7 přírodních olejů pro suchou pokožku– Tipy, jak pečovat o pleť Co doporučuje Andrea?

Pleťové oleje mohou pomoci dosáhnout dokonalé rovnováhy vlhkosti pro suchou pokožku. Zatímco krémy často obsahují vosk k vytvoření vrstvy na pokožce, která zachovává prospěšné složky, oleje pomáhají vytvářet elastickou vrstvu pokožky známou jako lipidová bariéra, neboť proniká a chrání. Rychlá absorpce vitamínů a hydratačních kyselin z pleťových olejů může být záchranou, když stresové faktory, jako je tuhá zima nebo cestování, zhoršují suchost. Správné oleje nezanechají vaši pokožku mastnou, ale učiní ji hladší, hydratovanou a zářivou.

1. Marakuja

Olej z mučenky nabitý kyselinou linolovou a vitamínem C dodává pokožce silnou hydrataci. Toto lehké ošetření mučenky se dobře vstřebává a snižuje zánět a svědění – dobrá volba, pokud je vaše pokožka v chladném nebo sychravém počasí suchá a červená.

2. Arganový

Tento olej, odvozený z arganového stromu v Maroku, je nyní považován za základ péče o pleť pro své prokázané hydratační schopnosti. Studie bohaté na protizánětlivou kyselinu linolovou a uklidňující vitamín E prokázaly její schopnost výrazně zvýšit elasticitu pokožky, včetně studie z roku 2015 pod názvem Clinical Interventions in Aging. Je také dobrou volbou pro ty, kteří se obávají, že olej na suchou pokožku by mohl vést k vyrážkám, protože kyselina olejová uvnitř může také pomoci uklidnit nadprodukci kožního mazu. Uzdravuje, protože zvlhčuje, pomáhá minimalizovat zjizvení a jemné linky.

3. Semena hroznů

Olej z hroznových jadérek má silný hydratační účinek v lehkém složení s vitamínem C, antioxidačními a protizánětlivými účinky. Dá se použít pro všechny typy pleti, takže je výborný pro rovnoměrně suchou pleť nebo smíšenou pleť se suchými partiemi. Získejte extra výhody proti stárnutí s extra hydratací: olej z hroznových jadérek má vynikající pověst pro redukci vrásek v tenčích a zranitelnějších oblastech pokožky kolem krku a kolem očí.

4. Olivový

Olivový olej je již dlouho uznáván jako spížový lék na problémy se suchou pokožkou díky své intenzivní hydratační schopnosti. Toto neparfémované středomořské jídlo je plné mastných kyselin, po kterých suchá pokožka touží, včetně kyseliny palmitové, linolové a olejové. Olivový olej je také základem většiny olejových čistících prostředků pro jeho hydratační vlastnosti a antioxidační výhody. Pokud je vaše suchá pokožka doprovázena červenými oblastmi dermatitidy, poraďte se se svým lékařem, protože možná budete potřebovat léčbu nad rámec uklidňující vlhkosti.

5. Slunečnice

Léčivé vlastnosti slunečnicového oleje svědčí o tom, jak dobře se může léčit vaše suchá pokožka. Kyselina linolová ze slunečnicového oleje chrání a zvlhčuje pokožku, zlepšuje hydrataci pomocí esenciálních mastných kyselin a zároveň zlepšuje kožní bariéru. Je známo, že jeho protizánětlivé vlastnosti pomáhají uklidnit dermatitidu a olej může chránit citlivou pokožku před podrážděním, když se smíchá s čistícími prostředky.

6. Jojoba

Olej z jojobových keřů, pouštní rostlina, je již stovky let ceněnou složkou v péči o pleť díky způsobu, jakým se vstřebává do pokožky a léčí suchost. Jojoba, bohatá na mastné kyseliny, které vyživují kůži, vytváří ochrannou vrstvu na povrchu pokožky, která pomáhá udržovat vlhkost. Díky své hydratační schopnosti a podobnosti s přírodními oleji na tváři dokáže oklamat pokožku, aby produkovala méně mazu, což pomáhá předcházet nadměrnému mazání suché pokožky během ošetření.

7. Kokos

Kokosový olej je oblíbený ve světě přírodní krásy pro svoji schopnost intenzivně hydratovat pokožku a udržovat tuto vlhkost. Je nejlepší pro přirozeně suchou pokožku a může vyléčit velmi suchou pokožku, neboť hydratuje. Kromě zvýšení úrovně vlhkosti kokosový olej zklidňuje pokožku, která pocítila, že suchost je ovlivněna jeho protizánětlivými vlastnostmi. Bez ohledu na to, jaký olej si vyberete, vždy se ujistěte, že jste jakýkoli nový produkt otestovali na oblasti pokožky, neboť i přírodní složky mohou vést k alergické reakci.

Tento článek zhodnotil certifikovaný dermatolog Dr. Matheson Harris.

Napsat komentář