dráždivá látka a může snadno způsobit vyrážku, i když nemáte citlivou pokožku. Pro jistotu ho tedy nestříkejte na místa, kde se vám obvykle vyskytuje akné, nebo pokud si umíte pomoci, vyhněte se parfémům.

5. Vaše vlasové produkty

Kromě tělových krémů a olejů přicházejí do přímého kontaktu s pokožkou také vlasové produkty, proto si pečlivě a stylingové přípravky vybírejte rozumně. Pro začátek se vyhněte sulfátovým přípravkům, protože mohou ucpávat a dráždit vaše póry.

6. Vaše prsty

Víme, jak frustrující je řešit akné na těle, ale mačkání nebo škrábání pokožky prsty nabitými bakteriemi to ještě zhorší. To může způsobit rozšíření bakterií, kvasinek nebo plísní a prodloužení vyrážky po akné.

7. Vaše strava

I když porota stále zkoumá, jestli některé potraviny mohou vyvolat výskyt akné, stále vám doporučujeme, abyste měli svůj jídelníček pod kontrolou. Jezte zdravou, vyváženou stravu a vyhýbejte se jídlům s vysokým obsahem cukru a sacharidů.

Zvažte léčbu alfa hydroxykyselinou

Jedna věc je zabránit akné na těle, ale jak léčit stávající vyrážku? Dokonalým způsobem, jak pomoci minimalizovat vyrážky na těle, je použití mycího gelu a tělového mléka s AHA (alfa hydroxykyselinami), jako je kyselina glykolová a kyselina azelaová, které prokazatelně odstraňují odumřelé kožní buňky, které ucpávají póry. zabít akné. bakterie. AHA také snižuje produkci mazu a předchází budoucím vyrážkám na zádech, hrudníku a ramenou, aniž by nadměrně vysušovaly nebo dráždily citlivou pokožku.

Doporučujeme: VI Derm Exfoliační tělové mléko a VI Derm Exfoliační tělové mléko

Napsat komentář